Is het beter om open kaart te spelen in je relatie als je bent vreemdgegaan? Ik schaam me dat mijn man een sekshlm wil zien voordat we vrijen JOOST MA6 'T WETEN Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. De Amerikaanse komiek George Burns zei dat je op het toneel grappen moest maken over eenkomstig je leeftijd. Iemand van 50 kan beter geen conference meer houden over leuke meisjes versieren. Zelf trad hij nog op toen hij al ver in de 90 was: „Blij hier te zijn, dames en heren. Maar eerlijk gezegd ben ik blij dat ik waar dan ook ben." Analoog hieraan vraag ik me af of ik nog vragen moet beantwoorden over de bedgeheimen van u, lezers. Het is waar dat ik op het gebied van seks door vele stadia ben gegaan: het vóór het zingen de kerk uit van de jaren 50, de anticonceptiepil van de jaren 60, het alles moet kunnen van de jaren 70, het feminisme van de periode daarna. En dat alles heeft me slechts geleerd dat iedereen het op dit gebied zelf maar moet uitzoeken. Dus mevrouw, ik weet niet of de prijs die u voor een fellere echtgenoot betaalt - meneer moet eerst een lullig filmpje bekijken - voor u te hoog is. Ik weet ook niet of een fellere echtgenoot u bevalt of juist niet. Dus sorry, maar ik pas. Eén troost voor u allen: dit is de laatste keer dat ik, George Burns indachtig, nog een letter schrijf over de seksproblemen van de lezers. Nu moet ik stoppen, mijn vrouw roept vanuit de slaapkamer. Mevrouw, U bent in dit opzicht kennelijk onervaren. Om te beginnen klept u over dat vreemdgaan met uw vriendinnen: beginners- fout. Die vrouwen kletsen met hun man en tegen weer andere vriendinnen, ondanks hun belofte dat niet te doen. „Heb je het gehoord van Heieen? Moet je luisteren, je hebt het niet van mij maar..." Geloof me, binnenkort is de hele vriendenkring op de hoogte. Afgezien van uw arme man natuurlijk. Diezelfde vrien dinnen gaan u trouwens scherper in de gaten houden als u in de buurt bent van hun partner, want u hebt uzelf toch een beetje als femme fatale geafficheerd. En diezelfde vriendinnen kijken met andere ogen naar uw partner, want arme man, bedro gen door zijn vrouw, hoe zou zo iemand eruit zien? De vuistregel: vreemdgaan en vriendin nen gaan niet samen. Vertellen of zwijgen? Normaal ben ik voor dat laatste, want u de lusten en uw part ner de lasten, dat lijkt me niets. In dit geval zou ik het vertellen. Want de hele buurt weet het al en vroeg of laat kletst iemand zijn mond voorbij. Tenslotte nog even over uw voornemen het bij deze ene keer te laten: hulde! Maar schrijf me over een jaar nog eens. Ik (vrouw, 38) ben vreemdgegaan en mijn partner weet dat niet. Mijn voornemen is het bij deze ene uitspatting te laten, want wij hebben het goed in onze relatie, maar toch vraag ik me af of ik het hem moet vertellen. De ene vriendin raadt me aan eerlijk te zijn, de andere zegt 'beter van niet'. De kans is klein dat mijn man erachter komt. Vertellen of zwijgen? Mijn man kijkt graag naar seksfilms voordat we zelf het bed induiken, vooral naar lesbi sche seks. Op mij (vrouw, 55) werkt dat ave rechts, maar hij verdedigt het door te zeggen dat we dan intenser vrijen - hij is inderdaad feller. Het is nou niet bepaald een onderwerp waarover ik durf te praten. Eigenlijk schaam ik me ervoor. Maar ik wil ook weten hoe an deren dat zien. Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 131