Personeel Slotervaart tussen verslagenheid en ongeloof 5 Het is mogelijk dat sommige afdelingen een doorstart krijgen delingen. Het is mogelijk dat som mige afdelingen een doorstart krijgen. Maar het ziekenhuis zal nooit meer in de omvang terugke ren zoals het was." Na het slechtnieuwsgesprek kan Daniëlle Hubert naar huis. Ze is secretarieel medewerker van de medische afdeling. Binnen moest ze huilen. „Zoals heel veel men sen. Collega's met wie je jarenlang samenwerkt, kijk je in de ogen, met de situatie van: we zijn ont slagen. We hebben fijn samen gewerkt maar het is over", terwijl ze het zegt, krijgt ze het opnieuw te kwaad, ze herpakt zich en ver volgt: „Ik ga nu naar huis, na een verschrikkelijke dag. Ik ben alleen staande moeder met twee kleine kinderen. Voor je kinderen houd je je groot, maar van binnen weet je het natuurlijk even niet meer." Solliciteren Giel van Stralen is gynaecoloog in het ziekenhuis. „Wat ik ga doen? Of ik ga solliciteren? Ik wil eerst het nieuws verwerken om daar over na te denken." Van Stralen wil dat samen met zijn collega's doen. Gisteravond was er een bij eenkomst voor alle medewerkers georganiseerd. Jessy Hummel, voorzitster van de Ondernemingsraad, is even stil. „Ja.Toch komt dit nieuws nog onverwachts. De timing dan. We dachten vanmiddag iets te horen. Terwijl via de media doorkwam dat we failliet waren." FNV-bestuurder Henk van Lan gen vindt dat een 'klap in de nek' van de medewerkers, voor wie de vakbond opkomt. „Die werkne mers stonden te wachten om bij gepraat te worden. Waren klaar voor vertrek, en kregen de bood schap van faillissement thuis te horen. Via de media." Anneke Westerlaken, voorzit- ster van de andere vakbond CNV Zorg Welzijn, praat zoveel ze kan met het ziekenhuispersoneel. „Ze zijn niet te benijden. Want wat moet je? Wachten op een eventuele doorstart? Met de kans dat jouw afdeling dan wordt geslo ten en je nog steeds op straat staat... Of solliciteren en dit be staan voorgoed achter je laten. Een verschrikkelijke tweestrijd." Bij de ingang van het perso- neelsrestaurant houden verpleegkundigen elkaar vast. Er vloeien tranen. „Het is wel heel sneu", zegt een van de vrouwen. „Dit is veel meer dan sneu, dit is echt erg", zegt een andere. Ze vloekt. De sfeer in de centrale hal van het MC Slotervaart houdt het midden tussen verslagenheid en ongeloof. Het personeel is zo juist ingelicht over de financiële problemen waarin het voorma lige Slotervaartziekenhuis zich bevindt. Dat de zorgverzekeraars de kraan dichtdraaien valt een deel van de medewerkers rauw op het dak, terwijl er ook personeel is voor wie de onheilstijding een bevestiging is van de angst waar mee zij al een hele tijd rondlo pen. Yolanda, die niet met haar ach ternaam in de krant wil, behoort tot die laatste groep. Zij werkt 'al meer dan tien jaar' bij het Sloter vaart en heeft in die tijd al het nodige slechte nieuws over haar werkplek over zich heen gekre gen. „De laatste maanden had ik wel het gevoel dat het weieens echt mis zou kunnen gaan. Toen ik hoorde dat er iets zou worden medegedeeld, zag ik de bui al hangen." Ook voor de dames die in het restaurant achter de kassa staan, komt de noodlottige aankondi ging van het faillissement niet als een verrassing. Iedere bezoe ker wordt een hart onder riem gestoken. „Dit is echt niet leuk." En: „Dit hebben we niet ver diend." Huishoudelijke dienst In het rookhok voor de hoofdin gang van het ziekenhuis is het dreigende faillissement deze middag het enige gesprekson derwerp. Voor twee medewerkers van de huishoudelijke dienst hakt het nieuws er stevig in. Jeffrey van de Zwaan werkt pas enkele maanden in MC Slotervaart. „Dit is niet te geloven in een land als Nederland. Dat ze een ziekenhuis gewoon laten instor ten. En als het hier nou niet druk zou zijn, dan kon ik het nog be grijpen, maar het is hier altijd ontzettend druk. De dokters en Voor een deel van de mensen komt het faillissement niet onverwacht verpleegkundigen kunnen niet harder werken dan ze doen." Het rookhok is ook de plaats waar een aantal van de patiënten het slechte nieuws te verwerken krijgen. Coby Verhaegen komt al jaren in het Slotervaart, zegt ze. „Het is zo'n fijne plek. En lekker dicht bij mijn huis." Hoe het nu verder moet met de behandeling van haar incon tinentieproblemen, vraagt ze zich af. „Ze kennen me hier en ik ken hen. Ik wil helemaal niet naar een ander ziekenhuis." vrijdag 26 oktober 2018 GO als een klap in de nek' - Alice van der Schee, curator Kijk op de site bij /video Beelden van het verdriet in het MC Zuiderzeeziekenhuis in Lelystad. Mare Kruyswijk Amsterdam Danny Hart- wish (links, met infuus) praat buiten met Geke Kamphuis (in rolstoel). Hun partners kij ken toe. Rust in vrede (R.I.P.) luidt het pro test in Amster dam. FOTO ANP T Gynaeco loog Giel van Stralen weet nog niet wat te doen. foto's HENRI VAN DER BEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5