Zoetwater Minder straf voor man die drugs vervoerde fll ÉÉt Jan Stins 1300 kilo cocaïne tussen kippenvlees Veteranen 2 9 ARDUIN MOEDER OUD-CLIËNT VERTELT De 18-jarige zoon van Wilma de Vos uit Middelburg werd vier weken geleden weggehaald uit het behandelcentrum van Arduin in Aagtekerke. De zorg daar schoot ernstig tekort, vond de inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Sindsdien gaat het stukken beter met hem. „Dit was zijn redding." Commentaar |Oeren op Tholen en Sint Philipsland zijn afhankelijk van kzoet en schoon water uit het Volkerak-Zoommeer. Zon- 'der dat water uit het meer tussen Brabant en Zeeland kunnen zij niet boeren. Maar datzelfde water is al vele jaren bron van discussie. Want de kwaliteit is niet best. In het verleden veranderde het meer tijdens warme zomers dan ook in één grote, stinkende, giftige groene soep. Oorzaak: de blauwalg. Die is niet alleen slecht voor de waterkwaliteit, maar ook voor de recreatie, natuur en de bedrijvigheid op en rond het meer. Het kabinet besloot op 10 oktober 2014 om het meer zout te maken. Daardoor wordt het water weer schoon met positieve gevolgen voor natuur, ondernemers en lokale economie. Voor waarde was dat de toevoer van zoetwater voor Zeeuwse boe ren gegarandeerd moet zijn. Sindsdien is er niet veel gebeurd. Het meer is nog niet zout, omdat het Rijk er te weinig geld voor heeft. De toevoer van zoetwater is niet geregeld, omdat Brabant de garantie wil dat het meer zout wordt. Anders zou ze geld uitgeven aan iets dat mogelijk niet of minder hard nodig is. Na de warme zomer blijkt dat er elders grotere problemen zijn met de waterkwaliteit. Het kabinet geeft daaraan prioriteit en stelt verzilting van het Volkerak uit. Dat is begrijpelijk. Maar dat mag voor de provincie Brabant geen reden zijn om achterover te leunen. Ook al blijft het meer voorlopig zoet, dan is het niet te verkroppen als er geen oplossing komt voor Zeeuwse boe ren. Zeker met extreme droogteperiodes in het verschiet. Na de warme zomer blijkt dat er elders grotere problemen zijn met de waterkwaliteit Bij de rechtbank in Middelburg kreeg hij vier jaar geleden vijf jaar cel. Gisteren kwam hij bij het ge rechtshof in Den Bosch weg met tweeënhalf jaar. Dat was mede om dat het hele proces veel te lang had geduurd, normaal had het hof hem drie jaar gegeven. H. werd op 23 juli 2013 in zijn wo ning op Tholen gepakt samen met enkele anderen. In zijn auto lagen dik 9 kilo hennep en bijna 10.000 xtc-pillen. Hij was bovendien in het bezit van een revolver en zes busjes ALMANAK De gemeentepolitiek in Hulst heeft sinds de laatste verkiezin gen een aardige verjonging doorgemaakt. Vooral in com missievergaderingen zit wat jonger spul. Deze week was het anders. Tijdens een vergadering op het stadhuis keek de voorzit ter eens om zich heen. Veel le- peperspray. Ook is hij veroordeeld voor uitkeringsfraude en witwas sen. De straf is lager dan die bij de rechtbank, omdat de man is vrijge sproken van deelname aan een cri minele organisatie. Ook is niet be- De man is vrijgesproken van deelname aan een criminele organisatie wezen dat hij probeerde pepper- spray te verkopen via internet. De website van de man, die in 2011 door de politie werd aangeklikt, bleek slechts een voorbeeld. H. wilde de website verkopen. Dat op de site pepperspray werd aange boden betekent niet dat H. dat ook daadwerkelijk verkocht. den waren afwezig en werden vervangen door fractiegenoten. „We spelen met een B-team vanavond", aldus de voorzitter. Onder de invallers waren opval lend veel oude rotten. Een liet zich ontvallen: „U bedoelt het sterrenteam." Het veteranen- team, dat had ook gekund. Standertmolenstraat gaat op de schop Opening dorpshuis uitgesteld TERNEUZEN Jongen beroofd van smartphone Wilma de Vos stond versteld toen ze vorige week haar 18-jarige zoon bezocht