Mark Kapelse notaris geschorst Ultra's probeerden geweld in Renesse juist te 'sussen' 2 MAIKEL HARTE Column Ieder jaar help ik rond Pasen een skelterrace te organiseren in Oud-Terneuzen, het is een lu dieke verwijzing naar de Vlie gende Hollander die ooit op paas zondag Terneuzen verliet. Het is vooral erg grappig en het draait om de gezelligheid, maar zoals zo vaak wakkert het feit dat mensen iets kunnen winnen, al is het maar een beker, toch een bepaald fana tisme aan. Dat zie ik bij mezelf en dat zie ik bij anderen. Ik geniet daarvan. Dat heeft ervoor gezorgd dat je zoiets onbenulligs als een skelterrace de laatste jaren niet meer zomaar wint. Daar moet je fit en slim voor zijn. gebroeders Gert-Jan en Mark Ru ben van 'Den Oek'. Mooie man nen, twintigers, de een nog sterker dan de ander. Na afloop vertelde Mark dat hij commando ging wor den. Mark werd deze week echter landelijk nieuws, omdat hij om kwam tijdens zijn opleiding, on wel geworden tijdens een nachte lijke zwembadtraining. Ongelofe lijk. Zijn foto komt voorbij in de media met een blik zoals ik hem ken: Krachtig, zelfverzekerd en als iemand die niet zomaar het ach terste van zijn tong laat zien: die kan je wel om een boodschap stu ren. vrouw een Facebookbericht van Mark zien. „Kijk daar kan je een voorbeeld aan nemen", zei ze en ze wees op een bericht waarop te zien was dat Mark onder een sfeer vol verlichte Eiffeltoren zijn vrien din ten huwelijk had gevraagd. Ik deed dat tijdens het opdienen van de sla met spekjes, hij deed dat dus zo. Ik heb Mark er nog op aange sproken, dat hij het andere man nen niet makkelijk maakte: „Zo'n lichaam hebben en dan ook nog eens romantisch zijn, daar kan ik niet tegenop", zei ik. Hij lachte. Trouwen zal hij echter niet. om de zoveel tijd krijg je weer de bevestiging dat het leven soms vreselijk oneerlijk is. Die bevesti ging is er nu weer. Het is ver schrikkelijk. Rust zacht kerel. Het leven is soms vreselijk oneerlijk DESTELLING Vandaag: Fijn, wintertijd! Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters t>A<3 VAM fcE FILOSOFIE HENK» WIST JE DAT IN JOUW DODE LICHAAM UITEINDELIJK STRAKS MEER LEVEN ZIT, fcAN NU Twee mannen vast voor mishandeling Instagramaccount topkok gehackt VLISSINGEN Strandruzie: provincie zoekt uit hoe het zit De klacht die leidde tot een schor sing van twee weken draait om een erfenis die Sarneel verkeerd heeft verdeeld. Daardoor kwam bijna ze ven ton bij de verkeerde persoon te recht. Advocaat Guido van Dijke vertegenwoordigt de benadeelde familieleden. „In eerste instantie is door de notaris ontkend dat er een fout was gemaakt. Een schikking werd niet bereikt. Mijn cliënten hebben zich toen tot de Kamer voor het Notariaat gewend. De Kamer oordeelde reeds vorig jaar dat een fout was gemaakt en legde een tuchtmaatregel op." De familieleden hebben daarna opnieuw overleg gevraagd om de kwestie zonder tussenkomst van de rechter op te lossen. Van Dijke: „Daar werd opnieuw niet of onvol doende op ingegaan. Om die reden is een tweede klacht ingediend, welke heeft geleid tot oplegging van nóg een tuchtmaatregel: de schorsing. Cliënten achten die tuchtmaatregel passend: als een fout wordt gemaakt, moet deze door de verantwoordelijke partij worden hersteld en als dat niet mo gelijk is, moet geleden schade wor den vergoed. Dat is hier - tot op he den - niet gebeurd. Cliënten achten dat betreurenswaardig." Ook in de andere zaak, waarvoor Sarneel één week geschorst werd, verliep de communicatie met de notaris zeer moeizaam. Sarneel laat weten de hem gemaakte verwijten te erkennen. Hij accepteert de op gelegde schorsing. „Dit betekent dat ik voortaan nog nadrukkelijker aandacht zal geven aan al mijn communicatie met klanten. In de ene zaak lukt dat overigens beter dan in de andere. Ik voel door deze tuchtzaken terdege de urgentie om dit soort situaties voortaan te voor komen en ik