21 maar begint morgen als onbetwiste rechtsback aan zijn eerste Klassieker kwalificatie voor de Afrika Cup. Terwijl bondscoach Ronald Koe man hem wilde overhalen om voor Oranje te kiezen. „Ik was echt vereerd, maar heb voor Marokko gekozen." Zoals ploeggenoot Hakim Ziyech eerder ook deed. „Hakim heeft mij echt enorm ge holpen toen ik bij de selectie van Ajax kwam. Hij ontfermde zich over mij. Je kijkt toch tegen die gasten op. Dan is het prettig als ie mand naar je omkijkt." Mazraoui woont nog in het ou derlijk huis bij zijn ouders, broer tje en zusje in Alphen. Hij vierde zijn winnende goal in het Cham pions League met Benfica (t-o) niet uitbundig. Gewoon thuis op de bank. Nagenieten „Even nagenieten en proberen in slaap te komen. Dat is lastig zat na zo'n wedstrijd. Ik ben niet zo snel emotioneel. Wat me wél ontroert? Na mijn doelpunt bij Bayern (1-1, red.) liepen de tranen over mijn moeders wangen. Dat vind ik ge weldig om te horen. In het duel Wat mij ontroert? Na mijn doelpunt bij Bayern liepen de tranen over mijn moeders wangen met Benfica zat ze in het stadion. Dat was voor haar de tweede keer. Ze houdt er niet zo van. Niet van de drukte, maar ze vindt het ook maar niks als ik schoppen krijg. Zijn vader is geen type dat zijn emoties toont. „Maar ik weet zeker dat hij gigantisch trots is hoe het nu gaat. Ik was zeven jaar toen ik door Ajax werd weggeplukt bij mijn amateurclub Alphense Boys. Hij stond altijd klaar om me weg te brengen en op te halen. Het is mooi om dit daarom als gezin zo mee te maken." zaterdag 27 oktober 2018 normale pad bewandeld' Noussair Mazraoui na het thuisduel met Benfica in de Champions League (1-0), beslist door zijn late treffer. Alweer zijn tweede goal in de CL; eerder maakte hij al de gelijkmaker op bezoek bij Bayern München (1-1). FOTO VI IMAGE -Noussair Mazraoui (20)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21