Wat het vallei orgasme ermee heeft temaken Ja, wat nu? Rustig blijven ademhalen, dat op de eerste plaats. We maken elkaar helemaal gek als het op seks aankomt. We verwachten bijvoorbeeld dat klaarkomen erbij hoort en dat dat gepaard gaat met donderslagen en schallende trompetten. In de meeste Nederlandse slaapkamers gaat het er veel gematigder aan toe. Is het bereiken van het orgasme voor de meeste mannen niet zo'n probleem, de helft van de vrouwen heeft er moeite mee. Zij komt niet klaar, of maar zelden. En dan is er die fabel over meer dan twee keer per week. Wie dat toch ooit heeft bedacht... Onzin is het. Behalve als je verliefd bent, zoals Monique. Verliefde mensen krikken het gemiddelde - letterlijk - enorm op. En dat is logisch, want als je vlinders in de buik hebt, is seks het enige waaraan je kunt denken. Als de verliefdheidhormonen af nemen, zo na een halfjaar tot een jaar, dan wordt het leven normaler. Dan lees je weer eens een boek, ga je vissen met je vrienden of dansen met je vriendinnen. In bed wordt het ook kalmer. De natuur heeft het schit terend geregeld. Als je elkaar na de eerste vurige maanden nog steeds leuk vindt, dan nemen hechtingshormonen het over. Tijd om een nestje te bouwen. Babykamers te schilderen. Of, als je na de scheiding weer een fijne liefde vindt, samen een nieuwe plek te zoeken. Hoe langer mensen bij elkaar zijn, hoe minder er wordt gevreeën. Dat is universeel en geldt voor homo's en hetero's, jonge en oudere stellen. De zin in seks ebt weg. Je kunt elkaar nog even leuk vinden als in het begin. Maar het hoeft niet meer beves tigd te worden met seks. Als je kijkt naar hoe mensen zich hechten, dan wordt in timiteit belangrijker. Het samenzijn. Samen zitten op de bank en lekker zappen door Netflix. Samen eten, (klein)kinderen krij gen, door de bossen wandelen. En 's nachts lekker tegen elkaar aan liggen. Geen zin hebben is eigenlijk heel normaal. Zin komt en zin gaat. Net als de seizoenen. De bomen doen het zo: ze maken in de lente blaadjes, in de zomer staan ze er schit terend bij, in de herfst laten ze hun blad los en in de winter is er rust. Het lijkt alsof het leven erin tot stilstand komt. Maar als je in de winter langs een kale boom loopt, zeg je niet: 'Hé, er zitten geen blaadjes aan, die zal wel dood zijn.' Nee, je weet dat er onder de grond werk wordt verricht en dat het straks in de lente allemaal weer uitloopt. Als het bed koeler wordt en je breekt de relatie op, dan hak je in feite een kale winterhoorn om. Als je het slim wilt aanpakken met de seks, dan zou je de natuur moeten volgen. En niet in paniek moeten raken als het vrijen een periode stilligt. Ook in je liefdesleven is het lente en zomer en herfst en winter. Soms loopt dat gelijk op met de echte seizoenen. Soms kan de winter in je relatie langer duren dan drie maanden. Misschien duurt dat seksloze seizoen wel een jaar. Of twee jaar. Niks mis mee. Heb er maar ver trouwen in dat het op een dag weer lente wordt. Vertrouw op de fundering van je relatie en geef het tijd. Dan is de kans groot dat de blaadjes weer ontluiken. Weer verliefd worden na 14 jaar huwelijk, of 23 of 38 jaar, zit er niet in. Hoogstens eventjes. En dat is al fijn. Er is een aantal dingen die daarbij helpen. Zin krijg je niet van een knipoog. Het is een zeven-dagen-per-week-24-uur-per-dag ding. Je krijgt zin als je partner zijn telefoon weglegt en naar je verhaal van de dag luis tert. Als jij het doucheputje ontstopt zodat je partner lekker onder de warme straal kan staan. Liefde en seks vinden niet alleen plaats in bed, maar elke dag en elk uur. Samen spannende dingen doen kan je wakker schudden uit een seksloze fase. De adrenaline die vrijkomt als je bungee- jumpt of van de hoge duikplank springt, lijkt op seksuele opwinding en kan de vonk (weer) over laten springen. Boek een nacht in een hotel. Ja, zonder kinderen. De andere omgeving zorgt voor een onbekende prikkel: je kijkt ineens met nieuwe ogen naar je partner. )e ziet de ander alsof je hem of haar voor het eerst ontmoet. Wat is hij/zij toch een knapperd, denk je. En wat een mooie benen. En dan kan het zomaar tot vrijen komen. Betty heeft inmiddels een weekendje weg geboekt. Strak zit ze met Kees ergens in een knus huisje. Er is een vuurkorf en een bad waar ze hopelijk met z'n tweeën inpassen. Tip 1 Tip 2 Tip 3 Zin in seks kun je aanzwengelen. Het vallei-orgasme helpt daarbij. Het is een orgasme waarbij alle toeters en bellen gaan rinkelen. Het zorgt niet alleen voor een lekker gevoel tussen de benen, het hele li chaam wordt warm en extatisch. En: het duurt lang. Marleen Janssen leert vrouwen (netjes en beschaafd) de technieken van het vallei-orgasme. Als je je deze oosterse methode eigen maakt, (het is niet eng en ook niet moeilijk, maar je moet echt op les) dan opent zich een wereld van genot. Je krijgt meer zin in seks en je krijgt meer energie. Als de 'koude winter' maar doorsukkelt in bed, kan het vallei-orgasme de liefde weer vlottrekken in relaties. Vrouwen die geïnteres seerd zijn kunnen zich opgeven voor Marleens gratis LoveLetter. Surf naar femalesecret. amsterdam. ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 117