Zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk kan weer 10 jaar vooruit Raad dringt aan op duidelijke afspraken 6 Campings waar grote verande ringen staan te gebeuren, moeten een sociaal plan opstellen voor de vaste gasten, vindt de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland. Speciale tennislessen voor woongroepen In dat plan dienen duidelijke af spraken te staan hoe eigenaren van een stacaravan, chalet of huis wor den geïnformeerd over het opzeg gen van het huurcontract voor hun vaste plek. De raad stuurt burge meester en wethouders op pad om met Recron Nederland te gaan pra ten over punten als 'goed onderne merschap'. De Zeeuwse afdeling van de koepelorganisatie stuurde vorige maand nog een brief rond aan de leden, waarin werd opgeroe pen 'fatsoenlijk met haar gasten om te gaan'. Aanleiding voor die brief was de onvrede en woede die was ontstaan over de plannen met de campings Duinrand (Burgh-Haamstede), De Veerhoeve (Wolphaartsdijk) en de Witte Raaf (Arnemuiden). De raad nam donderdag unaniem een mo tie van het CDA en GroenLinks aan, waarin erop aangedrongen wordt de voorwaarden van Recron nog eens goed tegen het licht te houden. Bij ingrijpende ontwikke lingen is een 'vroegtijdige, volledige en transparante communicatie wenselijk', vindt het gemeentebe stuur. Het verwijt dat dit niet is ge beurd, richt zich vooral aan het adres van Machiel Blom van Duin rand en de Veerhoeve. Samenvoegen De motie werd ingediend in het ka der van de Agenda Toerisme 2018- 2026. Dit beleidsstuk bepaalt de kant die Schouwen-Duiveland de komende acht jaar op wil gaan met de recreatie op het eiland. Op initia tief van de Christenunie komt in ieder geval meer speelruimte voor landschaps- en minicampings. Fractievoorzitter Johan Panne- koek kwam donderdag met een amendement om bestaande mini- campings die gekoppeld zitten aan landschapscampings formeel sa men te voegen tot één regulier kampeerterrein. Dat biedt perspectiefvoor bedrij ven als Kijkuit en de Zonnehoeve in Zonnemaire en Van Langeraad in Kerkwerve. Een beperkte uitbrei ding (15 procent) binnen de eigen grenzen was al mogelijk. Maar wanneer ze de extra eenheden ook nog eens duurzaam maken, kun nen ze de capaciteit in totaal 30 pro cent uitbreiden. Alleen SP, PvdA, Lijst Jet van Gent en D66 stemden tegen het amendement. Pannekoek rekent voor dat cam ping Van Langeraad samengevoegd 75 eenheden omvat en volgens deze regel kan groeien tot 98 plaatsen. Slechts zeven minder dan wat hij graag wil, en daarmee komt zijn plan voor boomhutten en boslod- ges in Kerkwerve binnen bereik. De gemeente brengt verder op voorstel van GroenLinks in kaart wat momenteel het recreatie-aan bod is op Schouwen-Duiveland. De raad wil voorkomen dat de focus te veel op luxe voorzieningen komt te liggen. Zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk kan weer tien jaar vooruitkijken. De gemeenteraad heeft unaniem be sloten tot verlenging van de subsi die (50.000 euro per jaar) én een eenmalige grote investering (119.308 euro) in onder meer een nieuwe kli maatinstallatie. Het charmeoffensief dat stich tingsvoorzitter Cees Bax donder dagavond op de gemeenteraad los liet, was overbodig. Maar het wekte raadsbreed zo mogelijk nog meer sympathie op voor het Duivelandse kneuterbadje. Anders dan zich en kele maanden voor de verkiezingen nog liet aanzien, zien alle fracties het belang in van behoud van Dol- Fijn. Het is weliswaar in strijd met het gemeentelijk beleid, dat er juist op is gericht om maatschappelijke voorzieningen zo veel mogelijk te bundelen, stipte WD-fractievoor- zitter Margo Lemsom aan. En de be doeling was dat Dol-Fijn zou sluiten zodra het sportcomplex van Laco in Zierikzee werd geopend, memo reerde voormalig partijgenote Lau- rence Haack (eigen lijst) nog even. Maar de inzet en waardering voor alle vrijwilligers én de 20.000 be zoekers die het bad jaarlijks trekt, mag niet door het afVoerputje wor den gespoeld, was de teneur in het liberale kamp. Voorbehoud Met de fracties van LSD en de CU, maakten de WD en Lijst Haack wel voorbehoud dat dit het geld is waar Dol-Fijn het tot 2029 mee moet zien uit te zingen. Gaat er in die tien jaar iets duurs kapot, dan is het over en uit. En ook op dat punt pakte Bax de gemeentebestuurders met