'Zij had ervaring, ik niet' Mirko Zó zenuwachtig Verrassing Bleu Ik kwam haar tegen op de kermis, het was 1971. Ze was knap, lief, vroegrijp, en slechts 14 lentes. Ik vond haar fascinerend. Stoer sprong ik bij haar in de rups, dolde wat bij de grijpers, dreef haar in het spook huis beschermend in mijn armen en stal brutaal een eerste zoen. Ze reageerde niet onwelwillend, wel onwennig. Dat was te verwachten, zo jong. Ze proefde fris. Toen ze zei dat ze op tijd thuis moest zijn, stelde ik voor dat ik haar zou brengen. Ze twij felde, maar toen ze in mijn stralende groen grijze ogen keek, stemde ze toe. Een lichte vorm van opwinding overviel mij. Vlak bij haar huis zochten we een achter- afpaadje en we versmolten in een minuten lange zoen. Ik kon haar verleiden nog die per de struiken in te gaan. Het was aarde donker. Alles ging op de tast. Nee, zij was niet de enige die zenuwachtig was, ik was dat ook. Na een lange intense kus nam ik het initiatief en gleed mijn hand voorzich tig over haar rug omlaag. Ze protesteerde niet toen ik hem op haar billen te ruste legde. We ademden zwaarder. Terwijl we met stijf gesloten ogen kusten, nam zij het initiatief over. Ik wilde niet achterblijven. Haar corduroy broek zat zo strak dat ik er amper beweging in kreeg. Ik probeerde teder te doen. Als ik iets te ruw was, reageerde ze. Dat ervoer ik eerder als een aanmoediging dan als een afwijzing. Wat volgde was een knullig samenspel van onhandig friemelen, wat gedots, ge- knots en gehijg. Door onze ogen stijf dicht te houden en te blijven zoenen, probeerden we onze onzekerheid te camoufleren. Toen we uiteindelijk zwijgend de bosjes verlie ten, beseften we allebei dat we 'het' hadden gedaan. Of het zo moest en of het werkelijk was gelukt, wisten we geen van beiden. Zij 14, ik twee weken jonger dan zij. Ogen schijnlijk onverschillig liepen we naar onze fietsen. Kusje, houdoe en met een vreemd gevoel fietste ik zigzaggend naar huis. Trots en verward tegelijk. Die eerste keer, hoe schlemielig ook, is me altijd bijgebleven. Ik kom haar nog weieens tegen en altijd groe ten we. Hé, hoi! Nee, we hebben het er nooit meer over gehad. Beter zo. De eerste keer blijft je altijd bij. Mirko heette hij, de knappe ober van hotel Palace in Ohrid in Macedonië. Bij de receptie vroeg hij om een sleu tel van een onbezette kamer. Ik vond het gênant, omdat het overduidelijk was wat we zou den gaan doen. Ik weet het kamernummer zelfs nog! We gingen kamer 314 binnen en ik ging stiknerveus naar de bad kamer. Toen ik de slaapkamer binnenkwam, lag Mirko naakt op zijn rug op het bed, de enkels gekruist. Volkomen zeker van zijn zaak. Na meer dan dertig jaar zie ik hem nog liggen. De seks was niet memorabel, maar ik voelde me enorm gelukkig dat ik 'het' had gedaan. De hele week liep ik op wolken. Ik zal Mirko nooit vergeten. Ik ontmoette mijn latere echtge note aan het ziekbed van een familielid, op 26 augustus 1971. Als verpleegkundige zat zij in het een-na-laatste jaar van haar opleiding. Er sprong een vonk over. Ik was brutaal genoeg te vragen of ze zin had in een afspraakje. Ze kon dat weekeinde al. Ik leefde als enige bewoner op een Spar taans ingerichte, bovenste etage van een oud kantoorpand. Ik had mijn baan als scheepswerktuigkundige bij de Holland- Amerika Lijn onderbroken, ik wilde stude ren voor een ander diploma en zat dus zonder vast inkomen. We bezochten een bioscoop en na een schuchter eerste kusje ontwikkelde zich een-vooral platonische - relatie. We vonden het beiden belangrijk eerst onze studies af te maken. In maart 1972 veranderde dat abrupt. Ze had een weekeinde vrij en besloot dat bij mij door te brengen. Na afloop van haar dienst reisde ze naar mijn huis en belde aan. Ze verraste me volkomen. We liepen gehaast en zonder te spreken naar boven. Zodra we op mijn etage waren aange komen, keken we elkaar aan, vlogen in eikaars armen en trokken gehaast onze kleren uit. Voor het eerst allebei naakt. We streken neer op mijn eenpersoonsbed en bedreven intens de liefde. Het werd een onvergetelijk weekeinde. Het vonkje van onze eerste ontmoeting veranderde in een laaiend vuur. We verloofden ons en trouw den een klein jaar nadat we onze studies afrondden. We kregen kinderen. Ons huwelijk heeft veertig jaar mogen duren. Mijn lief bezweek veel te jong. Ik mis haar nog steeds. 19 maart 1966 werd ik 21 jaar. Ik gaf thuis een groot dansfeest. Ik vond Anneke zo spannend. Haar tamelijk blote jurk beloofde veel. Zij werd mijn vriendin. Ook al was ik dikwijls verliefd geweest en had ik al met een beeldschone jongedame gevreeën, het échte werk had ik nog voor de boeg. Ik was daarin wat bleu. Maar An neke zou het worden. Wij klooiden zes weken aan en 4 mei zou het gebeuren, hoe hebben we die datum kunnen verzinnen! Zij nodigde mij uit in haar ouderlijk huis. Na zeven uur 's avonds, dan was er niemand thuis. Ongelofelijk, maar precies om 8 uur deden wij het. Zij had ervaring, ik niet. Hoe dan ook, het was wow, fantastisch. Drie maanden duurde onze affaire. Die eerste keer vergeet ik nooit. Frank Roks, Roosendaal Stiknerveus, Apeldoorn* Gerard Eliasar, Nieuwerkerkaan den IJssel Joris Boddaert, Rotterdam WG ZATERDAG 27 OKTOBER 2018 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103