Vlissingen heeft de burger wat uit te leggen Lara Zwaan brengt kledinglijn uit 6 Analyse r -ïw» Hoe dat komt zou de ge meenteraad, de hoogste baas in de gemeente, eens goed moeten uit leggen. Maar de raadsleden stellen alleen maar vragen. Honderden. Over puntkomma's in dikke pak ken papier. Word daar als burger maar eens wijs uit. Hoe de gemeenteraad tegen het vooruitzicht van nog jaren sappe len en meer betalen voor minder aankijkt, moet blijken tijdens de beschouwingen op donderdag 8 november. Dat wordt een lange zit, dankzij de vele partijen en par tijtjes die de raad telt. Alle dertien fracties hebben vijf minuten spreektijd in de namiddag, 's Avonds volgt het debat over de be groting. Nollebos Daar zou, voor de burger met veel zitvlees, te horen moeten zijn waarom er geen geld meer is voor de beloofde burgerdebatten over het Nollebos, voor de redding van de binnenstad of voor de Sou- burgse verkeersproblemen. Maar wel een miljoen euro voor een herinrichting van het 'Schelde- plein', met vervanging van de wa terpartij. En waarom het college meer studenten en arbeidsmi granten wil binnenhalen, maar te gelijk extra handhavers wil tegen woonoverlast. Die handhavers moeten de in woners wel zelf betalen, via de forse ophoging van de onroeren- dezaakbelasting op hun huizen. Over die keuzes hoort een begro tingsdebat te gaan. De begroting, het huishoud boek van de gemeente voor vol gend jaar en de jaren daarna, ademt grote moedeloosheid. Het staat nog vol hiaten, te vullen met geld dat Vlissingen van het Rijk hoopt los te praten. Prominent is de lijst van zaken die de gemeente komend jaar niet gaat doen. Veel van de optimistische voornemens van de nieuwe coalitie van dit voorjaar zijn geschrapt. Nieuw milieubeleid en ambities voor energietransitie komen voorlopig niet. Meepraten Pijnlijker is dat er bezuinigd wordt op het meepraten van de burger. De beloofde brede debatten over Spuikom of de boulevards zijn nu te duur. Al zei wethouder Els Ver- hage donderdagavond in de raad wel dat meepraten 'natuurlijk' blijft kunnen. Maar wanneer en wat het waard is, blijft de vraag. Heel veel toezeggingen en be loftes die college en gemeenteraad de afgelopen maanden en jaren deden, blijken nu loos. Extra in spanningen voor de zieltogende binnenstad, meer aandacht voor ouderen, herzien parkeerbeleid, citymarketeers, beter toeristisch beleid en veiligere Souburgse stra ten - het zit er niet in. Daar wil de Vlissinger uitleg over horen. En over die waterpar tij op het Betje Wolffplein, die verdwenen leek maar nog steeds blijkt te bestaan. „Toen ik op mijn dertiende mee deed aan Kunstbende wist ik: hier wil ik mee verder", vertelt Lara. „Niet dat ik veel bezig was met mode of veel ging shoppen. Het gaat me echt om het ontwerpen, het creatief bezig zijn." Lara studeerde in februari af aan de AMD Akademie Mode 8c Design Ik hoef niet groot te zijn. Wel lijkt het me gaaf om mensen te zien lopen in mijn ontwerpen in Düsseldorf. „Daarna twijfelde ik om aansluitend een master te doen, maar ik wilde eerst iets proberen op te starten. Iedere ontwerper droomt van een eigen label." Kledinglijn Zwaan bestaat uit ba- sic sweaters en broeken in de kleu ren zwart en wit, en is vooral duur zaam. „Ik vond dat altijd al belang rijk, maar als student is het niet eenvoudig de stof te vinden die je zoekt. Gelukkig gaat dat als je een eigen bedrijfje hebt makkelijker." Opvallend is dat in ieder kleding stuk Zeeuws schortenbont is ver werkt. „Ik maakte ooit een leren jas met schortenbontvoering", vertelt de ontwerpster. „Daar kreeg ik zo veel complimenten over, dat ik er meer mee wilde." Lara maakt alles op bestelling, zo dat zij overproductie voorkomt. „Wat ik gaaf vind, is dat mijn lijn alle leeftijden aanspreekt. Ik had verwacht dat vooral jongeren de sweaters leuk zouden vinden, maar ik heb al veel bestellingen van vijf tigplussers gehad." De nieuwe Chanel hoeft Zwaan niet te worden. „Ik heb niet de am bitie om süpergroot te zijn, maar het lijkt me wel gaaf mensen te zien lopen in mijn ontwerpen." Voor meer informatie over de ontwerpen van Lara Zwaan: www.lzwaan.com IN DE REGIO Dag van de Duurzaamheid Wat niemand weet Kasteel