Veteranen herdenken invasie Westkapelle 7 De Schuitvlotstraat en 't Groentje in Domburg ondergaan in de komende maanden een complete metamorfose. Dat heeft gevolgen voor het verkeer in het centrum. 'T GROENTJE M AKE-OVER Verkeer wordt vanaf maandag omgeleid, aldus wethouder Arie Schot. „Uit de richting Aagte- kerke rijdt het dan via de Doktor Mezgerweg naar het centrum." Maandag begint de aannemer met het aanpakken van de Schuit vlotstraat. Die toegangsweg tot het centrum ligt er nu wat rommelig bij. Voetgangers en fietsers delen stoep en fietspad, en dat is niet veilig. Ook rijden auto's hard. Door andere bestrating, klinkers in plaats van asfalt, en de herin richting maakt de gemeente de straat mooier en veiliger. Dat ge beurt in fasen, zodat bewoners die in de zijstraat van de Schuitvlot straat wonen, altijd weg kunnen. „Zal niet altijd makkelijk gaan, maar we zorgen dat het lukt", al dus Rens Bosman, die als ambte naar bij het project is betrokken. Stoep Hij vertelt dat de stoep aan de westkant breder wordt en dat de fietsers straks samen met automo bilisten de rijbaan delen. Schot re kent erop dat de herinrichting voor kerst klaar is, zodat bezoekers dan over een mooie nieuwe straat Domburg in kunnen rijden. 7 Begin volgend jaar volgt de make-over van 't Groentje. Ge meente, inwoners en onderne mers praten daar al lang over. Het parkeerterrein De Tol wordt com pleet autovrij, en er kunnen straks 330 fietsen staan. De wethouder stelt dat het aan pakken van geparkeerde fietsen in winkelstraten een echte uitdaging wordt. Hij hoopt dat het lukt fiet sers te verleiden gebruik te maken van dat nieuwe parkeerterrein, waar ook vier oplaadpunten ko men voor elektrische fietsen. Hij beseft dat dat verleiden moeilijk is, En we moeten ook dat f ietsparkeren echt in goede banen leiden omdat 'fietsen nog meer dan auto's zo ver mogelijk worden meegenomen richting winkels en restaurants'. Hij ziet ook dat steeds meer toeristen met de (elektri sche) fiets Domburg en andere Veerse kernen aandoen. „We moe ten dat fietsparkeren dus echt in goede banen leiden." Bomen De bomen op 't Groentje blijven staan. Rondom groepjes bomen worden verhoogde stenen randen aangelegd waarop mensen kunnen zitten. Ook zal er een podium ko men voor muziekoptredens of le vende standbeelden. Tijdens het werk aan 't Groentje moet de bevoorrading van de om liggende bedrijven anders. Bos man: „De plannen daarvoor wer ken we momenteel uit." Hij vertelt dat er op 't Groentje nu veertien afvalbakken staan. „Dat wordt er één. Een ondergrondse." Wethouder en ambtenaar ver wachten dat door de aanpak van 't Groentje en het verfijnen van het parkeerverwijssysteem het cen trum van Domburg autoluwer wordt. „Bij de molen komt boven dien een parkeerterrein voor drie honderd auto's. En het terrein bij het gemeentehuis is vergroot; daar kunnen tweehonderd extra auto's staan. En acht campers." WESTKAPELLE Twee vetera nen die 74 jaar geleden betrok ken waren bij de geallieerde lan ding bij Westkapelle, zijn zo goed als zeker donderdag 1 no vember ook aanwezig bij de her denking. Op 1 november t944 voerden de geallieerden een landing uit op de Walcherse kust, zoals ook enkele maanden eerder bij Nor- mandië gebeurde. Bij Vlissingen en Westkapelle kwamen ze om Walcheren te bevrijden. Er von den hevige gevechten plaats waarbij militairen en burgers om het leven kwamen of blij vend invalide raakten. Donderdag start de ceremonie om ti.00 uur bij de herdenkings plaat De Liberty Bridge van Het Polderhuis. Daar worden de mi litaire slachtoffers herdacht. Aansluitend worden bij het mo nument achter de vuurtoren de burgerslachtoffers herdacht. Die plechtigheid start om 12.00 uur. De Lichtboei Naast de twee veteranen zijn ook de Defence Attachés van Noor wegen en het Verenigd Konink rijk, de honorair Consul van Bel gië en twee verbindingsofficie ren van de Royal Marines aan wezig. Kinderen van basisschool De Lichtboei leggen rozen bij de monumenten. Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf 0 www.villavalentijnmiddelburg.nl huishoudelijke hulpen! zaterdag 27 oktober 2018 WA Domburg wordt meer autoluw Emile Calon Domburg 1 Artist's impression van 't Groentje in Domburg, bron gemeenteveere - Arie Schot, wethouder "Hoge kwaliteit, kleinschalig, horizontale groep tegen scherpste tarief van Middelburg!' Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken per jaar én flexibel. Er zijn vier horizontale groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Zodat de overgang naar de basisschool soepel verloopt. De tuin is 36 meter diep en ommuurd (naast de muziekschool). De kind(eren) kunnen veilig weggebracht en opgehaald worden, ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. U kunt zich aanmelden bij www.villavalentijnmiddelburg.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Tot ziens bij Villa Valentijn Middelburg! ji^Rouaansekaai 61 in Middelburg info@villavalentijn.nl Landelijk registratienummer is 257589806 (Zéeuws Zeeuws Schoon zoekt Schrijf je in via www.zeeuwsschoon.nl Ook voor tijdelijk werk in vakantieperioden! Uurloon: 12,30 Onderdeel van Zorgstroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35