De regels van het spel trouwen gekregen. Nooit geweten dat ik kan genieten van seks met mannen voor wie ik emotioneel niets voel." Bob: „Maar als het niet klikt met anderen op een avond als deze, nemen we samen een kamertje." In de overdekte tuin bubbelt een groepje mensen in de jacuzzi. Ernaast staat een blokhut met een bordje eraan: Bioscoop Het Gouden Eikeltje. Aan de rokerstafel zit ten Richard, Josje, Harmen en een vrouw met een grote tatoeage van haar kat. Zonder omhaal doet Josje de krullenbol een voor stel: „Zin om samen een kamer op te zoe ken?" Harmen knikt, slaat zijn handdoek over zijn schouder en staat met Josje op van tafel. Echtgenoot Ronald verblikt of verbloost niet en steekt nog een shagje op. „Mooie tattoo", zegt hij tegen zijn buur vrouw. „Wij hadden vroeger ook een kat." „De meeste parenclubs zijn toegan kelijk vanaf 18 jaar. Je mag als stel naar binnen, en als alleengaande vrouw. Niet overal zijn alleen- gaande mannen welkom. De meeste bezoekers zijn tussen 30 en 70." „Iedereen met een verzorgd uiter lijk. Soms wordt er gevraagd om een identificatiebewijs. Voor een vrij gezellenfeest ben je aan het ver keerde adres: groepjes van drie of vier mannen komen niet binnen. Sommige clubs vermelden op hun website dat een man alleen zich aan bepaalde regels moet houden." „Een parenclub weerspiegelt de samenleving: jong, oud, dik, dun, mooi, minder mooi, wit, donker. Maak je niet druk om een dikke buik of kleine borsten. Wat de een niet mooi vindt, vindt een ander prachtig." „Een vrouw draagt een sexy jurkje of lingerie, een man een strakke boxershort of sexy slip. Het is niet de bedoeling dat je een badjas of een handdoek om je middel draagt, zo als in de sauna. Soms houden men sen hun uitgaanskleding aan bij de bar en het dans- en eetgedeelte." „Geen avond is hetzelfde, ook niet in één club. Je treft misschien een paar bekende gezichten en altijd weer nieuwe. Dat maakt het zo leuk. Je hoeft niet bang te zijn dat je de enige nieuweling bent. Bijna nie mand zegt dat hij een parenclub bezoekt en rarara, toch wordt het drukker." „Daar hoefje als vrouw niet bang voor te zijn: je hebt ze voor het uit zoeken. Als je niemand ziet met wie je wilt meegaan, dan doe je lekker niets. Niets moet, alles mag. Verge lijk je niet met anderen. Wil jij met één man vrijen terwijl een ander met vijf ligt? Prima. Iedereen heeft andere behoeftes en fantasieën." „De 'nee is nee'-regel is heilig. Als je iemand kenbaar maakt dat je geen interesse hebt, dan moet diegene dat accepteren. Je bent hem of haar geen uitleg verschuldigd. Niemand mag ongevraagd je lichaam aanra ken. Krijg je problemen, dan stap je naar het personeel." „Je belandt echt niet gelijk in een orgie. Meestal is de opbouw rustig. Iedereen drinkt of eet wat, sommi gen dansen of nemen een sauna. Pas na verloop van tijd gaan mensen naar de erotische ruimtes. De meeste clubs hebben themakamer tjes: massageruimtes, darkrooms, orgiezolders. De seks is niet verge lijkbaar met thuis. In een club voel je lust, geen liefde. En soms heb je toeschouwers." „Nee. Iedereen moet zijn kleding, tassen en telefoons opbergen in een kluisje." „Eten, drinken, gebruik van hand doeken, condooms, sauna en Whirl pool zijn bij de prijs inbegrepen. Single vrouwen zijn tot 50 euro kwijt. Een single man 85 tot 100 euro en een stel 40 tot 135 euro. Prij zen variëren per dag, bekijk de site." De namen van de bezoekers zijn verzon nen. Wat zich die avond afspeelde niet. Tarja Meijers (46) bezocht 11 van de 26 parenclubs in Nederland en schreef het boek Single vrouw in een parenclub. Voor wie nieuwsgierig is (maar zelf niet durft), licht Meijers de mores toe. Hoe oud moet ik zijn? Wordt iedereen binnengelaten? Moet ik mooi en slank zijn? Is er een dresscode? Kent iedereen elkaar al? Wat als niemand met me wil? Kan het fout gaan? Gaat het er ruig aan toe? Kan ik stiekem worden gefilmd? Wat ben ik kwijt aan een bezoek? Aan schaamte en gêne doet niemand in de Wilpenhof: in de bioscoop draait een pornofilm. ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 111