Max Verstappen is een 18 Slechts één tijdrit en veel klimkilometers op Veel slechter kon het niet. Als Tom Dumoulin de Tour in 2019 wil winnen, moet hij zich staande houden op grote hoogten. Er zit maar één individueel tijdritje in. Het is een parkoers gemaakt voor pure klimmers. Kort Koeman voorzitter CBV Ronald Koeman (foto) is de nieuwe voorzit ter van Coaches Betaald Voetbal (CBV). De bondscoach van het Nederlands elftal is bij de belangenverenging de opvolger van Han Berger. Pleidooi voor uitsupporters In aanloop naar Ajax - Feyenoord (zondag) heeft Feyenoord de wens uitgesproken dat er volgend jaar weer uitsupporters welkom zijn bij de Klassieker. „Het is de bedoeling begin volgend jaar de gesprekken hierover weer op te starten met Ajax, de supporters verenigingen en de gemeenten", aldus Fey enoord in een verklaring. „Insteek is te be kijken op welke wijze wellicht al in het sei zoen 2019-2020 weer uitsupporters bij de Klassieker kunnen zijn." Zegers-Van Veen uit elkaar De zeilsters Afrodite Zegers (op foto links) en Anneloes van Veen hebben besloten een punt te zetten achter hun samenwerking. Het zeilduo uit de 470-klasse, dat op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro als vierde eindigde, kende een moeizaam sei zoen. „We hebben sinds de start van onze samenwerking in 2012 hoogte- en diepte punten gekend. Met als absoluut sportief hoogtepunt onze Europese titel in 2017." Flitsen Grieken Oranje Bijlow Niet in het Palais des Congrès in Parijs, maar in Nepal kreeg Tom Dumoulin het Tourparkoers voor volgend jaar onder ogen. Hij trouwde afgelopen weekend in Maastricht met zijn Thanee en stapte dinsdag in het vliegtuig voor de huwelijksreis. Het uitgetekende rittenschema zal hem in elk geval niet verder de wolken in hebben gekregen. Komend wielerseizoen de Tour de France winnen is er sinds gisteren alleen maar moeilij ker op geworden. I Jle lucht Tegenover slechts 27 individuele tijdritkilometers staat een grote hoeveelheid zware bergetappes waarbij meteen opvalt dat er ook nog eens een fors aantal worden verreden in de ijle lucht op extreme hoogte, boven of zelfs ver boven de 2000 meter. „Het is een zwaar par koers", reageert Dumoulin via de website van zijn ploeg Sunweb. „Ik had liever meer individuele tijdritkilometers gezien, dus het is geen ideaal parkoers voor mij. Maar dat was de Tour 2018 ook niet." Hoewel de Nederlander niet fy siek aanwezig was bij de gelikte presentatie zong zijn naam wel rond. Oud-profThierry Gouvenou, verantwoordelijk voor het uitteke nen van het parkoers, gaf na afloop aan dat Dumoulin volgens hem als nog kanshebber is. De 27-jarige Limburger is er inmiddels klimmer genoeg voor, denkt Gouvenou. En inderdaad. Na zijn eindzege in de Giro van 2017 en de tweede Quote van de dag 'De motor draait weer. Maar we moeten nog wel wat aan het chassis werken' Olaaaaahhhh Maxito! Que tal estas? Todo bien? Ja, laat het maar aan de Mexicaanse tv-presentatrices over om Max Ver stappen een beetje te ontdooien in de paddock van het Autodrómo Hermanos Rodriguez. Pas als hij na ontelbaar veel vragen in het hoekje van de interviewruimte tussen de cactussen en de waaierpalmen nog even aanschuift bij de opgedofte dames van Fox Latin, Univision, Te- levisa en Mexico GPTV, komt de Nederlander een beetje los in zijn teksten. Pas daar lijkt het besef door te dringen dat hij ook hier op zijn 21ste nu al een grote meneer is, een jaar na zijn oppermachtige zege. De meest verse naam op een illustere erelijst met namen als Lewis Ha- milton, Ayrton Senna, Alain Prost en Jim Clark. Een uur daarvoor beweerde hij voor een leger internationale kran tenjournalisten nog dat de wed strijd in het zinnenprikkelende Mexicaanse racetheater gewoon een race zoals alle andere is, voor hem. Maar nu, oog in oog met een paar overenthousiast kirrende Mexicaans dames, voelt hij zich ge roepen om toch wat meer te zeg gen. „Ik geniet er enorm van om hier terug te zijn", klinkt het daar opeens. „Racen op een mooie baan, deels door een stadion zelfs, met gave bochten en heel veel publiek. En wat ook meehelpt: vorig jaar ging het natuurlijk uitstekend hier." Vervolgvraag De logische vervolgvraag die hem op deze donderdag zeker honderd keer gesteld moet zijn: kan hij zon dag weer winnen? Voor een tweede keer op rij? „Nou, ik ga het zeker proberen. Absoluut. Daar gaan we als team alles voor doen." En de vijfde zege in zijn Fi-loop- vrijdag 26 oktober 2018 GO VOETBAL VOETBAL ZEILEN Voor het eerst in zeventien jaar heeft het Griekse voet balelftal weer een coach uit eigen land. An gelos Anastasi- adis vervangt de Duitser Mi- chael Skibbe, die gisteren werd ontslagen vanwege te genvallende re sultaten. fi Het Neder lands elftal is op de FIFA-we- reldranglijst twee plekken gestegen en staat nu vijf tiende, mede dankzij een zege op Duits land (3-0) in de Nations League. 2023 Op voorhand is Pim Bijl Parijs VILLL ithyère: Feyenoord heeft eerste keeper Justin Bijlow (20) tot medio 2023 aan zich ge bonden. De oude verbinte nis met de twintigjarige doelman liep tot medio 2021. Voormalig Davis Cup-kampioen Albert Costa is benoemd tot toernooidirecteur van de nieuwe Davis Cup Finals. De Spaanse succestrainer Pep Guardiola kan zich niet voorstellen dat hij ooit een an dere Engelse club zal coachen dan zijn Man chester City. „Ik ben Mancunian voor het leven en ik zal altijd fan blijven van deze mooie club", zegt hij bij BBC Radio 5Live. De Nederlandse handbalmannen zijn de kwalificatie voor het Europees kampioen schap van 2020 gestart met een overtui gende overwinning. In Sittard rekende het team van bondscoach Erlingur Richardsson gisteren af met Estland. Het werd 35-24. Halverwege leidde Oranje al met 17-10. - Arts Klepetko na de longtransplantatie bij Niki Lauda (foto) Ook in Mexico draait alles weer om de wereldtitel die Lewis Ha- milton nu echt niet meer kan ontgaan. In de schaduw van dat verhaal is er Max Verstappen die opnieuw denkt te kunnen win nen in Mexico-Stad. „Daar ga ik wel voor." Arjan Schouten Mexico-Stad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18