Afleiden die peuter: het spel met de drie lepels Lekker makkelijk 9 Klussen? Geef je peuter een emmer water en een Jcwast Kastanjes zorgen vooreen oorverdovend geratel vier en tien minuten in turbostand alweer aan de stekker. De modellen met snoer hebben uiteraard een langere adem. Vooral de Gardena Ergojet 3000 blaast het panel positief omver. Met zijn uitste kende motor is het apparaat zelfs op een paar meter afstand nog goed voor een Hans Klok-kapsel. Tegelijk is die ferme blaaskracht in kleinere hoek jes, perken en borders ook weer een makke: de bladeren waaien niet altijd zoals je zou willen en (ongewild) wordt ook steen en zand verplaatst. Al valt er dankzij de verstelbare blaasstand gemakkelijk terug te scha kelen naar een bescheidener briesje. In tegenstelling tot de accublazers kunnen de varianten met snoer het blad ook opzuigen en versnipperen. Dit gaat er beduidend preciezer aan toe dan het soms wat lompe Maas werk. Nadeel is wel dat ook twijgjes en kastanjebolsters moeiteloos wor den opgeslurpt, met een nog oorver- dovender geratel als resultaat. „Je kunt het blad ook gewoon laten lig gen", nuanceert Dekkers. Achter straat: „Da's voor de natuur in je tuin - egels, wormen, heesters - alleen maar beter." De enige manier waarop je tijd en rust kunt winnen met een peuter in huis is zorgen dat je geen peuter in huis hebt. Maar dat gezegd heb bende: in ons huishouden staat op de tiplijst voor tijd en rust met stip op twee iets dat we 'Het Spel Met De Drie Lepels' noemen. Onze dochter is er eentje van het adagium zelf-doen, ook als ze iets echt nog niet kan. Zo wordt ze woest als ze onze veel te ingewik kelde fietspomp niet aan mijn wiel mag vastmaken, als ze het stok brood niet mag snijden met het nieuwe broodmes (dat zo scherp is dat ik onlangs vier vingertoppen van de ovenwant sneed) of als ze de auto niet mag starten met de sleutels. Maar met het kind voor de gek houden kun je veel ge schreeuw en op de grond liggen (van de peuter, maar af en toe ook van jezelf) besparen. We kwamen erachter toen onze dochter net begon met zelf eten en ze zonder hulp zó lang over een bak yoghurt leeglepelen deed dat ze, als de bodem van het schaaltje in zicht was, uit haar setje kleren was gegroeid. Haar helpen leverde steevast een woede-uitbarsting en opeengeperste lippen op. Tot we ontdekten dat als ze in elke hand een lepel had, het wél mogelijk was om stiekem bij te voeren. Ze had dan namelijk het idee het als een driearmige hin doegod zelf te doen, en onderwijl konden wij gauw de rest van de bak yoghurt naar binnen schep pen. jengelende peuter tijdens het koken of de poets? Geef haar een garde, drie pollepels en een be slagkom of een bak champignons om door te breken. Hoe groter en lomper de bezem die ze door het huis moeten slepen (pas even op voor de servieskast en die Ming- vaas), des te meer tijd heeft de ouder om te dweilen. Klussen? Geef je peuter een emmer water en een kwast. Maar volgens Alex levert het voor de gek houden ook weer dilemma's op: dankzij een iPad vliegen zijn dochters elkaar bij het ontbijt niet in de haren, maar eten ze trager. En moet hij nu nog zelf sinaasappels schillen en appels in partjes snijden, of dochter Renée met een scherp mes aan de gang laten gaan? Hoe dan ook, toen ik vriendin Eef (met vijf kinderen) trots vertelde over ons zelfbe dachte Spel Met De Drie Lepels, zei ze: „Ja, natuurlijk. Dat doen we hier ook altijd! Werkt heel erg goed." Blijkt onze baanbrekende uit vinding toch een beproefd recept te zijn. Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Hanneke denkt een vernuftige oplossing te hebben voor daadkrachtige peuters die alles zelf willen doen. Gerard Achterstraat (65) zoals we eerder al bij grasmaaiers zagen. Het voordeel is ook hier dat je niet langer een snoer achter je aan hoeft te sjorren en dat de accublazers tot de stilste in hun soort behoren. Check! De nadelen: een veel hogere prijs en, vanwege de beperkte accuduur, niet de beste keus in riante tuinen. Zelfs de bejubelde McCulloch Li58GB en Einhell GE-LB 36 Li E Solo (zie kader) moeten na respectievelijk MET ACCU McCulloch Li58GB MakitaDUB 36218V €183 Einhell GE-LB 36 Li E Solo GO ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 Dat hebben we doorgezet. Een -Hanneke Hendrix Nynke de Jong (33), Hanneke Hendrix (38) en Alex van der Hulst (41) hebben kinderen in de leeftijd van O tot 7 jaar. Ze heb ben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijk namige boek. Ervaren groen- beheerder, onder meer werkzaam rond Kasteel Rosendael. Stefvan Uum (65) Tuinliefhebber en professioneel tester bij beste product.nl Patrick Dekkers (43) Blaast onder meer gazons en paden rond Kasteel Can- nenburch en Huis Verwolde schoon. €289 (incl. accu) Blaast het hardst van allemaal Lucht wordt slim aangezogen in het midden van de blazer, waardoor die niet blokkeert als-ie tegen je benen aan komt - In turbostand na vier minuten leeg (zonder accu's) Blaast hard en met een verstel bare draaiknop Fantastische bouwkwaliteit - Prijs inclusief twee sterke accu's en snellader: meer dan €400 €90 (zonder accu's) Goede prijs- kwaliteit- verhouding (ruim €200 incl. accu's) Prettige ergo nomie en draai knop - Na 25 minuten leeg, in turbo stand al na tien minuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 81