ga daar dan ook mijn uiterste best voor doen." De vier maken deel uit van een groep van ongeveer zeventig Schalke '04-Ultra's. Die waren na de thuiswedstrijd tegen Freiburg vanuit Gelsenkirchen naar Renesse gereden. Het was een afscheids feestje voor één van hen die snel erna de gevangenis in moest. In Renesse ging het echter hele maal mis. Rond half drie die nacht ontstond er ruzie bij het verlaten van een discotheek. Twee voorbij gangers werden mishandeld en daarna kwamen politie en beveili gers van de horeca in Renesse erop af. Daarop keerde het geweld zich tegen hen. Agenten werden gesla gen en geschopt, sommigen ook toen ze al op de grond lagen. Een agent werd met een bierpul op z'n achterhoofd geslagen en een ander kreeg een karatetrap. Eén agent raakte door het geweld bewuste loos. Aanklager Uiteindelijk werden elf raddraaiers vervolgd. Acht werden twee en drie jaar geleden veroordeeld tot straf fen van drie, vier of vijf maanden cel. Drie werden vrijgesproken. Aanklager Peter van Hagen vond die straffen te laag. Hij geloofde ook niet in het sussen dat de vier aan wezige verdachten vertelden. Hij eiste daarom straffen variërend van vier tot zeven maanden. Daarbij hield hij er ook rekening mee dat de zaak al dateert uit 2015. zaterdag 27 oktober 2018 Afgelopen Pasen wonnen de Nog niet zolang geleden liet mijn Natuurlijk weet ik het wel, maar Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik blijf liever plas tic scheiden 862 reacties BRESKENS De politie heeft twee mannen opgepakt op verdenking van bedrei ging en mishandeling van inzittenden van een be stelbus op de Kieweg in Breskens. Het gaat om een 18-jarige Bressiaan- der en een 22-jarige man uit Oostburg. Naar an dere betrokkenen wordt nog gezocht. Het duo zou deel uitmaken van een groep die op maandag 15 oktober op de Kieweg twee inzittenden van een bestelbus ernstig heeft mishandeld. Ze kregen klappen en werden be dreigd met een vuurwa pen. Eén van hen liep meerdere botbreuken op in zijn gezicht. CADZAND-BAD Het instagramaccount van topkok Sergio Her man is afgelopen week gehackt. Zijn profiel is in middels terug online, maar Herman is zijn 180.000 volgers kwijt. De hack werd eerder deze week bekendgemaakt via het instagramaccount van zijn restaurant AIRre- public in Cadzand-Bad. Daar werd gevraagd mel ding te maken van ver dachte accounts met de naam van Herman. Dat account is nu nergens meer te vinden. Inmiddels is een nieuw account onder dezelfde gebrui kersnaam @sergioher- man aangemaakt. Vlissingen en water schap Scheldestromen hebben een staakt-het- vuren afgesproken in hun ruzie over de kosten van het strandbeheer. Voorlopig ondernemen de partijen geen actie tegen elkaar. Eerst laat commissaris van de ko ning Han Polman op kosten van de provincie onderzoeken hoe het nu zit met het beheer van de Walcherse stranden. Dat is de uitkomst van een bemiddelingsge sprek dat Polman arran geerde tussen burge meester Bas van den Tillaar en dijkgraaf Toine Poppelaars. Naar aanleiding van twee klach ten is notaris Geertjan Sarneel uit Kapelle voor in totaal drie weken geschorst. Aanleiding zijn ernstige fouten bij de afhan deling van erfenissen in twee verschillende zaken. „Het ver trouwen in het notariaat is ge schonden", aldus de tuchtrech ter. Sarneel belooft beterschap. Joeri Wisse Kapelle Vier Duitsers die verdacht wor den van zwaar geweld tegen po litie, beveiligers en het susteam in Renesse op 12 april 2015 zeg gen dat ze vooral zijn bezig ge weest met het indammen van het geweld. Ze probeerden gis teren de rechters in hoger be roep bij het hof in Den Bosch te overtuigen dat ze vooral hebben geprobeerd mensen weg te trekken van de gewelddadighe den. Pieter van Klinken Den Bosch INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service Erkend BORG Beveiligingsbedrijf erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2