rULTUUR 25 serie Vechtershart moest afvallen om de jonge De Cock te spelen kijkt er zo nuchter mogelijk te genaan: „Het is onmogelijk om in de voetsporen van Piet Römer te treden. Iedereen heeft door hem een bepaald beeld van De Cock op het netvlies. Ook ik. Maar ik speel De Cock in een andere fase van zijn leven. Dus kan ik zelf ook enkele eigenschap pen toevoegen. Hij is nu nog een jonge politieman die de wereld wil verbeteren. Hij schrikt van wat hij in Amsterdam aan ellende onder ogen krijgt. Wil daar paal en perk aan stellen. We leggen ei genlijk in de film uit hoe het ka rakter van de latere De Cock tot stand is gekomen." Baantjer Het Begin gaati8 april 2019 in première. mer: „We komen meer over zijn achtergrond te weten. Zo is hij op Urk geboren, net als Baantjer zelf. Die gereformeerde achtergrond is merkbaar in de film. „Ik herinner mij toen ik destijds met Appie Baantjer over de tv-se- rie sprak hij met drie eisen kwam: De Cock vloekt nooit, hij draagt geen wapen en ten derde gaat hij nooit vreemd. Dat klinkt saai, maar dat maakt van hem wel een aanraakbaar mens. Ik denk dat zijn karakter een van de redenen van zijn populariteit is." Jonge versie Met de vertolker van de jonge De Cock heeft Römer, die sinds het overlijden van schrijver Appie Baantjer (1923-2010) de boeken- reeks heeft voortgezet, geen moeite. „Als ik Waldemar zo zie denk ik toch onwillekeurig aan mijn vader. Ik zie wel een jongere versie van De Cock in Waldemar." De acteur die na zijn rol in de Vier de Kerst met Peter Langhout Reizen zaterdag 27 oktober 2018 M Torenstra en Gernandt in de Baantjer- film. Ze spelen ook de hoofd rollen in de achtdelige serie die nog komt. FOTO ANP Jurre de Cock Kijk op de site bij /video voor een preview op de set van Baantjer Het Begin. 8 dgn Kerst busreis Ertsgebergte Compleet vanaf 649 Reiscode: BE44768 Verblijf in Slot Purschenstein! Incl. excur sies Dresden, Praag, Notenkrakermuseum, Ertsgebergte, Freiberg en Kassei. O 21 december met vertrekgarantie 12 dgn Kerst busreis Comomeer Bloemenrivièra Compleet vanaf 849 Reiscode: BE43860 Vier de Kerst in Italië. Bezoek o.a. Lugano, Como, Milaan, Portofino en Monaco. O 22 december met vertrekgarantie O 14 december met vertrekgarantie O 22 december met vertrekgarantie Waldemar Torenstra (I) als Jurre de Cock en Tygo Gernandt als Tonnie Mon- tijn (r). fotos ANP 3 dgn busreis all inclusive kerst markten Teutoburgerwoud Compleet vanaf 195 Reiscode: BE39728 Een mooi gebied met historische steden. Ga mee naar de kerstmarkt van Kassei en ontdek de stadjes Paderborn en Hameln. 6 dgn Kerst busreis Belgisch en Nederlands Limburg Compleet vanaf 479 Reiscode: BE44688 Mooie kerstreis, geniet van de kerstmark ten en een bezoek aan o.a. Leuven, Luik, Hasselt, Valkenburg en Maastricht. Verrassende reizen, eerlijke prijzen! peterlanghout.nl 0172-468800 persgroep43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25