3-daagse minicruise naar York of Leeds 22 FORMULE 1GP VAN MEXICO Het scenario ligt klaar in Mexico. Lewis Hamilton grijpt zijn vijfde wereldtitel en Max Verstappen gaat voor de dagzege. Maar komt er ooit ook nog een titelgevecht tussen de twee? PbOX pc. Twee van de beste coureurs gaan morgen in Mexico-Stad voor een hoofdrol. Lewis Hamilton wil zijn vijfde wereldtitel 'ophalen' met een top 7-plaats. Max Verstappen, vijfde in het kampioenschap, kan er zonder titelstress voor zijn tweede Mexicaanse zege gaan. Dat betekent automatisch dat een ge vecht op het scherp van de snede tussen de twee meest pure racers wederom niet heel aannemelijk is. En dat is toch waar veel fans, ook buiten Nederland, naar verlangen. „Ik geloof niet dat het een ver schil is dat Lewis hier niet hoeft te winnen voor de titel. Een coureur wil altijd winnen", zegt Verstap pen er zelf over in Mexico. Maar een week eerder bleek dat toch niet helemaal zo te zijn. In Texas vonden de twee elkaar in de slot- rondes van de race in een heerlijk duel voor de tweede plaats. En overduidelijk bouwde Hamilton daar een beetje veiligheid in. Zo bekende hij later dat hij in een di rect titelgevecht wel wat agressie ver zou hebben gehandeld. „Ik denk dat we daar in Austin voor het eerst een glimp hebben gezien van hoe mooi het zou kun nen zijn, een titelgevecht tussen Lewis en Max", zo vertelt oud coureur Johnny Herbert (54). „Ik weet zeker dat Lewis daar de titel wel in zijn hoofd had, want hij gaf In Austin zagen we voor het eerst een glimp van hoe mooi een duel tussen Max en Lewis kan zijn Max wat extra ruimte. Maar ze wa ren wel even aan het racen, alsof ze in een gocart zaten." En dat is wat Herbert en heel veel fans wereldwijd nog eens een heel seizoen lang hopen te zien. Een head-to-headrace met de hoog ste inzet: het kampioenschap. Onwaarschijnlijk Het zijn twee carrières die natuur lijk niet synchroon lopen. Hamil ton staat met zijn 33 jaar waar de 21-jarige Verstappen over tien jaar hoopt te staan. Maar komt het op dat traject nog eens tot een Ver stappen vs. Hamilton-seizoen? „Zolang Lewis de motivatie heeft, zal hij er nog wel bij zijn", ver wacht Herbert. „Hij gaat nu zijn vijfde kampioenschap winnen. Kijkt hij daarna naar Michael Schumachers record van zeven ti tels? Zelf zegt hij van niet, dat hij nooit naar getallen en records kijkt. Nou, geloof me, Lewis kent ze allemaal, hoor. Echt wel. Dus zolang de motivatie er nog is bij hem en hij een competitieve auto heeft, zal hij een heel lastige rivaal blijven om te verslaan." Samen in één team? Onwaar schijnlijk, zo liet Red Bulls top man Helmut Marko laatst door schemeren. Ook niet na 2020, als de contracten van beide coureurs aflopen. „Het zijn de twee grootste ego's van de grid. En in een team moet ook een bepaalde harmonie zijn. Dat is bij het duo Hamilton- Verstappen uitgesloten", zo ver telde hij aan Sky Sports. Dan maar tegen elkaar, dus. „Waar we nu vooral op moeten hopen is de kracht van Honda (vanaf 2019 de motorleverancier bij Red Buil, red.). We weten dat het chassis van Red Buil altijd heel goed is. Dat Max er altijd zal staan, net als Lewis", besluit Herbert. GP van Mexico 357 Vanaf voor 2 personen Prachtige historische steden in Noord-Engeland! FERRIES Boek nu op pzc.nl/minicruise zaterdag 27 oktober 2018 E Max Verstappen (I) en Lewis Hamilton; morgen een duel om de GP van Mexico, in de toe komst hopelijk om de titel. FOTO GETTY IMAGES Arjan Schouten Mexico-Stad -Johnny Herbert, oud-coureur Autódromo Hermanos Rodriguez DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt 1 105 Snelheid (km/uur) 10 Bochtnr. Circuit 260] f75 Rondes 71 4,304 km Afstand 305,354 km Winnaar 2017 M. Verstappen (Red Buil) Morgen, Ziggo Sport Sport 20.10 u BRON: AFP, FIA Wandel in York door de prachtige tuinen of breng een bezoek aan de grootste middeleeuwse kerk van Noord-Europa: York Minster. Het levendige Leeds staat daarnaast bekend als één van de beste shopbestemmingen van Europa. Hier kan je heerlijk eten drinken en een kijkje nemen op het prachtige culturele erfgoed. *Prijzen zijn excl. 1,50 transactiekosten. Bekijk de actievoorwaarden online.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22