Westhove MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 27 oktober 2018 WA Vlissingers betalen elk jaar weer meer gemeentebelas ting, maar het helpt allemaal niks. De gemeente blijft nog jaren aan de leiband van de artikel 12-inspectie. Het zit allemaal tegen. Claudia Sondervan Vlissingen Modeontwerpster Lara Zwaan (22) uit Biggekerke heeft sinds een maand haar eigen webshop. Haar kledingstukken zijn ge maakt van honderd procent eco logisch katoen en hebben allen een Zeeuws detail: schorten- bont. Gertie de Boey Biggekerke - Lara Zwaan VS» XV ,\v.vco *v X*-: v .ft-"*-»,-; 8 x, Lara Zwaan toont de door haar ontworpen kleding. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA VLISSINGEN Vandaag wordt van 13.30 tot 17.00 uur in de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen een middag gehou den over duurzaam heid met het oog op de toekomst van Zeeland. Het doel van de middag is kennis op te doen en ervaringen uit te wisselen hoe we in Zeeland 'het ver schil' kunnen maken. Zowel in de persoonlijke levens sfeer, als op het ni veau van bedrijven en maatschappe lijke organisaties. Toegang is gratis en iedereen is wel kom. MIDDELBURG Tien jaar geleden schreef Tonke Dragt voor de Kin derboekenweek het kinderboekenweek geschenk 'Wat nie mand weet'. De ko perblazers van ko perkwintet KWIVR beelden dit verhaal zondag met muziek uit in de Zeeuwse Concertzaal. Rudi van Hest vertelt daarbij het verhaal, dat is geïnspireerd op het verhaal over de Ark van Noach. De voorstelling is voor kinderen vanaf vijf jaar en begint om 15.00 uur. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer neemt belangstel lenden morgen mee naar Kasteel Westhove in Oost- kapelle. Het bezoek begint om 10.30 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. De wandeling is ge schikt voor mensen die trappen kunnen lopen. Volwassenen betalen 7,50 euro, kinderen 5. Aanmelden kan viade sit: staats- bosbeheer.nl HALLOWEEN MIDDELBURG Ook kinderen rennen en wandelen graag griezelig verkleed door Middelburg, bleek gisteravond bij de derde Halloweenrun van de Runderground runninggroep. Ruim veertig kinderen - onder wie Oscar, Loek, Otis, Morris en Elisa (vlnr) - kwamen naar speeltuin Van Epenpark om zich van hun engste kant te laten zien. Ruim een derde wan delde onder begeleiding van ouders en bekenden door de wijk. Veel kinderen voelden zich daar te groot of te stoer voor en besloten met de volwassenen mee te wandelen of te rennen. De deelname van de kinderen zorgde er voor dat de Halloweenrun, ondanks het wat mindere weer, net als vorig jaar zo'n 250 deelnemers trok. foto ruben oreel ARNEMUIDEN Museum Arne- muiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: thematen toonstelling 'Zout' en tentoon stelling 'Peilen op de Riemen'; MIDDELBURG Koudekerse- weg, 10.00 uur: Rondleiding Buitenplaats Ter Hooge; De Zandkuil, 13.30-15.30 uur: Ta- feltennisclinic Bettine Vries- koop voor 50+'ers; Speelhof Hoogerzael, 19.00 uur: Dieren- geluidenspel voor kinderen; Diverse locaties, vanaf 19.00 uur: N8VDN8 met o.a. optre dens van Theatergroep Zu- rock, stadsdichter Anna de Bruyckere en Dansgroep Oxana Tropicana; Middelburgs Minitheater, 20.00 uur: Voor stelling '12 gezworenen'; Koe poortstraat 6, 21.00 uur: Kla vecimbelconcert André Poort vliet; SINT LAURENS Leliendaalse- weg 5,10.00-14.00 uur: Kle- dingbeurs; WESTKAPELLE Markt en ove rige locaties, vanaf 19.00 uur: Nacht van de Nacht; MIDDELBURG Doopsgezinde Kerk, 10.00 uur: Gesprek met filosoof Aldo Houterman Kou- dekerkseweg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Mid delburgs Minitheater, 14.30 uur: Voorstelling '12 gezwore nen'; De Spot, 15.00 uur: Live show 'Sixties Revolution'; OOSTKAPELLE Duinvlietweg, 10.30 uur: Excursie Staatsbos beheer bij Kasteel Westhove; Kinderactiviteit 'Korren en Zeeschuimen' bij Terra Maris; Dorpskerk, 19.00 uur: 'Oostka pel zingt' m.m.v. Time2Sing; OOST-SOUBURG Historische Kerk, 11.30 uur: Lunchconcert Duo Mandolino; VLISSINGEN Uitvaartcentrum De Getijden, 14.00 uur: Docu mentaire 'Van verlies kun je niet betalen'; Nieuwendijk 2, 15.00-18.00 uur: Salsa dans party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34