O O) O) O II 12 ZE Istvan Bakx kleurt mijlpaal met assist Willeboordse zet zich in voor talent Kerkhove strandt nu wel in halve finale Quote van de dag Harry Stapel is in dienst getreden bij Delta Sport. In Zierikzee gaat hij het niveau omhoog brengen. Mogelijk kan hij op termijn ook iets voor talenten van andere Zeeuwse clubs betekenen. k Voetballer Istvan Bakx (Vlissingen) kon zijn 250ste competitiewedstrijd in het Neder landse profvoetbal gisteravond niet opluiste ren met een periodetitel. De aanvallende mid denvelder van Go Ahead Eagles won welis waar met zijn ploeg van Cambuur (2-0), maar de periodetitel ging naar Sparta. Bakx tekende wel voor een assist, zijn zesde van het seizoen. Tom Boere scoorde namens FC Twente tegen Almere City. Binnen tien minuten opende de aanvaller uit Terneuzen bij de eerste paal de score voor de Tukkers. Het was de zevende competitietreffer voor Boere, de tweede uit 'open spel', de andere vijf maakte hij vanaf de strafschopstip. Hij werd matchwinnaar (1-0). Voormalig topjudoka Elisabeth Willeboordse (40) is door de Nederlandse judobond aange steld als 'trainer talentontwikkeling' bij het Regionaal Trainings Centrum van Zuidwest- Nederland. Dit RTC zit in Rotterdam en heeft Goes als sublocatie. Dat betekent dat de van origine Middelburgse topsportster ook na drukkelijk in Zeeland komt meehelpen bij het vinden en ontwikkelen van talenten. Willeboordse werd tweemaal Europees kam pioen en haalde bij twee WK's en de Olympi sche Spelen het podium. Tijdens haar carrière trainde ze in Goirle en Rotterdam. Daarvoor zat ze bij Sportschool Geelhoed in Oost-Sou burg. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee is gisteren de voet dwars gezet door de Spaanse Paula Badosa Gibert. Die won in de halve fina les van het ITF-toernooi van Oslo met twee maal 6-2. Kerkhove was in de Noorse hoofd stad als derde geplaatst, haar tegenstandster was als eerste ingeschaald. Kerkhove stond voor de vierde keer dit jaar in een halve finale; de voorgaande drie won ze. In Lissabon en Clermont-Ferrand stootte ze vorige maand door naar de toernooizege, in Tblisi verloor ze de finale. De 26-jarige Schouwse sluit vol gende week haar jaar af bij het ITF-toernooi van Petange in Luxemburg. Van Lare DELTA SPORT TRAINER HARRY STAPEL Rugby Papendorp Als turntrainer op Malta voelde Harry Stapel zich onge lukkig. De cultuur - hoe er werd om gegaan met talen ten - begon hem steeds meer te gen te staan. Hij wilde eigenlijk te rug naar Nederland. En toen kwam er stomtoevallig een mailt je van Kees Verkerke, de voorzitter van de Zierikzeese gymnastiek vereniging Delta Sport. „Daarna is het heel snel gegaan." Stapel (48) is sinds 1 augus tus voor 25 uur in dienst bij Delta Sport. Hij heeft er de 21-koppige A-selectie onder zijn hoede. Verder adviseert hij andere trainers. „Het is geen straf om terug te zijn in Zeeland", vertelt hij. „Na di verse omzwervingen vind ik het wel mooi dat ik weer hier kan werken binnen de turn- sport." In 2001 werd Stapel het ge zicht van de stichting Turn- combinatie Zuid-West Neder land. Dat was een samenwer kingsverband tussen GV Kou- dekerke, waar hijzelf vandaan kwam, GV Martinus uit Bergen op Zoom en De Samensprong uit Prinsenbeek. De Vlissinger nam de talenten uit het hele ge bied onder zijn hoede, onder wie Carlo van Minde, Jeffrey Telussa Ik zie dat iedereen knijterhard werkt en daar kan ik alleen maar respect voor hebben en Melissa Scherpenisse. Hij leidde ze op en bracht ze richting de nationale top. Tot 2008, toen de bom barstte. De twee Brabantse verenigingen trokken zich terug en de stichting ging failliet. Daar door kwam Stapel op straat te staan. Kort daarna vond hij een club in Amersfoort, Gym XL. Stapel kreeg er een andere rol dan bij TcZWN. „Ik was daar meer met de breedte sport bezig", vertelt hij. „Ik heb zaterdag 27 oktober 2018 VOETBAL JUDO Elisabeth Willeboordse. fotorobertvos TENNIS GO Terug neer de hield gisteren de nul bij het Nederlands voetbalelftal onder 16 jaar in en tegen Hon garije. Oranje won met de PSV'er op doel met 0-2. 15.00 De rugbyers van Oemoeme- noe spelen vandaag op eigen veld tegen Ascrum uit Amsterdam. Als de ploeg kans wil hou den op een plaats in de kampioens- groep, dan is winst een must. Kick-off is om 15.00 uur. S-0 Het voetbal duel De Meern- Papendorp, competitiege noten van hoofdklasser Vlissingen, gaat morgen niet door. Papen dorp kan geen team op de been brengen. Vlissingen won eerder met 5-0 van de club. a Als we winnen, kan het na de zaalcompetitie bijna niet meer mis. Dan moet het in de res terende zes wedstrijden wel heel gek lopen. Thomas Mesu, korfballer van koploper Ondo dat van daag met een zege op KCR dicht bij titel komt. Zie ook www.pzc.nl/sport Roeland van Vliet Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40