Drapeertafeltjes MONICA Stelletjes die niet innig op de bank zitten, maken een basisfout, zegt Monica. 13 .ANTWOORD: G. Volgens de Griekse mythologie bescherm de koning Minos zich in 3000 v.Chr. met een schapendarm. In het oude Egypte en China waren katoen en zijdepapier popu lair, in Japan werden kapjes gemaakt van schildpaddenschild. In Europa werd vaak schapendarm of leer gebruikt. Maar hoe vreemd deze materialen ook klinken, gelukkig heeft niemand ooit soa's met een stuk steen hoeven vermijden. 14. ANTWOORD: 0. Hoewel al deze termen het volgens de cij fers van pornosite Pornhub goed doen, was er vorig jaar niets zo geliefd als lesbiennes, stiefmoeders en MILF's Mothers I'd Like to Fuck, aantrekkelijke vrouwen van middel bare leeftijd). 15. ANTWOORD: A. Mellini maakt zich zorgen om de beveili ging van draadloze producten en schrijft als waarschuwing een programma dat butt- plugs met een bluetoothverbinding hackt. Het programma spoort speeltjes in de om geving op en laat de hacker vibraties bestu ren. Mellini bedoelde het als demonstratie en heeft zijn uitvinding nooit gebruikt. 10. ANTWOORD: A. Furries vormen een internetgemeenschap die zich identificeren met grote, cartoon- eske dieren, soms ook op seksueel gebied. Coulrofilie is een liefde voor clowns. Wie van asphyxiofilia houdt, kan genieten van wurgseks of andere letterlijk adembene mende spelletjes. 17. ANTWOORD: R. Het voordeel van beflapjes is dat je ze vol gens het Amerikaanse Center of Disease Control makkelijk zelf kunt maken. Het nadeel is dat ze 's werelds minst populaire veiligheidsmiddel zijn. Maar als je orale seks hebt met open wondjes in je mond, kunnen ze erg belangrijk zijn. 10. ANTWOORD: 0 EN G. De deskundigen zijn het nog niet eens. Seksuoloog Ellen Laan is stellig: 'de enige mens die een vaginaal orgasme bereikt, is een man die klaarkomt in een vagina'. Vrouwen komen clitoraal. Yuri Ohlrichs, seksuoloog bij Rutgers, houdt het erop dat op de 5 vrouwen door penetratie een orgasme kan krijgen. Soms vraag ik me af wat nou precies de verschillen zijn tussen mijn relatie met Nieuwe Liefde en die met Ex-Man. Hon derden kleine dingen en een paar heel grote, concludeer ik dan al tijd enigszins opgelucht. Een van die belangrijke dingen is dat Nieuwe Liefde en ik tegen elkaar aan zitten op de bank. Anderen vinden dat misschien klein, ik vind het groot. Laatst weer, toen vertelde een collega dat hij en zijn vriendin 's avonds allebei aan hun eigen kant van de driezitter neerplof fen, want dan kunnen ze hun kopje thee goed kwijt. Ze hebben tafeltjes, gemaakt van houten latjes, die je over de armleuning drapeert. Ik denk dan: nee! Niet doen! Dat is het begin van het einde! (Van de liefde, bedoel ik, maar de wonderlijke drapeer tafeltjes misschien ook van hun interieur.) Kijk, ik weet heus wel dat het zo gaat in lange relaties. Op een gegeven moment sluipt de ver liefdheid eruit en het echte leven erin, vol praktische zaken als vuilniszakken, boodschappen en een handige plek om je thee neer te zetten. Met Ex-Man heb ik ook avonden lang op meters afstand gezeten - niet eens op dezelfde bank - allebei turend naar ons eigen scherm. Maar hoe ver moet je dan wel niet reiken om elkaar weer te vinden? Wij leefden veel te veel in onze eigen wereld, had den behalve de kinderen niks meer te delen. In dezelfde categorie als innig op de bank zitten valt trouwens ook tegelijkertijd gaan slapen. Daar was ik geen voorstander van - lekker alle ruimte voor mezelf, geen flikkerend laptoplicht naast me, niemand met wie ik reke ning hoefde te houden - maar dat is een basisfout. In bed heb je de beste gesprekken, liefst in het donker, dicht tegen elkaar aan. En geloof me, je belandt een stuk sneller samen in bed als de avond al gezellig begint, naast el kaar op de bank. Dat gezeur over zin maken is echt nergens voor nodig. Al kijken we samen naar Het Journaal, zijn lijf tegen me aan, mijn hand in de zijne, en dat hij dan gedachteloos met zijn duim zachtjes over de rug van mijn hand aait - meer heb ik niet nodig om te denken: laat de afwas maar even staan. Zo wil ik het dus, nu en later en voor altijd, ook als Nieuwe Liefde en ik ooit wél samen een leven vol prakti sche zaken heb ben en, ach ja, een drapeer- tafeltje. Monica Beek (41) is journalist en heeft een vriend. Ze woont samen met haar dochters van 7 en 10. ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 123