Minister: Wij zijn geen bank, het gaat om goede zorg bolderman, nS Reizen 2019 met vertrekgaranties! MC I Jsselmeerziekenhuizen en MC Slotervaart zijn failliet. Had de overheid niet eerder moeten ingrijpen en hoe staan de andere ziekenhuizen in ons land ervoor? 4 ZIEKENHUIZEN FAILLISSEMENT De laatste patiënt werd gisteren naar buiten gerold. Verslag vanuit een stervend Slotervaartziekenhuis. 699,- Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) vindt dat hij afgelopen weken terecht op de achtergrond is gebleven, ondanks het dreigende faillissement van het MC Slotervaart en de MC IJsselmeerziekenhuizen. en bankroet dat Bruins trouwens begin deze week ook nog niet zag aankomen, bekent hij nu. Zeker niet zo snel. „Op het moment dat er berichten kwamen over een chaotische situ atie, hebben wij steeds gebeld met de inspectie om te kijken of dat ook zo was. De inspectie gebruikte deze woorden niet. Toch begrijp ik heel goed dat er onrust is." „Nee, dat is niet het ultieme doel. Het gaat niet om het bewaken van een stapel stenen, het gaat over het bewaken van degelijke zorg in Ne derland." „Beide ziekenhuizen hebben al eerder financiële problemen ge had. Elke keer kwamen ze er toch weer bovenop. Zelfs toen begin deze week de surseance werd uit gesproken, hadden wij nog hoop dat een faillissement zou kunnen worden afgewend. Dat is niet ge lukt, dat weet u inmiddels." „Ik ben altijd op zoek naar moge lijkheden om het maximale te doen en zo de patiënt te dienen. Ook in deze moeilijke dagen." is aangevraagd en waarom het al lemaal op een drafje moest." „Met zulke steun zullen wij zeer terughoudend zijn. We zijn, net als de zorgverzekeraar, niet de bank. De raden van bestuur van ziekenhuizen moeten zelf zorgen dat de bedrijfsvoering op orde is." „Ik sta volledig achter dit systeem. En het zal altijd zo zijn dat er fi nancieel sterke en zwakke zieken huizen bestaan." „Deze vraag zag ik al aankomen, maar ik vind het onvergelijkbare grootheden. Ik vind het eventueel omvallen van het betalingsverkeer iets heel anders dan zorg aan pa tiënten. Dus ik waag me niet aan deze vergelijking." „Die arbeidsmarkt is inderdaad een ongelooflijk groot vraagstuk, u weet dat we daar heel veel aan dacht voor hebben. Daar moeten we hard aan werken." Karin Bogh is bijna even groot als het schilderij dat ze naar buiten zeult, de miezerregen in. De ex- verpleegkundige fleurde na haar pensioen menig afdeling op met haar vergezichten van idyllische meertjes en bergen. Haar tiende en laatste doek verdwijnt op de achterbank van de auto. Ze wil haar kunst niet achterlaten in het ziekenhuis dat steeds kaler wordt. Voor 15.00 uur moeten de laatste patiënten de deur uit zijn. Maar waar naartoe? Tot de laatste uurtjes zal naarstig naar opvang worden gezocht in nabijgelegen verpleeg- en ziekenhuizen. Personeel en familieleden dra ven in de tussentijd door de gan gen met kledingstukken van pa tiënten die in allerijl in vuilnis zakken zijn gestopt. Alida Burink (89) wordt met haar gele chry santen en al - 'gekregen van mijn kleindochter, doe ik écht niet weg'- op een brancard getild. Ze vertrekt twintig minuten later dan gepland naar het nabijgele gen OLVG. Er was even geen rol stoel en ambulance voorhanden. „Jullie kunnen er ook niks aan doen", stelt ze de verpleegkundi gen gerust. Die hebben de afgelo pen week nauwelijks geslapen. Ook anesthesist Hans Visscher 15-daagse Rondreis Spanje en Portugal 12-daagse Rondreis Baltische Staten 15-daagse Byzantijnse rondreis 12 dagen Peniscola, Costa del Azahar 12 dagen Corsica en Sardinië 12 dagen Ierland, the Wild Atlantic Way zaterdag 27 oktober 2018 GO [ZORGAMBULANCE 7QRfitfBUm* Edwin van der Aa Vindt u ook dat de afgelopen da gen een chaotische situatie is ontstaan? Nu heeft u een compleet crisis team opgericht, maar had u als minister van Medische Zorg het huidige scenario niet moeten voorkomen met een bak geld? „Wij kijken toch vooral naar zorg, goede zorg voor patiënten. Kan dat in het ene ziekenhuis niet, dan maar in het andere ziekenhuis." Dus het was nooit de bedoeling om per se deze ziekenhuizen overeind te houden? Maar als u richting het uitstel van betaling wat financiële lucht had gegeven, had de afbouw nu veel rustiger kunnen verlopen. Heeft u er echt alles aan ge daan? Maar het faillissement was nog niet uitgesproken of de verhuis wagens stonden al bij het MC Slotervaart voor de deur. Had dat niet anders gekund? „Die vraag moet u aan de curator stellen, ik wacht zijn verslag van werkzaamheden af. Daaruit zal blijken waarom het faillissement Kan ook een volgend ziekenhuis in financiële zin niet op u reke nen als het dreigt om te vallen? Dus u staat er nog steeds achter dat zorgverzekeraars en aanbie ders hun zaakjes zelf samen moeten regelen? Nog even een algemene vraag: waarom redden wij in Nederland wel banken, maar geen zieken huizen? De ziekenhuizen schrijven hun ondergang toe aan de slechte arbeidsmarkt, waardoor zij duur personeel moesten inhuren. 'Dokter, ik Hanneke van Houwelingen Amsterdam v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman If ff „L Brochure en (0318) 58 09 58 aanbetalen niet verplicht! £J OUEf #77O IK #71 "1F" boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. prjjs pp o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds b reserveringskostei Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4