Bankzitter Ceesay wacht op zijn kans QuincyGooding is terug van weggeweest BARRY VAN DER HOOFT Rogier Veenstra op zijn hoede voor OJC 15 Derdedivisionist aast op een goed resultaat in Rosmalen. „Het is belangrijk om weer eens een wedstrijd met de 'Goes filosofie' over de streep te trekken", zegt Ruben Hollemans. Rogier Veenstra gooit het in de aanloop naar het duel met OJC Ros malen over een andere boeg. De verliespartij tegen Quick'20 (2-3), op dat mo ment hekkensluiter in de derde divisie, schudde de spelersgroep en staf van Goes wakker. „Ieder een vond dat de nederlaag aan onszelf lag", zegt de trainer. „Wij kunnen geen wedstrijden op 95 procent winnen." Veenstra typeerde het duel van afgelopen weekend als een 'besef wedstrijdje'. De voorbije weken waarschuwde de oefenmeester zijn selectie. „De stand op de ranglijst en het ontstaan van een basiselftal kunnen ervoor zorgen dat je dingen op de automatische piloot gaat doen", stelde de Middelburger twee weken geleden na de 0-2-zege bij EVV. De woorden sorteerden niet het gewenste effect. Laagvlieger Quick'20 verraste Goes. „Bij te veel spelers was het net niet", conclu deert aanvoerder Ruben Holle mans. „We moeten ervoor zorgen dat het tegen OJC net wel gaat wor den." Rogier Veenstra: „De enige ma- De enige manier om iets teweeg te brengen, was een keerverliezen nier om iets teweeg te brengen, was een keer verliezen. Deze week werd er scherper getraind en beter ge luisterd. Onbewust was dit mis schien allemaal iets minder gewor den." De trainer stak de hand ook in ei gen boezem. Goes nam voor het duel met de Oldenzalers wat gas te rug, omdat verschillende spelers met fysieke klachten kampten. De selectie is nog altijd niet verlost van deze lichte irritaties. Toch gooide Veenstra het roer om. In tegenstelling tot vorige week werd er keihard getraind. Tim de Winter en Jarreau Manuhuwa wa ren niet okselfris. Het tweetal sloeg delen van de maandag- en woens dagtraining over. „Als je niet hon derd procent kunt meedoen, train je niet. Wij willen wedstrijden spe len met hoge intensiteit. Dat moet je doordeweeks trainen." Tien minuten Hollemans sukkelde ook met zijn knie. Ook hij trainde vorige week daarom minder. „Misschien ont brak daardoor zondag de scherpte. Aan de andere kant: we gaven wei nig weg. In een tijdsbestek van tien minuten verloren we de wedstrijd." Lang treurde de Serooskerkenaar niet. Goes bezet op dit moment de vierde plaats op de ranglijst. „Deze competitie is gelijkwaardiger dan de hoofdklasse. Er zitten weinig uitschieters tussen." In Rosmalen hoopt de aanvoer der weer het 'oude Goes' te zien. „Tegen ADO'20 waren we effectief en tegen EVV speelden we degelijk. Het is belangrijk om weer eens een wedstrijd over de streep te trekken met de 'Goes filosofie'. Met aanval lend voetbal dus." Zijn trainer is op zijn hoede voor OJC Rosmalen, dat in de laatste zes duels slechts één punt pakte. „Dat zeg ik niet om de groep op scherp te zetten. Ik heb OJC drie of vier keer aan het werk gezien. Ze hebben een gevaarlijke spits, handige buitenspelers en een aantal oud-profs. Dit team gaat so wieso in het linkerrijtje eindigen." Dat zit zo. Afgelopen zomer over leed de schoonvader van Ceesay plotseling, op 54-jarige leeftijd. „Door een hersenbloeding was hij er ineens niet meer. Ik heb in die periode weinig kunnen trainen en een achterstand opgelopen." Afgelopen zaterdag speelde Ceesay een hele wedstrijd met het tweede. „Dat ging goed, alleen voelde ik na 70 minuten wel dat ik nog niet topfit ben." Tegen De Dijk gaf hij onlangs meteen weer zijn vi sitekaartje af, met een afgemeten voorzet op Kyle Doesburg. Die kopte in de slotminuut knap de 4-3 binnen. Ceesay: „Ik wacht rustig mijn kans af." Afgelopen woensdag vloog Ceesay samen met linksback Zinho Chergui en een andere vriend naar Barcelona, waar ze toeschouwer waren bij het duel in de Champions League tussen Barga en Inter (2-0). „Zinho is bevriend met Radja Nainggolan, de middenvelder van Inter. Ze hebben in de jeugd van Beerschot gespeeld en altijd contact gehouden. Radja had kaarten voor ons geregeld, we hadden geweldige plekken. Ik heb genoten." Lionel Fitsch Donderdagavond stonden Ceesay en Chergui weer op het veld in Hoek. Daar zagen ze hoe Lionel Fitsch geblesseerd raakte aan zijn knie. De verdediger strompelde het veld af en zat niet veel later bij de huisartsenpost. „Ik had al last van een 'jumpers knee'", aldus Fitsch. „Het was al ontstoken, dachten ze, en door een verkeerde beweging zijn nu waarschijnlijk een paar ve zels van mijn patellapees afge scheurd." Fitsch