f 11 I 21 mijffmw 'De as van Bubbels heb ik bewaard. En haar mand, die ligt boven op de kast in een kamertje' iasSSÊS - a j WïilifHwm »*ffff hw'-tw De meeste dieren sterven door eu thanasie. We gaan veel menselijker met de dood van dieren om. In het boek vertelt Linda de Mol hoe lang haar ernstig zieke vriendin van 50 moest lijden voor ze euthanasie kreeg. Ze was in dezelfde tijd ziek als Linda's hond, Babe. Maar als baasje kun je zelf beslissen je dier verder leed te besparen. Ik besloot, dertien maanden na de dood van Bubbels, weer een hond te nemen. Dizzy is totaal anders. Bub bels een rashond, Dizzy een vuilnis bakje uit een Spaans asiel. Bubbels was altijd vrolijk, zat op m'n schoot of bij me op de bank. Altijd aan het spelen, altijd nieuwsgierig. En ge wend ongelooflijk in de watten te worden gelegd. Dizzy is veel minder aanhankelijk, ongetwijfeld door de slechte start in haar leven. Als ik een onverwachte voetbeweging maak, ligt ze meteen plat op haar buik. Dan denkt ze dat ze een trap krijgt. Ik had zo veel mensen op mijn lijstje staan dat ik wel twee boeken kon schrijven. Ook het Koninklijk Huis schreef ik aan. De band van Beatrix met haar honden is bekend. En Willem-Alexander en Maxima poseren soms met hun honden op staatsieportretten. Ik kreeg een keu rig briefje terug: 'Helaas moet ik u mededelen dat zowel prinses Beatrix als koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima niet beschikbaar zijn voor een interview over hun huis dieren.' De mensen die ik voor mijn boek heb gesproken hebben één ding ge meen: ze laten zich van een heel an dere, persoonlijke kant zien als je het over hun dieren hebt. Linda de Mol, de vriendin van heel Nederland, Jo- han Derksen, de beroepsmopperaar, Barry Hay, de stoere rock-'n-rollzan- ger... Sommigen zeggen meer te hebben gerouwd om hun huisdier dan om een naast familielid of partner, zo in nig was hun band. Ik zal nooit de dood van een dier vergelijken met bijvoorbeeld het overlijden van een kind. Ouders mogen een kind nim mer overleven. Ik heb geen kinderen. Op een be paald moment moet je een kind los laten. 'Ga maar lekker fietsen met je vriendjes.Dat lijkt me verschrik kelijk. Wat kan er niet allemaal ge beuren? Ik zou geen moment rust meer kennen. Een hond heb je let terlijk aan de lijn. Een kat is daarom ook niks voor mij. Ik ben allergisch voor poezen en kan niet tegen hun eigengereidheid. Ze zeggen toch wel: een hond heeft een baas, een kat is de baas. Een hond wil echt zijn leven met je de len. En omgekeerd. Ik ben het type dat best snel ver veeld en geïrriteerd is, maar naar een hond kan ik üren kijken: de beste meditatie denkbaar. Zoals Bubbels door het huis liep, zich krabde, waste, haar bak met water leeg slob berde. Ik erger me kapot als ik men sen hoor smakken of slurpen, maar het geluid van een schrokkende hond is heerlijk. De as van Bubbels heb ik bewaard. En haar mand, die ligt boven op de kast in een kamertje. Ik vind het fijn dat ik over haar kan praten met mijn vrienden. Met Fatima Moreira de Melo, die meeging toen ik Bubbels als pup ophaalde, en haar partner Raemon Sluiter, die dol was op Bub bels en vaak op haar paste. Zij nemen ook het eerste exemplaar van het boek in ontvangst. Ik denk nog elke dag aan haar. De knoop in mijn maag neemt door de aanwezigheid van Dizzy gelukkig af, maar vergeten doe ik haar nooit. Er staan nog veel foto's van Bubbels in mijn appartement. Michel vindt het wel een tikje overdreven. Maar ach, die is gewoon jaloers omdat ik meer foto's heb van haar dan van hem." GO ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 Antoinnette Scheulderman met Dizzy. „Die is totaal anders dan Bubbels." FOTO DESIREE SCHIPPERS wFJ/f f. - 5Ï ittmtttp iiiiiinintiw 2 2 2 SMS 2 <*22-2 2 li m S 'S 282-88-2ï*h ■mmWWJT' Dan neem je toch gewoon een nieuwe (uitgeverij Lebowski, 336 blz., €21,99,) is sinds deze week verkrijgbaar in de boekhandel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69