'Nooit geweten dat ik kan genieten van seks met mannen voor wie ik niets voel' S3IE» zij met iemand seks heeft, mag zo'n man niet zomaar aanschuiven. „Hij moet wel een beetje moeite doen, vind ik. Op z'n minst bij de bar een gesprek beginnen. Ik ben tenslotte niet bij de prijs inbegrepen." Naast Josje zit Ronald, in het dagelijks leven vrachtwagenchauffeur. Ze zijn ge trouwd, bezoeken al dertig jaar een van de 26 parenclubs in Nederland en gunnen elkaar de lust met een ander. Diep vanbin nen is niemand monogaam en swingen is beter dan vreemdgaan, toch? Ronald: „Maar je kunt dit alleen doen als je relatie goed is, als je eerlijk bent en elkaar vertrouwt." Josje draait nog maar eens een shagje. Het televisiescherm achter haar hoofd toont close-ups van orale seks. Dan buigt ze zich naar voren en zegt op vertrouwelijke toon: „Weet je, vrouwen zijn hier de baas. Wij bepalen hoe ver we gaan en met wie. Ie mand kan vragen of ik interesse heb, maar een vriendelijke afwijzing is genoeg. En als ik met een man op een kamer lig en ik voel opeens een vreemde hand op me, dan hoef ik die alleen maar weg te duwen. Dat is een ongeschreven regel." De avond vordert. De jarentachtigplaylist is ten einde, Martha zwengelt het volume aan, Lil' Kleine schalt uit de speakers. De vrouw in de babydoll veert op en loopt heupwiegend naar de paal op de dansvloer. Haar vriend, achter haar, laat zijn hand in haar slipje glijden. Uit de darkroom stapt een blote man om een condoom uit een bakje te vissen. De meeste kamers zijn nu bezet, er klinkt gekreun in de gangen. Mar tha loopt rond met haar spuitflacon, Van Huis voert schone handdoeken aan. Hoe vindt ze dat nou, zo'n pand vol seksende mensen? „Ach, ik zie het niet eens meer. Het is net als wonen langs het spoor: de eer ste tien treinen hoor je, daarna ben je eraan gewend." Er is een nieuwe run op het buffet - de fysieke inspanning maakt kennelijk honge rig. Mannen in onderbroek tasten hun bor den hoog op met kipstoof. Dertiger Har- men, blonde krullenbol, doopt zijn gehakt bal in de mayo. Voorheen kwam hij met zijn vriendin, vertelt hij, maar de verkering is uit. En zo'n zaterdagavond alleen op de bank, da's ook maar niks. Bob en Saskia, hoogopgeleide vijftigers, wilden de sleur van een 25-jarig huwelijk doorbreken en ontdekten het swingen. „De kinderen vliegen uit, wij krijgen ons leven weer terug en zochten een beetje span ning", zegt Saskia. „Het voelt als een soort tweede puberteit." Het spel der verleiding gaf haar een boost. „Ik heb meer zelfVer- 22 De schalen met gratis condooms zijn niet te missen. Aan de muur hangt een vibrator voor het grijpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 110