ontbreekt daar door vandaag tegen Ajax. Column Sommige mensen verklaren ons voor gek, anderen zou den precies hetzelfde doen. Honderden kilometers rij den, uren in de auto zitten, voor een potje voetbal van twee keer 45 minuten. Kijk, zei vriend Frits in de nacht van woensdag op donderdag, toen we de grens tus sen België en Zeeuws-Vlaande- ren naderden. „We hebben van daag ruim 600 kilometer gere den." De klok gaf aan dat het bijna 3 uur was, onze ogen knip perden van vermoeidheid. Maar moet je dan nee zeggen, als een Duitse vriend vier kaar ten heeft geregeld voor Borussia Dortmund-Atletico Madrid? Toen ik drie vrienden polste of ze mee wilden, was het snel gere geld. Net na de middag reden we weg, vier uur later en een paar flinke files verder parkeerden we niet ver van het Signal Iduna Park, in de volksmond nog altijd het Westfalenstadion. We aten een bratwurst en bestelden bier. De vriend met keelpijn schoven we een Jagermeister met cola on der zijn neus. Om de boel een beetje te smeren. Een paar uur later wandelden we door de immense fanshop, waar de kassamedewerkers han den tekort kwamen. Tijdens de wedstrijd werden we niet teleur gesteld. Mooie plekken ter hoogte van de middenlijn en twee topploegen die een hoog niveau haalden. We zagen Axel Witsel een ijzersterke wedstrijd spelen, terwijl wereldkampioen Antoine Griezmann nauwelijks in het stuk voorkwam. We con stateerden dat Diego Costa een De hoofdact duurt maar 90 minuten topspits is, waar nog steeds een steekje aan los zit. We zagen het Engelse toptalent Jadon Sancho onbevangen invallen. We lachten toen het er even op leek dat Diego Simeone, de adhd-coach van Atletico, in zijn zwarte pak een sliding in wilde zetten om een aanval van Borus sia onschadelijk te maken. We waren onder de indruk van het tempo, de snelheid met en zon der bal en van de razendsnelle omschakeling van Borussia, dat met liefst 4-0 won. Vooral dank zij linksback Achraf Hakimi, die na afloop zijn shirt aan een pitch invader gaf, die daarna snel in zijn kraag werd gevat. We verbaasden ons ook over het grote aantal Nederlanders en Belgen dat we om ons heen hoor den. Mooie wedstrijden bezoe ken in binnen- en buitenland; het blijkt voor heel veel mensen een niet te stoppen drang. De hoofdact duurt maar 90 minu ten, maar alles eromheen maakt het iedere keer weer de moeite waard. En dus zeg je geen nee als je kaarten kunt krijgen. Binnenkort maar eens naar Barcelona. Al pakken we dan wel het vliegtuig.... Dinsdagavond bezorgden Quincy Gooding en Saïd Bouzambou VC Vlissingen een krappe oefenzege op Oostkapelle (1-2). Morgen wil de hoofdklasser die generale repe titie een passend vervolg geven. RKAVV is in Leidschendam de opponent. Na maandenlang revalideren en gekwakkel zit Quincy Goo ding weer eens bij de selectie van Vlissingen voor een officieel duel. De 25-jarige middenvelder liep in februari een nare knie blessure op tijdens een duel met ploeggenoot Milton Roemeratoe, op de training. Een MRI-scan in het ziekenhuis wees uit dat de buitenkant van Goodings menis cus gescheurd én gerafeld was. „De buitenkant was dus niet meer mooi glad", verheldert hij. De revalidatie was extra pijnlijk, omdat Gooding zijn ploeg zag aanmodderen. Hij moest tevens lang wachten totdat hij geope reerd kon worden. „Mijn bloed druk was niet goed", weet hij nog. In de voorbereiding op dit seizoen leek hij terug. „Maar hal verwege de voorbereiding kreeg ik een terugslag", zegt Gooding. „Mijn knie werd zó dik, dat ik mijn been niet meer kon buigen. Ik moest rust nemen." Deze week maakte Gooding dus weer zijn eerste minuten, te gen tweedeklasser Oostkapelle. In de 44ste minuut opende hij de score, in de rust werd hij gewis seld. „Ik had m'n werk weer ge daan", lacht Gooding. Zondag zit hij voor het eerst in lange tijd weer bij de selectie voor een offi cieel duel. zaterdag 27 oktober 2018 PM Goes gooit het over andere boeg Len Wolters Goes Ruben Hollemans. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN -Rogier Veenstra In de jacht op promotie was Sidy Ceesay in de laatste maanden van het vorig seizoen een be langrijke pion bij Hoek. De spits scoorde makkelijk en brak in het beslissende tweeluik met Ajax de ban in de heenwedstrijd. Van daag is Ajax, dat een week na Hoek ook promotie naar de derde divisie veiligstelde, op nieuw de tegenstander. Ceesay begint op de bank, maar voelt dat hij steeds fitter wordt. „Dat ik nu weinig speelminuten krijg is logisch", zegt de aanvaller. Barry van der Hooft Hoek @Barryvdh9 Drana Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43