'Ik zei tegen haar dat ik héél goed in seks wilde worden' Ineke Some Like it Hot Hoe ouder hoe fijner Voor de kachel Het was vooral knus De eerste keer dat ik het deed, was met Ineke, op kerstavond bij haar thuis. Haar ouders waren weg. Ik had niet ver wacht dat het zou gebeuren, ik hoopte het wel. Ik was 21 en had drie maanden verke ring met Ineke. Al drie jaar twijfelde ik aan mijn geaardheid: op mijn 18de had ik na melijk een homoseksuele ervaring opge daan. Maar door haar wist ik zeker dat ik niet op mannen viel. Zij was mijn eerste bedpartner. Ik weet nog hoe zacht het ma tras voelde. Ik herinner me onze be wegingen en lustgevoelens. Ik zei haar hoe fijn ik het vond en dat ik héél goed in seks wilde worden. Het was zo liefdevol en spannend: zouden haar ouders thuiskomen en ons betrappen? Fantastisch was het. Het was zaterdag 30 januari 1965. Hij was 18 en ik 17. We hadden vier maanden verkering, maar we kenden elkaar al langer. We waren zo verliefd dat we moeilijk van elkaar konden afblijven. Zoenen en voelen, zo eindigde elk uitje. Maar nu zou het kun nen: het was de veilige tijd in mijn cyclus, ik had het netjes bijgehouden in een agenda. Zijn ouders waren niet thuis en wij zeiden tegen mijn ouders: we gaan naar de film, Some Like it Hot met Marilyn Monroe en Tony Curtis. Dat zei ze niets, maar als je verkering had was naar de film gaan gebruikelijk. In plaats van naar de bioscoop zijn we op de motor naar zijn ouderlijk huis gezoefd en na enig zoenen en elkaar betasten op de bank in de huiskamer liepen we naar zijn kamertje. We kleedden ons onwennig uit en ik ging op het opengeslagen bed lig gen. Hij kwam erbij en we zetten onze vrij partij naakt voort. Die sensatie was nieuw. We beseften dat we elkaar zouden ont maagden. Het was spannend, lief, teder en een beetje pijnlijk. Dat had ik er voor over. Na afloop keken we elkaar gelukzalig aan. In de maanden erna zochten we naar ge schikte momenten om samen te zijn, op de meest vreemde plaatsen. We genoten er van. Het is een geheim gebleven, waar we met veel plezier aan terugdenken. Min of meer bij toeval ontmoet ten wij, weduwe en weduwnaar, elkaar dit jaar. Wij zijn beiden over de 70, dus behoorlijk over de datum - waar wij ons overigens niets van aantrekken. We voelen ons jong van hart. Na een periode van verliefdheid kwam het tot een poging tot seks. Dat viel tegen. Door faalangst kwam er niet veel van terecht. Later ging het beter. Sindsdien genieten wij van seks in een intensiteit en frequentie die wij nog nooit eerder hebben meegemaakt. Wij voelen ons als in onze jonge jaren. We beleven er veel meer plezier aan dan vroeger. Onze relatie krijgt daardoor een bijna buitenaardse dimensie. En dat be schouwen wij als een bijzonder ge schenk. Mijn eerste meisje en ik zijn nooit toegekomen aan seks, want de pastoor maakte na een paar maanden een einde aan onze relatie. Zij was katholiek en ik hervormd. Zo ging dat rond 1957. Mijn tweede vrien din zou mijn grote liefde wor den. We ontmoetten elkaar op weg naar school. We fietsten met een groepje jongens en meisjes en wij voelden meteen een klik. Als ik even kon, haalde ik haar op van haar werk. Omdat we in die tijd vaak werden gevraagd op te passen, hebben we op een koude avond de kans gegrepen om voor de kachel voor het eerst seks te hebben. Ons op paskind lag lekker te slapen. Het was fijn om onze liefde te beleven. Negen maanden later kwam onze dochter ter wereld. Mijn geliefde werd 16. Drie weken later trouwden we. In de loop der jaren kreeg onze dochter er nog een zusje en broertje bij. We hadden wel gehoord van voorbehoedsmiddelen, maar in die tijd kon je daarvoor niet zomaar naar een apotheek stappen. We hebben in de 55 jaar van ons samenzijn altijd van liefdevolle seks genoten. Dat ze stierf heeft aan mijn liefde voor haar niets veran derd. Als 20-jarige liep ik stage bij de Limburgse kolenmijnen. In die zomer van 1971 verbleef ik in hotel Terminus in Heerlen, 's Avonds ging ik naar de kroeg. In een donker hoekje van bar Le Baroque dronk een blond meisje vaak een biertje. Op een avond zat ik naast haar. Zes dagen later wilde ze met me wandelen. We liepen een bos in. Ik had nog nooit met een vrouw gevreeën. Ik was eraan toe, al bracht ik er niet veel van terecht. Ik denk niet eens dat ik verliefd was, het was vooral knus. Al gauw moest ik weer naar huis, 200 kilometer verderop. Een paar weken later ben ik naar haar toe gelift, maar het was al uit. 16 Hartstikke hetero, Groningen* Some Like it Hot, Den Haag* Sexy seniors, Twente* Henk van den Beid, Eerbeek Fred Kruiswijk, Eindhoven WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 104