OZCAN AKYOL Verkrachter studente Rotterdam maakte nog een slachtoffer Nu met Watch GT en Wireless Charger. 6 kpn.com Column De Stichting Werkgroep Herkenning kwam deze week met een opmerkelijk verzoek aan de Nederlandse rege ring: het bestuur wil dat onze overheid excuses aanbiedt voor de behandeling van de zogenoemde 'moffenmeiden'. Deze dames gingen tijdens de Tweede Wereldoorlog een relatie aan met een Duitse militair, wat ze kort na de bevrijding - toen de grote puinhopen van lieverlee zichtbaar werden en de wraak zucht groot was - moesten beko pen met represailles. Dat ging dan meestal om open bare vernederingen, bijvoorbeeld op een druk marktplein, waarbij de vrouwen in kwestie werden kaalgeknipt, mishandeld en in sommige gevallen verkracht - al is er discussie over het feit of dat laatste ook écht gebeurde. Verdienen deze 'moffenmeiden' een excuus? Dat is een ingewik kelde kwestie. Als we met de bril van deze tijd kijken, waarin dank zij ons rechtssysteem geen plek is voor eigenrichting en barbarij, is het gerechtvaardigd om te zeggen dat de meisjes inderdaad schande lijk zijn behandeld, hoe fout ze ook waren. Want laten we wel wezen: in het onderzoek van de Stichting Werkgroep Herkenning wordt gezegd dat de liefde hen over kwam en dat amper 15 procent daadwerkelijk nazisympathieën had. Maar dat is te makkelijk. Wie een zuiver moreel kompas heeft, en dus goed en fout van elkaar kan onderscheiden, zou zich nooit moeten inlaten met een Duitser die medeplichtig is aan het opjagen en vermoorden van miljoenen Joodse men sen. Het riekt zelfs naar een vorm van landverraad. Dat de 'moffenmei den' beestachtig werden be- Vl stormd door een bloeddorstige meute verdient absoluut geen schoonheidsprijs. Maar dat is wijsheid van 73 jaar later. Van een echte rechtsorde was kort na de oorlog geen sprake. Er wordt door de onderzoekers gesteld dat de jonge dames werden getraumatiseerd voor het leven, maar volgens mij geldt dat vooral voor één groep: de Joden. Voor het gemak wordt voorbijgegaan aan het feit dat de vrouwen vooral een relatie met de Duitsers aangingen om er zelf beter van te worden, bijvoorbeeld tijdens de Honger winter. De omgang met de bezetter was kortom niet alleen een vorm van verraad, maar ook een uit stekende manier om zelf de dans te ontspringen. Dat dit soort opportunisme niet op een fatsoenlijke manier is bestraft, voelt ongemakkelijk. Maar excuses gaan te ver. Van een echte rechtsorde was kort na de oorlog geen sprake Gerson F. zou op 21 juli van dit jaar elders in Rotterdam een vrouw hebben gevolgd, bedreigd, haar mond met zijn hand hebben be dekt en haar hebben betast. Zij raakte voor zover bekend niet gewond bij de aanval. F. wordt verder nog verdacht van twee be rovingen waarbij hij mobieltjes buitmaakte. F. moet volgende week vrijdag voor de rechtbank verschijnen. Uit de dagvaarding van het Open baar Ministerie (OM) blijkt dat de Indonesische studente die in De Esch werd aangevallen en ver kracht een slagaderlijke bloeding opliep. Volgens het OM sloeg F. haar, hield haar vast en probeerde haar te wurgen met een opgerold T-shirt. De vrouw lag na de aanval dagenlang op de intensive care. De werkwijze van F. komt terug in alle zaken waarvoor hij nu wordt vervolgd. Telkens volgde hij zijn slachtoffers, benaderde hij ze van achteren en viel ze vervolgens aan. Op 29 april rukte hij een tele foon uit de handen van een slacht offer, hetzelfde gebeurde op 16 juli. F. wordt ook nog verdacht van bezit van een rijbewijs dat niet van hem was. De Rotterdammer wordt on derzocht in een forensisch cen trum voor jongeren. Zijn advocaat hoopt dat de zaak in januari in houdelijk kan worden behandeld. „Ik wil het niet onnodig traineren. W Vrouw liep bij aanval slagaderlijke bloeding op Het is voor iedereen beter als de zaak snel voorkomt." De verkrachting van de stu dente leidde tot veel onrust in Rotterdam. Honderden Rotter dammers liepen ruim een week later mee in een mars van station Rotterdam Centraal naar De Esch, waar het slachtoffer woonde. De opluchting in de stad was groot, toen de politie vier dagen na de verkrachting een verdachte aan hield. Vrij snel daarna vond het Nederlands Forensisch Instituut een dna-match met de verdachte. zaterdag 27 oktober 2018 GO @OzcanAkyol Moffenmeiden In andere landen werd dit soort meisjes simpelweg vermoord. Gerson F. (18), de verdachte van de gruwelijke verkrachting van een studente in de Rotter damse wijk De Esch, wordt ook verdacht van aanranding van een vrouw in dezelfde nacht. Nadia Berkelder Rotterdam Nieuw! De Huawei Mate 20 Pro. Actie is geldig van 16 oktober t/m 1 november 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6