een paar zinnen eenvoudig in: „Binnen ons stichtingsbestuur hebben we jaren geleden al afgesproken dat als er iets gebeurt dat verstrekkende financi ële gevolgen heeft, wij van mening zijn dat dit dan het einde Dol-Fijn betreft. Laten we daar ook helder over zijn." IN DE REGIO Tango cha cha rumbo Nacht van de Nacht diner Sixties festival Lezing Sjaak Jasperse MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 27 oktober 2018 SD 'Maak sociaal plan voor campinggast' Marcel Modde Zierikzee Johan Pannekoek (Chris tenunie). FOTO GEMEENTE SCHOU WEN-DUIVELAND SINT-PHILIPSLAND De tennisclinics en open ten- nisdagen voor woongroe pen zijn goed bevallen in Sint Philipsland. Tennisver eniging De Ruucstop- pelen be gint daarom een speci ale lesgroep voor verstandelijk gehandi capten. Dat gebeurt in sa menwerking met Sportdorp Sint Philipsland. De ge meente Tholen betaalt mee aan het project. Deelnemers krijgen een voordelig lespakket aange boden inclusief lidmaat schap en racket. De eerste les is 1 november om 18.00 uur. Acht mensen hebben zich al aangemeld. Info: tel. 06-19826166. Marcel Modde Nieuwerkerk NOORDWELLE Dansclub Foursea- sons houdt van daag een dans avond met DJ. Deze avond zal de tango cha cha rumbo ge danst worden. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De kos ten bedragen 5,00 euro per persoon. Dansclub Foursea- sons is te vinden in Noordwelle, Hoef ijzer 8. ZONNEMAIRE Bij D'Ouwe Smisse in Zonnemaire kan vanavond worden gedineerd bij kaars licht ter ere van de Nacht van de Nacht. Die avond wordt er een vier gangenmenu ge serveerd. Aan tafel wordt aan de gas ten het verhaal ach ter Nacht van de Nacht uitgelegd. Aanvang van het diner is om 20.00 uur. BRUINISSE De Maskers 2.0, de band rondom Jan de Hont, is vandaag te horen in Brui- nisse. De Hont is bekend van bands als ZZ De Mas kers, Neerlands Hoop en Septem ber. De Britse band The Animals sluit de avond af. Het sixties festival in De Vanger begint om 20.30 uur. Kaarten kosten in de voor verkoop 17,50 euro, aan de deur 20 euro. OUWERKERK In het Watersnood museum wordt morgen om 15.00 uur een lezing ge geven door Sjaak Jasperse. Hij heeft de ramp verbeeld in 38 penningobjec ten. MIDDELBURG Ook kinderen rennen en wandelen graag griezelig verkleed door Middelburg, bleek gisteravond bij de derde Halloweenrun van de Runderground runninggroep. Ruim veertig kinderen - onder wie Oscar, Loek, Otis, Morris en Elisa (vlnr) - kwamen naar speeltuin Van Epenpark om zich van hun engste kant te laten zien. Ruim een derde wan delde onder begeleiding van ouders en bekenden door de wijk. Veel kinderen voelden zich daar te groot of te stoer voor en besloten met de volwassenen mee te wandelen of te rennen. De deelname van de kinderen zorgde er voor dat de Halloweenrun, ondanks het wat mindere weer, net als vorig jaar zo'n 250 deelnemers trok. foto ruben oreel BRUINISSE Brusea, 14.00- 17.00 uur: Musea geopend; De Vanger, 20.30 uur: Sixties fes tival; BURGH-HAAMSTEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Rondwandeling door bos, duin en Burgh; Excursieschuur Boswachterij, 13.30 uur: Excursie Strandjut ten, 13.30 uur: Paddenstoelen excursie, 20.00 uur: Vleermui zen speuren; DREISCHOR Streek- en land bouwmuseum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Museum open; KERKWERVE Kerkerf aan de Ring, 9.30-13.30 uur: Herfst- fair; OOSTERLAND Jodocuskerk, 19.30 uur: Uitvoering orato rium Schepping; RENESSE Centrum, 10.00- 17.00 uur: Halloweenmarkt; Discotheek Pinky's, 18.30 en 19.15 uur: Halloweentocht; Duikcentrum de Witte Boule vard, 20.00-22.00 uur: Nacht van de Nachtwandeling; ZIERIKZEE Brogum, 21.00 uur: Bombino; FiZi, 20.00 uur: Dogman; Gale rie Het Moment, 11.00-17.00 uur: Expositie Landscape; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart laagwater, 13.30 uur: Familierondvaart; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00-11.30 uur: Kerkdienst Christengemeente; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: Theaterconcert Barbara Gogan, 20.00 uur: Juliet, Naked; Het Luitje, 12.00 uur: Zeehondenrondvaart; Vissersdijk 2,14.00 uur: Sto- rytrail stadswandeling met gids; ZONNEMAIRE d'Ouwe Smisse, 14.30 uur: Middagje Frank Si- natra. HALLOWEEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 137