Belastingen gaan omhoog in Vlissingen 7 VRIJWILLIGERS ZOEKTOCHT Kan ik je helpen? Wie kan mij helpen? Elkaar even matsen, dat is het idee achter het MATS-project in Middelburg. Oostkerktwee dagen lang in Oosterse sferen Stichting Welzijn Middel burg (SWM) zoekt in de wijk Zuid vrijwilligers die iets voor hun mede mens kunnen betekenen. „We werken er al langer aan om zorg en ondersteuning dichter bij mensen te brengen die daar behoefte aan hebben", zegt Mariska Burger van SWM. „Het wijkteam wilde dit. Daarom hebben we ook het Infor matie- en Ondersteuningspunt geopend; daar kunnen mensen met hun vragen terecht." Nu worden veel van die vragen nog niet gesteld. Mensen zitten thuis met hun probleem, omdat ze niet weten waar ze om hulp kun nen vragen. „Tegelijkertijd weten we dat er ook mensen zijn die an deren kunnen en willen helpen. Die twee groepen willen we bij el kaar brengen", zegt Burger. Burenhulp MATS staat voor Middelburgs Ad vies Team Samenleving, maar ei genlijk mag je dat meteen weer vergeten. De term die belangrijker is, luidt: 'MATS'ers'. Dat zijn de mensen die hun buurtgenoten gaan helpen. „Door zelf iets te doen, of door mensen te verwijzen naar andere vrijwilligers of organi saties", legt Burger uit. „We heb ben het over burenhulp, maar we zoeken ook mensen die een luiste rend oor bieden en samen willen zoeken naar een oplossing." Boegbeeld van de campagne is Petra Bakker. „Andere mensen helpen is mij met de paplepel in gegoten", lacht ze. „Dat hoort bij een goede samenleving. Vergeet niet dat zodra je zelf 8o bent, je hoopt dat andere mensen jou ook helpen als je dat nodig hebt." Buurtgenoten matsen met wat hulp, wil niet zeggen dat je alles zelf moet doen, benadrukt Bakker. „Ik doe veel, maar ik heb ook niet overal tijd voor. Ik ken wel veel mensen en mijn netwerk kan ik gebruiken om contacten te leggen. Om buren die hulp nodig hebben te koppelen aan vrijwilligers die wat kunnen betekenen." Ingewikkeld hoeft het allemaal niet te zijn, zegt Bakker. „Ik kwam een tijd geleden twee vrouwen te gen. De ene is gek op ramen ze men maar houdt niet van strijken. De andere heeft het omgekeerde. Het is de bedoeling om eikaars leven makkelijker te maken Nou, die twee helpen elkaar nu: de ene strijkt, de andere zeemt. Ik woon al sinds 1987 in Zuid en ken mensen die op eikaars kinderen passen of eikaars hond uitlaten. Zo kun je veel regelen." Betere binding Mariska Burger en Petra Bakker hopen dat het MATS-project zorgt voor een betere binding tussen in woners van Middelburg-Zuid. „Dan durf je eerder om hulp te vragen", voorspelt Bakker. „Dat is belangrijk; ik zie veel eenzame ou deren. Of boodschappen doen gaat moeilijk, maar ze willen geen hulp. Want ja, zeggen ze, straks kan ik zelf helemaal niks meer." Het is niet de bedoeling mensen hun zelfstandigheid af te pakken, stelt Bakker. „Wel om eikaars le ven gemakkelijker te maken." Vrijwilligers die zich willen aanmelden als MATS'er in Middel burg-Zuid kunnen terecht in het IOP Zuid aan de Johan van Rei gersbergstraat. Binnenlopen: dins dags van 10.00 tot 12.00 en donder dags van 14.00 tot 16.00. Aanmel den kan ook bij Mariska Burger van SWM op 06-24549571. MIDDELBURG De Middelburgse Oostkerk wordt twee dagen lang omgetoverd tot een Verre Oosten Kerk. Op vrijdag 2 en zaterdag 3 no vember is er een grote markt met allerlei kruiden en specerijen. Naast de Oostkerk worden ook de Ver- werijstraat en het plein omgetoverd tot evenemententerrein. Op 31 oktober is er in de Oostkerk bovendien aandacht voor kookkun sten uit de 17e eeuw: 'de Smaek van de Gouden Eeuw'. Manon Henzen van Eetverleden! neemt bezoekers mee op een culinaire rondreis. Be zoekers kunnen verschillende ze- ventiende-eeuwse hapjes proeven. Informatie: http://www.smaek- vandewaereld.nl. Volgens de plannen gaan de hon den-, forensen- en precariobelas- ting én de haven- en marktgel- den allemaal anderhalf procent omhoog. De riool- en afvalstoffenhef fingen en de rechten op de lijkbe zorging stijgen forser om ze (meer) kostendekkend te maken. Of de artikel 12-inspecteur ak koord gaat met een verhoging van bijna zes procent voor riool heffingen is nog niet zeker. De inspecteur zal ook een oor deel hebben over nog niet vol tooide voorstellen voor onroe- rendezaakbelasting en de aange paste parkeerverordening. Den Haag Den Haag wil dat Vlissingen een ozb heft van 150 procent van het landelijk gemiddelde. Raad en college willen daaren tegen niet verder gaan dan 140 procent, zolang niet duidelijk is hoeveel geld Vlissingen van het Rijk krijgt om de tekorten op het Scheldekwartier te saneren. Stedentrip in kerstsfeer 2 of 3 dagen Londen v. za 24-11 en vr 7-12 3 dagen Parijs v.vr 7-12 v.a. 129,-- KreaDoe beurs Utrecht Country Christmas Fair bij Kasteel de Haar (inclusiefentree) do 22 november 44,- The Night of the Proms za 24 november 79,-- Margriet Winterfair 10-daagse wintersportreis Kirchberg v.vr 25-01-2019 v.a. €799,-- Musical Mamma Mia! do 13-12-2018 vr 04-01-2019 v.a. €89,- 10-daagse wintersportreis Noord-ltalië/Dolomieten v.vr 22-02-2019 v.a. €745,-- Kerstarrangement Soldaat van Oranje wo 26 december 165,-- vrijdag 26 oktober 2018 WA Wie helpt mee in Middelburg-Zuid? Maurits Sep Middelburg -Petra Bakker, MATS-project De belastingen in Vlissingen stijgen volgend jaar, als de ge meenteraad akkoord gaat met voorstellen van burgemeester en wethouders. Rene Hoonhorst Vlissingen Inclusief entree/verwenpakket 43,- Alleen vervoer €30,-- za 3 november Hét muziekfestival van klassiek en pop! Inclusief entree €43,- Alleen vervoer 30,-- za 24, di 27, do 29 november Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Matineevoorstelling inclusief kerstdiner Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl Petra Bakker (links) helpt haar moeder Nettie, en soms ook andere buurtgenoten, met boodschappen doen. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35