A 1 1 5 OUD-VLISSINGER HOLLAND S NEXT TOP MODEL Het begon als een grap, maar inmiddels is de uit Vlissingen afkomstige SoufyanGninide winnaar van het veelbekeken tv- programma Holland'sNextTop Model. Zijn geheim: „Niks verwachten en jezelf blijven." JMLl -4 HDat Soufyan Gnini Holland's Next Top Model heeft gewon nen is aan alles te mer ken. In de Bredase bin nenstad krijgt de goedlachse win naar om de haverklap felicitaties van voorbijgangers en zijn tele foon staat roodgloeiend. „Het begon eigenlijk als een grap zonder verwachtingen en dat ik nu win is ongelooflijk. Ik keek het programma niet eens!", vertelt hij. Vrienden Dat Gnini, inmiddels woonachtig in Breda, zich uiteindelijk toch aanmeldde voor de show komt vooral door zijn vrienden. Die vonden hem altijd al fotogeniek en de talentenjacht was boven dien een uitgelezen kans om zijn grote idool Anna Nooshin eens te ontmoeten. Vooral de eerste opna- medagen herinnert Gnini zich als Soms gaan mensen zich dan anders voordoen omdat ze denken dat ze dan beter overkomen onwerkelijk. „Ik vond het in het begin ook best eng, dan dacht ik: dit wordt echt uitgezonden!" Al snel maakte dit gevoel echter plaats voor vastberadenheid om zo ver mogelijk te komen. Boven dien bleken de bekende tv-sterren in het echt eigenlijk hele gewone mensen te zijn. Ook leerde Gnini al snel dat glamoureuze foto- shoots vooral veel wachten bete kent tijdens lange werkdagen. Iets dat hij overigens met liefde deed. „Mijn strategie was om niks te verwachten en mezelf te blijven", herinnert hij zich. Dit 'jezelf blijven' is volgens Gnini moeilijker dan je zou ver moeden vanwege alle camera's en aandacht om je heen. „Soms gaan mensen zich dan anders voordoen omdat ze denken dat ze dan beter overkomen, maar dat werkt niet." Leuke reacties Naast veel positieve geluiden komt de HNTM-winnaar soms ook min der leuke reacties tegen op het in ternet. Een gegeven dat Gnini ge lukkig makkelijk naast zich neer kan leggen. „Sommige mensen kunnen er gewoon niet tegen dat jij iets doet wat hen niet lukt, maar je moet nooit focussen op haters." Of Gnini als kersvers topmodel eigenlijk veel tijd aan zijn uiterlijk spendeert? „Dat valt wel mee, ik ben meer met fitness bezig. Vroeger deed ik ook MMA, voetbal, atletiek en breakdance." De vraag wat hij het mooiste aan zichzelf vindt blijkt moeilijker te beantwoorden. Gnini vermoedt dat vooral zijn persoonlijkheid de doorslag heeft gegeven bij jury en Mijn strategie was om niks te verwachten en mezelf te blijven publiek. Normaal een vals beschei den opmerking, maar in het geval van Gnini waarschijnlijk echt waar. Het topmodel bezit een ont wapende lach en een blik die je doet geloven dat hij intens naar je luistert. Volgens Gnini hebben mensen sowieso vaak een verkeerd beeld over de modellenwereld. „Als ik het woord model hoor, dan denk ik niet meteen aan mezelf. Ik heb niet de standaardmaten en bij voorbeeld geen brede kaaklijn." Liever maakt hij dan ook de ver gelijking met acteurs die eveneens proberen een emotie over te bren gen op de gevoelige plaat. Volgens Gnini kan iedereen met een inte ressant karakter in principe dan ook model worden. Contract De winst bij Holland's Next Top Model heeft Gnini naast roem en glorie ook een contract opgebracht bij een prestigieus modellenbu reau. Binnenkort zal hij dan ook modelleren voor modemerk Jen- neskens, plus te zien zijn in een tandpastareclame en het blad Elle. Ondanks al deze droomkansen in het verschiet zal Gnini vanaf vol gende week ook zijn gezicht weer laten zien op school. Hij wil na melijk zijn studie evenementen organisatie afronden. „Als ik het gevoel heb dat ik geld kan verdienen neem ik een tus senjaar, maar ik wil wel een di ploma hebben, sowieso." Een beslissing die past bij een jongen die durft te dromen over de sterren, maar met beide voeten in de klei blijft staan. zaterdag 27 oktober 2018 GO 'Je moet nooit focussen op haters' Freek de Swart Breda -Soufyan Gnini -Soufyan Gnini i A Het oorspronkelijk uit Vlissingen afkomstige model Soufyan Gnini (18). fotoramonmangold/pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33