3 Kankerverwekkende stoffen in autostoeltjes Meer vrouwen door genderneutrale vacatureteksten Leefstijlcoaching in basispakket Op de menukaart: gegrilde vogelspin BARLEDUC De niet geheel toevallige supermarktroute „Misschien is het je weieens opge vallen dat melk helemaal achter in de supermarkt staat en de eieren altijd onvindbaar zijn. Beide producten zijn heel gewild. Als jij alleen maar een pak melk nodig hebt, moet je toch die hele supermarkt door. Voor dat je de eieren hebt gevonden, moet je alle schappen langs. Hopelijk neem je dan toch óók nog iets anders mee naar huis. Niks is toevallig in de supermarkt. De route is zorgvuldig uitgedacht. Aan het begin, als je nog vol goede moed bent, loop je de groente- en fruitafdeling tegemoet. Die ziet er mooi, kleurrijk en gezond uit. Dat wil je! Maar hoe verder je de super markt in loopt - de moed zakt je steeds verder in de schoenen - hoe meer verleidingen er op je afkomen: chips, snoep, bier. Die producten lig gen altijd achteraan. Als het vlees zwak is, slaat de supermarkt toe." Draai een product altijd om „Producenten mo gen op de verpak king beweren wat ze willen, maar op de achterkant staat op de ingre- diëntenlijstwat er daadwerkelijk in een product zit. Ik ben alleen maar aan het omdraaien in de supermarkt. Laatst wilde ik geraspte kaas heb ben, maar ik kwam erachter dat in al die pakjes aardappelzetmeel zit, zodat die kaas minder aan elkaar klontert. Vijftien pakjes heb ik ge checkt: allemaal met zetmeel. Beter kun je zelf een stuk kaas kopen en die door een raspmolentje halen, of het bij de kaasafdeling laten raspen." „Met een karretje koop je meer spullen die je eigenlijk niet nodig hebt. Ons brein werkt nu eenmaal zo dat als we vijf producten in zo'n grote kar zien liggen, we dat een beetje 'zielig' vinden. Als je echter een mandje pakt - zo eentje dat je moet dragen - vóél je daadwerkelijk het ge wicht van al die spullen die je daarna mee naar huis moet slepen. Er is trouwens één uitzondering om wel een karretje te pakken, en dat is als je met jonge kinderen boodschappen doet. In de schappen staan namelijk allerlei producten op kinderoog hoogte - een slimme kindermarke- tingtruc - die je kinderen al gillend, jengelend en schreeuwend in je mandje willen gooien. Dus zet ze lekker in het stoeltje van het bood- schappenwagentje. Gezellig voor het kroost en het scheelt een hoop gedoe." Water uit een fles is het domste watje kunt kopen Pak een mandje in plaats van een karretje „Er bestaat een product dat we gra tis en onbeperkt thuis kunnen krij gen, maar toch voor het tweedui- zendvoudige van de prijs in de super markt willen kopen: water in een fles. Er is geen enkele reden om wa ter uit een fles te kopen Je moet het naar huis slepen en creëert er onno dig plastic mee. Bovendien hebben we in Nederland uitstekend kraan water. Sterker nog: Bar-le-Duc en Sourcy halen hun water uit dezelfde bron als waar het Utrechtse leiding water vandaan komt. In Utrecht komt er dus gewoon Bar-le-Duc uit de kraan! Nee, ik zou pleiten voor een leeg schap met daarboven de boodschap: haal het maar lekker thuis." Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten PC ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 -4 Teun van de Keuken: „Als het vlees zwak is, slaat de supermarkt toe." fotomarcookhuizen Teun van de Keuken, De super- marktsurvivalgids (Meulenhoff Boekerij, €20) Uit een onderzoek van de Consumentenbond blijkt dat sommige autostoeltjes voor baby's en peuters schadelijke stoffen bevatten. Zo bleek in het opblaasbare zitje van Nachfolger een hoge concentratie naftaleen te zitten, een mogelijk kankerverwekkende stof die verboden is in onder meer kinderspeelgoed. Vanaf komende januari zit leef stijlcoaching in de basisverzeke ring. De huisarts kan volwasse nen met een gezondheidsrisico door overgewicht doorverwijzen naar een leefstijlcoach, die veran deringen stimuleert op het gebied van voeding, bewegen, slaap, roken en ontspanning. Bij een eettent in het Cambod jaanse Siem Reap is het heel nor maal om taran- tulas te eten: door een beslagje gehaald en in de Hf frituur I krokant 9 V gebakken. Op de menukaart staan gegrilde samosa's met feta, knoflook, peter selie, eieren, spinazie en gemarine erde tarantula. Ook te koop: een gemarineerde vogelspin met een korstje van tempura en een zoete chilisaus, aioli of mangochutney. Door 'mannelijke' woorden in vacatures te ver vangen door neutrale, merkte softwarebedrijf Atlassian een spectaculaire stijging van vrou welijke reacties. Een woord als 'expert' schrikt vrouwen af. Beter is: 'specialist'. Een team 'ma nagen' is aantrekkelijk voor mannen, vrouwen houden meer van een team 'ontwikkelen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75