12 Aardbeving treft vakantie-eiland Zakynthos ■A 7. De beving met een kracht van 6,8 op de Schaal van Richter, om 2.00 uur 's nachts (lokale tijd), was tot in Italië, Albanië, Malta en zelfs Libië te voelen. Vooral op Zakynthos wa ren de schokken heftig. „We wer den uit bed geschud", vertelt Pau- line van den Boogaart (28) uit Klaaswaal, die met haar gezin op het eiland vakantie viert. „We ren den naar de slaapkamer van onze kinderen, haalden ze snel uit bed en renden naar buiten. Het water golfde uit het zwembad en overal hoorde je het lawaai van de be ving." Pauline en haar man zijn met de kinderen en andere Nederlandse vakantiegangers in hun auto gaan zitten. „Het bleef door naschokken nog een tijd onrustig. We zagen rond ons terrein wat zwaailichten, maar geen schade. Gelukkig is ons niets overkomen. We zijn wel heel erg geschrokken. Dit verwacht je niet." Bij de beving raakte niemand ge wond. Wel is er hier en daar schade, onder meer in een haven en een klooster uit de 15de eeuw. Ook wa ren er rotsverschuivingen. Het mi nisterie van Buitenlandse Zaken zegt geen hulpvragen van Neder landers te hebben gekregen. Het reisadvies is niet aangepast. Dennis Zandvliet (33) uit Amster dam heeft met zijn schoenen aan geslapen. „Je blijft alert. Als een schommel." Na de grote schok moest de Amsterdammer met zijn vriendin en kind naar buiten. „Daar werden we goed verzorgd door ho telpersoneel. Na anderhalf uur kwam er weer elektriciteit en was de inspectie afgerond, toen moch ten we terug." De hele nacht door waren er voel bare naschokken. „Alsof je met een pont tegen de kade vaart, maar dan heen en weer. Meestal duurden ze kort, maar er zat er ook een tussen die wat langer duurde. Tussendoor voelde je bijna heel de tijd licht ge rommel. Na twee uur viel het beven minder op. Mijn vriendin lag nog in bed met de kleine en voelde nog wel wat trillingen. Het matras veerde lekker mee, zeg maar..." Het water golfde uit het zwembad en overal hoorde je het lawaai van de beving Griekenland ligt op de breuklijn van twee tektonische platen, aard schollen die uiterst langzaam maar wel onverstoorbaar schuiven. Het gebied wordt regelmatig getroffen door aardschokken en -bevingen. Ook Zakynthos had in het verleden vaker te maken met aardbevingen. Daardoor gelden op het eiland strikte bouwvoorschriften. Het epicentrum van de laatste beving lag in de Ionische Zee. De Griekse regering waarschuwde aanvankelijk voor een tsunami, maar kon het alarm na korte tijd weer intrekken. Growing a better world together. Rabobank Wil jij ook meer bereiken met je geld? De Zeeuwse Rabobanken bieden de workshop 'bereik meer met je geld' aan Op drie locaties wordt deze gegeven voor klanten én niet klanten. Leer in 1,5 uur dat een groter bedrag opbouwen écht mogelijk is. Ontdek wat looptijd en rendement voor je kunnen betekenen. Kom naar de workshop 'Bereik meer met je geld'! In één avond leggen we je uit welke mogelijkheden er zijn om je toekomstige keuzes waar te maken. Terneuzen: maandag 29 oktober Goes: woensdag 31 oktober Vlissingen: donderdag 1 november Alle workshops starten om 19.00 uur Aanmelden kan via Rabobank.nl/strakshebjehetnodig zaterdag 27 oktober 2018 'We schudden ons bed uit' V -y rf* De kade in de haven van Zakynthos ligt er gehavend bij. foto reuters Het Griekse eiland Zakynthos is gisternacht getroffen door een zware aardbeving. De schrik was groot, de schade bleef be perkt. Simone van Zwienen Rotterdam/Zakynthos - Pauline van den Boogaart, vakantievierder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12