$m EEN ADRES, ALLES VOOR JE HUIS ff DE KLEURKEUZE DIE JE MAAKT, KAN VEEL ZEGGEN OVER JE KARAKTER ADVERTENTIE Inrichten is fijn met design Ons bin zuunig? Rijk op de bank Zit er warmpjes bij Mannen vs. vrouwen Thuis voor de buis ff EEN LICHTPLAN IS BEPALEND EN KAN HET VERSCHIL MAKEN gezellig(er) maken! Ben jij die ene van die drie? Heb jij zin om je huis on der handen te nemen? Kies voor gemak en expertise en laat je inspireren door Morres Wonen. De stylisten denken met je mee, weten precies wat mogelijk is en wat past bij jouw wensen. Bovendien kün je haast niet met lege handen thuiskomen; je vindt er meer dan 250 sterke merken én een eigen Morres Collectie. Maar liefst 38 procent van de respondenten hecht waarde aan tijdloze designmeubelen. En dat is niet zo gek, want één nieuw meubelstuk maakt al een wereld van verschil. Laat staan als je je in de woonwinkel laat verleiden tot een heel nieuw interieur in jouw stijl. Een bank of relaxfauteuil heb je bij een grote woonwinkel als Morres in elke prijsklasse. Laat je adviseren door de stylisten, want zij weten precies wat past bij jouw smaak én portemonnee. In het woononderzoek geven beduidend meer Zeeuwen aan in de afgelopen twintig jaar geen grote nieuwe interieuraankopen te hebben gedaan. 22 procent tegenover een landelijk gemiddelde van slechts 11 procent. Maar Zeeuwen zijn niet zuinig, ze zijn vooral verstandig en redelijk. Dat ziet Walter van de Griendt terug in de winkel: 'Als ze iets kopen, dan investeren ze vaak in iets wat tijdloos is en van hoge kwaliteit.' Slim! De stylisten in de woonwinkel weten precies hoe je dat ene designmeubel in harmonie brengt met de rest van je interieur. Een plaid op de bank geeft me teen een andere look. Ook sierkussens zijn goedkope game changers. Je wilt meteen een boek pakken, avondenlang kletsen of nooit meer stoppen met Netflixen. De grootste verandering creëer je natuurlijk door een compleet nieuw interieur, maar ook met één nieuw meubelstuk als blikvanger verandert je interieur al zienderogen. Of denk eens aan een opvallend kleed of nieuwe gordijnen. Mooie bijkomstigheid: het oogt meteen warmer in de kamer. Gratis tip van Walter van de Griendt van woonwinkel Morres? "Maak gebruik van rijkere stoffen, bijvoorbeeld gordijnen die net even wat meer glanzen." Pinterest als inspiratiebron voor woonideeën, is meer een 'vrouwending'. Bijna 20 procent van de vrou wen doet daar haar wooninspiratie op (tegenover 7 procent van de mannen). De échte woonwinkels komen echter als beste uit de bus: 39 procent van de ondervraagden kijkt het liefst 'live' in de winkel, waar ze ruime keuze hebben en deskundig advies krijgen van stylisten. Voor 63,4 procent van de ondervraagden is de woonkamer vooral bedoeld om lekker voor de buis te hangen. Hoe maak je die zitplek voor de televisie zo comfortabel mogelijk? Allereerst: met de meubels natuurlijk! Besteed de meeste aandacht aan het tv-meubel, de bank en een eventueel tafeltje. Maak het jezelf gemakkelijk met een relaxbank: dankzij de uitklapbare beensteunen lig je gegarandeerd über ontspannen. Of kies voor een grote zachte loungebank met veel kussens en een plaid voor koude winterdagen. Recht voor de televisie heb je de beste beeldkwali teit. Zorg ervoor dat de tv op ooghoogte hangt of staat. De ideale kijkafstand vanaf de stoel of bank is volgens de Consumentenbond ongeveer 2,4 keer de schermdiagonaal van je televisie in centimeters. Zet een bijzettafeltje binnen handbereik voor hapjes en drankjes; relaxen zit 'm in de details. Walter van de Griendt, commercieel directeur Morres Zin in een frisse kleur op de muur, een rustgevende slaapkamer of een spiksplinternieuw interieur? Woon winkel Morres helpt graag. Directeur Walter van de Griendt: 'Wij kunnen sfeervolle totaalplaatjes schet sen en hebben alles in huis om die waar te maken.' In de veronderstelling dat kleur- en interieurad vies duur is? 'Niets is minder waar', vertelt Van de Griendt. 'Wij gaan graag vrijblijvend voor onze klanten aan de slag. Onze interieurexperts advi seren bij mensen thuis of in de winkel. We hebben alles onder een dak, in verschillende smaken en prijscategorieën. Vanzelfsprekend meubels, maar ook woonstoffering zoals vloeren, behang en verf. En indien gewenst regelen we ook een vakman om het kluswerk uit handen te nemen.' Denk niet te licht over licht We mixen en matchen veel meer dan we vroeger durfden. 'Het gebeurt haast niet meer dat een klant een kant-en-klaar interieur aanwijst. Een andere trend waarvan wij op de winkelvloer getuige zijn, is dat het traditionele rollenpatroon verandert: mannen bemoeien zich steeds meer met woningin richting. En terecht.' Omdat verlichting het verschil kan maken, opende vorige week binnen Morres een grote verlichtingswinkel, met een afdeling waar specialisten kunnen helpen met het maken van een lichtplan. 'Licht is ontzettend bepalend in een leefruimte, maar wordt vaak vergeten. We zitten het liefst in een vroeg stadium aan tafel met klanten die gaan bouwen of verbouwen. Als het plafond eenmaal is gestuukt, is het bijvoorbeeld te laat voor inbouwspots...' Welterusten! Wil je er nog een nachtje over slapen? Dat begrijpt Morres als geen ander. 'We werken met slaapspeci- alisten en hebben een enorm assortiment bedden en matrassen. Een gezonde nachtrust is van levensbe lang. Ook een fijne sfeer en het juiste licht dragen daaraan bij.' Sweet dreams. Wie weet over jouw droomhuis...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79