Top 40 blijft nog op 538 24 M ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Vrede bij de Tulpen In de speelfilm Baantjer Het Begin, die nu wordt opgenomen, is Waldemar Torenstra de jonge versie van 's lands meest geliefde politieman: Jurre de Cock. „Het is onmogelijk om in Piet Romers voetsporen te treden." IL JA GORT Die stichting sleepte Radio 538 voor de rechter, na dat de zender bekend had gemaakt per 1 november te stoppen met de Top 40 en die te vervangen door een eigen hitlijst. „Ik ben heel blij met de beslis sing van de rechter", aldus De Zwart. Die oordeelde ook dat Radio 538 de suggestie heeft gewekt dat er een reden voor de breuk het samenstellen van de Top 40 was. Ten on rechte. Dat moeten zij binnen 24 uur rectifice ren. „Eerlijk gezegd had ik dit oordeel ver wacht", vertelt Zwart. „Maar je weet het nooit. Ze suggereerde bij 538 dat wij ineens meer foto anp geld gevraagd zouden hebben voor de Top 40. Dat is niet waar, we vroegen om marketinginspan ningen te doen. Dus geen geld, maar reclame ruimte. We merkten namelijk dat Radio 538 de Top 40 niet echt meer promootte." De Top 40 verhuist in het nieuwe jaar naar Qmu- sic. Radio 538 wil begint de 538 Top 50. Quote van de dag Ik wil bij hem zijn omdat ik bang ben dat ik later spijt krijg Single voor Freek Vonk TonyJoe White dood Verster zoekt geluk Voor een geslo ten deurvan een opslag plaats staan rechercheurs Jurre de Cock en Tonnie Montijn geduldig te wachten op de vondst die zij hopen aan te treffen. Als de toegang eenmaal is verschaft, krijgen zij een koude douche: de voorraad illegale wa pens is verdwenen. Het is een bescheiden scène die voor de speelfilm Baantjer Het Begin ergens in een buitenwijk van Haarlem wordt opgenomen. Maar de verschillen tussen de re chercheurs zijn gelijk duidelijk. Bungelt onder het stoere, leren jasje van de sigaretten rokende Montijn (gespeeld doorTygo Gernandt) een vuurwapen, bij diens vaste partner De Cock (Waldemar Torenstra) is daar geen sprake van. Hij is ongewa pend en ziet er met zijn correcte coupe eerder uit als een boek houder die toevallig langs kwam. Groentje Het keurige, frisse uiterlijk van De Cock heeft een reden. In de speelfilm van regisseur Arne Toonen (die eerder Dik Trom en Black Out maakte) wordt de crea tie van misdaadschrijver Appie Baantjer in zijn jonge jaren voor gesteld. De op Urk geboren poli tieman is net in Amsterdam en krijgt meteen met een grote zaak te maken. „De Cock is eigenlijk nog een groentje als we hem in de film tegenkomen", legt vertol ker Waldemar Torenstra uit. „Hij heeft wel ervaring opgedaan op Urk, maar wat hij in Amsterdam meemaakt is totaal andere koek. Het gaat er veel rauwer aan toe. Zeker in de periode waarin de film zich afspeelt: de jaren 80 met krakersrellen en drugsge- Appie Baantjer had drie regels. De Cock vloekt niet, draagt geen wapen en gaat niet vreemd. bruik. Dat waren harde confron taties tussen de misdaad en de politie." Wat niet is veranderd ten op zichte van de serie is de inbreng van BN'ers. Zo speelt rockzange- res Ryanne van Dorst (Elle Ban- dita) de patholoog anatoom Dr. Rusteloos, een verwijzing naar de bekende Dr. J. Zeldenrust (1907-1990) die bij veel gerucht makende moordzaken werd in geschakeld. Ze loopt op de set rond in een witte doktersjas. Haar aandeel legt ze haarfijn uit: „Ik moet in de film vooral in lij ken snijden. Ik heb me prima voorbereid. Ik heb met mijn messen van de Albert Heijn- actie van een paar jaar terug geoefend op mijn buurman. Die ligt nu bij mij in stuk jes in de vriezer." Het idee om een speel film over Baantjer te ma ken komt bij Peter en Thijs Römer vandaan, respectievelijk zoon en kleinzoon van acteur Piet Römer (1928-2012) die van rechercheur De Cock een legendarisch te levisiepersonage maakte. Peter Römer: „Het te ruggrijpen naar de beginja ren van De Cock is een for mule die goed kan werken. Kijk naar de Britse serie In specteur Morse. Toen de hoofdrolspeler overleed be gon men Endeavour, over de jonge Morse. Dat werkt uitstekend. We hopen hetzelfde te bereiken." Vergeleken met de tv- serie Baantjer, waarvoor hij scenario's schreef en die hij ook produceerde, krijgt de film meer diepgang. Peter Rö FILM BAANTJER OP WITTE DOEK zaterdag 27 oktober 2018 Wijngoeroe llja Gort is er juridisch uit met Tulpp Dutch Per- fume. De twee par tijen hebben een co- existentieverklaring getekend. Het parfumbedrijf met de tulpennaam zou in de ogen van Gort 'plagiaat' heb ben gepleegd. Gorts wijnkasteel in Frank rijk heet namelijk Chateau la Tulipe de la Garde. De opluch ting bij het parfumbe drijf is groot. „We kunnen nu gewoon naast elkaar be staan", vertelt eige naar Wilma Hendrix. „Kort gezegd gaat Chateau la Tulipe de la Garde geen parfum maken en wij geen wijn. Al waren we dat al niet van plan." Radio 538 moet de rest van het jaar de Top 40 blijven uitzenden. De zender wilde daarmee stoppen, maar de rechter heeft bepaald dat dit contractbreuk zou zijn. „De luisteraar is de grote winnaar", jubelde Erik de Zwart, voorzitter van de Stichting Nederlandse Top 40. Dennis Jansen A Erik de Zwart. Rapper Ali B. cancelt zijn theatershows na de geboorte van zoontje Nouri. MUZIEK Freek Vonk heeft zijn eerste single uitge bracht, in sa menwerking met rapper Yes- R. Het nummer In het hol van de leeuw is de eer ste single van de bioloog. Het is de thema song van zijn shows eind de cember in de AFAS Live, waar Yes-R een gast optreden ver zorgt. MUZIEK Muzikant Tony Joe White (75) is in Nashvile overleden aan een hartaanval. Hij schreef lied jes, die door Elvis Presley, Ray Charles en Tina Turner werden opge nomen. Hij scoorde zelf een hit met Rainy night in Georgia. Vorige maand lan ceerde hij nog het album Bad Mouthin. TELEVISIE Voor haar tv- programma Lauren! gaat presentatrice Lauren Verster vanaf dinsdag 30 oktober op zoek naar ge lukkige mensen. Nederland staat al jaren in de top tien van lan den met de ge lukkigste inwo ners. Verster is benieuwd hoe dat komt, en zoekt de ant woorden. Zo begon Ab Zagt —Peter Römer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24