WOONINRICHTING ADVERTENTIE Kleur brengt sfeer in huis. Tenminste, dat vindt 36 procent van de ondervraagden uit het woononderzoek van deze krant. Een kwart van de respondenten denkt juist vooral met verlichting het verschil te maken. Maar een geslaagde verandering aanbrengen met kleur of licht is niet 1-2-3 gepiept. We kijken met Walter van de Griendt van woonwinkel Morres naar de trends op het gebied van wonen en een paar opvallende resultaten uit het woononderzoek. SNEL KLEUR IN JE INTERIEUR! Welk kleurenpalet kies je? Een beetje van jezelf Kleur als illusie Verlichting als sfeermaker Deze advertorial refereert aan de resultaten uit het onderzoek 'Hoe woont Nederland' van ADR Nieuwsmedia. Deze resultaten zijn beschikbaar op de sectie 'wonen' van de website van deze krant. In een handomdraai je huis SIERKUSSENS: een veilige manier waarmee je naar hartenlust kunt experimenteren. KLEINE DETAILS: een kleurrijke kandelaar, vaas, fotolijst doet wonderen. VLOERKLEED: één item, maar een wereld van verschil in elke woonkamer! GORDIJNEN: mits ze in je kleurschema passen. Gordijnen zijn nogal bepalend in de huiskamer, dus de plank is zo misgeslagen Over sfeer valt te twisten. Zoveel men- B sen, zoveel wensen. Voor het sfeervol I maken van onze woning, zijn we vooral V op onszelf aangewezen. Past het bij me? Voel ik me er lekker in? Ontvang ik hier trots mijn vrienden en familie? Heb ik genoeg lef om keuzes te maken? Walter van de Griendt, directeur van woonwinkel Morres, ziet die persoonlijke touch ook steeds belangrijker worden: "Mensen zijn helemaal niet meer stijlvast, we gaan tegenwoordig veel voor mix and match. Smaakrichting noemen we dat." Reden te meer om je in de woonwinkel te laten adviseren, want niet alle stijlen zijn met elkaar te mixen en matchen. Kleur kan ons interieur maken én breken. Schroom dus niet om deskundige hulp in te schakelen: de betere woon winkels werken vaak met stylisten die dagelijks met dit bijltje hakken. Waarom zou je zelf het wiel uitvinden? Zij zijn er om jou te helpen. Om het kleurenschema in balans te brengen, gebruiken veel interieurspecialisten een kleu- rencirkel. Eigenlijk zijn er maar drie keuzes als je er geen bonte parade van wilt maken. De contrasterende kleuren liggen tegenover elkaar in de cirkel en zorgen voor een levendig, krachtig interieur. De kleuren die naast elkaar in de cirkel liggen, zijn harmonieuze kleuren.Voor ton sur ton kies je één kleur, maar dan in verschillende tinten. Kleur haalt de anonimiteit uit ons huis, want de keuze die je maakt, kan veel zeggen over je karakter. Mensen met een rood accent in hun interieur kunnen vurig zijn en vastberaden, oranje accenten duiden op vrolijkheid en energie, in gele woonkamers wonen vooral extraverte personen en mensen die voor blauw kiezen zouden analy tisch zijn. En zo zijn er talloze psychologische onderzoe ken gedaan naar wat kleurgebruik zegt over mensen. Kleuren beïnvloeden ook onze stemming. Warme kleuren zoals rood en oranje geven energie, groen en blauw werken kalmerend, aardetinten zijn rustgevend en met pasteltinten is het 't hele jaar zomer in huis. Een oranje, gele of roodbruine kamer voelt warmer aan, dan een kamer met blauw of groen als hoofdtonen. Terwijl het toch echt in beide kamers twintig graden is. Ook ruimte creëer je in een handomdraai met een kleurtje. Er zijn trucjes in overvloed om een kamer groter of juist intiemer te maken. Heeft een kast dezelfde tint als de muur? Dan gaat-ie op in de achtergrond en dat geeft een ruimtelijk effect. Wit maakt ruim, is tijdloos en past overal bij, maar let wel op: wit is onpersoonlijk. Dus leef je uit op meubels en decoratie. Verlichting bepaalt net zo goed als kleur hoe we een ruimte ervaren. Een woonkamer smeekt bijna om sfeerverlichting. En om een lichtplan, weet Walter van de Griendt, directeur van woonwinkel Morres: 'Licht is een zwaar onderschat fenomeen. Neem vanaf de start van de bouw of verbouwing het verlichtingsverhaal mee, zodat je achteraf niet voor verrassingen komt te staan.' Kaarsen of haardvuur zijn het meest sfeervol, maar een gedimde schemerlamp of tafellamp kan ook het gewenste effect hebben in de kleine, donkere hoekjes. Welke plekken in huis verdienen het in de spotlight te staan? Heb je bijvoorbeeld een mooie designbank gekocht? Kies dan hier voor accentverlichting. Maar in directe verlichting aan de achterzijde of onderkant van kasten geeft ook een intiem effect. Erg populair zijn vooral staande lampen: chic en bescheiden of robuuste eyecatchers. En: makkelijk te verplaatsen voor als je een keer aan verandering toe bent. 1 op de 3 ondervraagden zou - wanneer men geld over heeft - dit uitgeven aan het interieur. Wonen wordt steeds belangrijker; we hebben veel meer over voor blij vend woonplezier, dan voor 'vluchtig genieten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 78