in zijn nieuwe onderko men in Groesbeek. Tegenover haar zat een opgewekte jongen, die trots vertelde dat hij een prijs gewonnen had bij de bingo. „Hij had weer le ven in zijn ogen. Hij was vrolijk, had gesport en was zelfs al een paar kilo afgevallen." Hoe anders was zijn situatie een maand geleden. Wilma's zoon - ze wil niet dat zijn naam gepubliceerd wordt - woonde toen nog in het be handelcentrum van Arduin in Aag tekerke. Ze werd op een zondag ge beld, omdat haar zoon wéér in het ziekenhuis opgenomen was na een zelfmoordpoging. Hij had voorwer pen ingeslikt. „Dat gebeurde de laatste tijd wekelijks", zegt De Vos. „Het hoefde voor hem niet meer. Ik had de begrafenispapieren al klaar liggen. Ik dacht: binnenkort is het afgelopen met hem." Gebrekkig Het ingrijpen van de Inspectie Ge zondheidszorg en Jeugd (IGJ) is de 'redding' geweest voor haar zoon, dat weet Wilma zeker. Op 11 en 12 ROTTERDAM Politie en douane hebben afgelopen dinsdag in de ha ven van Rotterdam ongeveer 1300 kilo cocaïne gevonden in een lading kippenlevers die op weg was naar Schouwen-Duiveland. Dat meldt het Openbaar Ministerie in Rotter dam. De straatwaarde van de cocaïne was ongeveer 30 miljoen euro. De drugs zijn direct vernietigd, samen met de diepgevroren blokjes kip penlever. De container was op 18 oktober 2018 met een schip vanuit Brazilië in Rotterdam binnengekomen en zou oorspronkelijk moeten worden afgeleverd bij een bedrijf op Schou wen-Duiveland. Het Openbaar Ministerie wil niet zeggen om wat voor soort bedrijf het gaat, maar maakt wel duidelijk dat het bedrijf niet wordt verdacht van betrokkenheid bij de smokkel. „Soms is dat wel zo als er drugs worden gevonden, maar dit bedrijf wordt niet verdacht", zegt woord voerster Rubinia Tjon-A-Sam. Wat er gebeurt met de schade die het bedrijf lijdt doordat de kippenle vers zijn vernietigd, weet zij niet. De recherche van de politie een heid Zeeland-West-Brabant onder zoekt de zaak samen met het zoge heten HARC-team (Hit And Run Cargo team) en in samenwerking van de Zeehavenpolitie, de douane, de FIOD en het OM. zaterdag 27 oktober 2018 De 51-jarige C.H. uit het Zwit serse Dietikon heeft gisteren in hoger beroep zijn straf zien hal veren nadat hij drugs vanuit Tholen naar Zwitserland wilde rijden. Pieter van Klinken Den Bosch Tip? redactie@pzc.nl ZANDBERG De Standertmolenstraat in Zandberg gaat vanaf maandag rigoureus op de schop. De weg wordt herbestraat en de klus duurt tot en met 14 de cember. Vanwege de werken is de weg helemaal afgesloten voor het verkeer, dat wordt omgeleid. Aller eerst is het gedeelte tus sen huisnummer 30 en de kruising met de Thee- naertstraat aan de beurt. Het kruispunt blijft tijdens die werken nog toegan kelijk, maar dat is voorbij zodra het stuk tot aan de kruising met de Zoute- straat en Zandbergse- straat wordt aangepakt. 'S-GRAVENPOLDER De opening van het ver bouwde dorpshuis in 's- Gravenpolder is uitge steld. Vandaag zou het verbouwde pand feeste lijk worden geopend, maar de nieuwe stoelen en tafels zitten nog er gens in een zeecontainer. En zonder meubilair wilde het bestuur niet officieel van start. De opening is daarom uitgesteld tot 1 december. Het dorpshuis heeft een complete face lift gekregen. Eerder dit jaar is een kunstwerk aan de buitenkant van het dorpshuis onthuld (foto). Het is een boom van te geltjes die door de dorpsbewoners zijn ge maakt. Een 15-jarige jongen uit Terneuzen is donder dagavond omstreeks 22.30 uur beroofd van zijn smartphone. De po litie zoekt getuigen. De beroving gebeurde bij de kruising IJsselstraat- Zeldenrustlaan. uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties AURATOREN NEDERLAND' ÖOR*MENSEN die vakwerk KUNNEN WAARDEREN DAMPLEIN 7, MIDDELBURG T. 0118-636635 www.janstins.nl Ingrijpen Corneileke Blok Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30