Feyenoord snakt naar onverwachte meevaller lü 5 '2 19 ft, m M.' - Feyenoord-trainer Gio- vanni van Bronckhorst zei het gisteren luid en duide lijk, in zijn vooruitblik op de klassieker morgen in de Johan Cruijff Arena: „Het gaat zondag om veel meer dan drie punten." Voor de Rotterdammers zou een over winning op Ajax een doorbraak be tekenen en een halt toeroepen aan al het negativisme rond de club. In de Kuip is het al tijden zuchten en steunen geblazen. Uitgeschakeld in de Europa League voordat dat toernooi goed en wel was begon nen, terwijl PSV en vooral Ajax de handen op elkaar krijgen op het hoogste podium. Waar de concur renten international na internatio nal afleveren, staan de spelers van Feyenoord tijdens de interlandpe riodes vrijwel allemaal op het veld in Rotterdam. Het stadiondossier waar maar geen schot in komt. Het feit dat de ploeg de grote talenten buiten de voetbalpiramide in een soort spookcompetitie op maan dagmiddag moet laten voetballen, terwijl Ajax en PSV hun spelers een schat aan ervaring kunnen laten opdoen in de eerste divisie. Opsteker Daarnaast kwam de transfersom voor Stefan de Vrij uiteindelijk een miljoen euro lager uit omdat de computers van Feyenoord gehackt bleken door internetcriminelen. En een toonaangevende amateurclub uit de regio (Westlandia) sloot lie ver een samenwerkingsverband met Ajax dan met Feyenoord. Feyenoord snakt meer dan ooit naar een onverwachte meevaller. Een flinke opsteker die de komende dagen als een soort hoopgevende lichtkogel boven de Kuip kan blij ven hangen. Waaruit de club en de fans, die ook al morren omdat de laatste training voor de Klassieker achter gesloten deuren plaatsvindt, weer kracht kunnen putten. Een tastbaar resultaat in Amsterdam zou zeker een duw in de rug bete kenen voor de club die nog geen anderhalfjaar na de landstitel de aansluiting op alle fronten lijkt te gaan kwijtraken. Van Bronckhorst en zijn spelers vertelden de afgelopen dagen dat Feyenoord een echt plan heeft. Een strijdwijze die Ajax uit balans zou moeten kunnen brengen. Dat lijkt op voorhand een elftal zonder de Zweed Sam Larsson. En met Jens Toornstra en Tyrell Malacia terug in het elftal. Ontspannen „Iedereen denkt dat wij gaan verlie zen", zegt Jordy Clasie. „En dat mag, hoor. Iedereen mag een me ning hebben. Maar wij denken daar uiteraard anders over. Kijk, Ajax is echt goed, dat zien wij ook. En wij zullen dus ook echt top moeten zijn om een kans te kunnen maken. Maar we voelen wel dat het moge lijk is. Ook Ajax heeft zwakke pun ten." Van Bronckhorst oogde ontspan nen, zoals de trainer dat eigenlijk altijd wel is. Maar ook hij zal weten dat hij voor een loodzwaar karwei staat. „Het gaat heel moeilijk wor den, dat realiseren we ons. Maar het kan. En als we winnen, staan we weer boven Ajax op de ranglijst." Het gaat moeilijk worden. Maar als we winnen, staan we weer boven Ajax op de ranglijst ar zaterdag 27 oktober 2018 GO versus hunkering Mikos Gouka Scheidsrechter Björn Kuipers Schone (I) in duel vlicolai Jorgensen. FDTn PIN/1 RA.Q Lasse Schor met Nicolai met FOTO PIM RAS Rotterdam -Jordy Clasie (27) Vermoedelijke opstellingen AP Morgen aftrap 14.30 uur FOX Sports 1 Johan Cruijff Arena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19