NYNKE DE JONG 'Onafhankelijke instantie moet dood militair onderzoeken' reiskatern.nl 6 Exclusieve Lezersreis Skiën in de Kitzbüheler Alpen! Vanaf Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Column Jacqueline Govaert stond als 18-jarig meisje op Pink pop en wond het hele veld om haar vinger. Ineens zag ik dat het kon, dat je als meisje van bui ten de Randstad ook iets kon be reiken. Ik was 15, zong in bandjes en durfde ineens groter te dromen dan ik voorheen durfde. En dat kwam door de bravoure van Jacqueline. Niet dat mijn zang mij op Pinkpop heeft gebracht. Het is beter voor alle partijen dat dit niet is gebeurd. Maar nadat ik Jacqueline had zien zingen, ben ik gaan schrijven alsof mijn leven ervan afhing. Solliciteerde ik op allerlei schrijfklussen waarvan ik voorheen dacht dat ze daar vast alleen maar meisjes en jongens uit de grachtengordel voor wil den hebben. Door Jacque line wist ik: het maakt niet uit waar je woont. Lef heb ben en doorzetten zul je. Het is misschien een beetje hysterisch om Jacqueline Govaert mijn rolmodel te noemen. Maar ze heeft me wel vooruitge holpen. En iedereen heeft een rol model nodig. Bedenk maar even wie het voor u was. dertig zwarte mannen in Amster dam op de foto. Allemaal strak in het pak, ze keken trots naar de camera. Een accountant, een makelaar, een cabaretier. En ze stonden daar om rolmodel te zijn voor zwarte jongens en meisjes. Om te laten zien: je kunt alles worden wat je wilt. Wij hebben dat ook gedaan, en kijk ons staan. Gershwin Bonevacia schrijver en initia tiefnemer van de fo- toshoot. Hij had V als beginnend schrijver geen rol model. Bonevacia zei tegen de NOS: „In het Nederlandse literaire landschap kom je weinig zwarte schrijvers tegen. Dan ga je je afvragen: is dit wel wat voor mij? Past het wel bij mij? Word ik wel geaccepteerd? En dat proberen we te doorbreken met deze fotoshoot." Dan ben je een echt rolmodel, om bij je eigen succes niet op je lauweren te gaan rusten, maar meteen te denken: hoe kan ik anderen helpen? Wat had ik zelf nodig als kind? Hoe kan ik dat andere kinderen geven? Daar stonden ze, de zwarte visagist, de sociaal werker en de predikant. Trots en vrolijk, met een open blik die zei: je kunt het. Lef hebben en doorzetten. Wat had ik zelf nodig als kind? Hoe kan ik dat andere kinderen geven? Oud-voorzitter van de Onder zoeksraad Pieter van Vollenhoven laat in een tweet weten dat louter onderzoek door de Koninklijke Marechaussee niet gewenst is. Ook de vakbonden eisen een on afhankelijk onderzoek. Het fatale incident vond plaats in de nacht van donderdag op vrijdag in zwembad De Stok in Roosendaal. Collega's van korpo raal Mark Ruben zagen dat de man in het water onwel werd. Na ingrijpen van instructeurs en geneeskundige ondersteuning werd Ruben opgenomen in het Erasmus Medisch Centrum. Hij overleed daar zondagnacht. De Onafhankelijke Defensie- bond (ODB) heeft geen vertrou wen in een onderzoek door de Inspectie Veiligheid Defensie (IVD). „Dat is de slager die zijn ei gen vlees keurt", aldus woord voerder Erik Jurriens. „De men sen die dit onderzoeken, moeten helemaal buiten Defensie staan en rapporteren aan de vaste Ka mercommissie." Wat de ODB be treft onderzoekt de Onderzoeks raad voor Veiligheid het incident, 'aangevuld desnoods met men sen uit de vakbeweging'. De militaire vakbond VBM wil de op papier onafhankelijke IVD wel een kans geven. Die inspectie houdt toezicht op de sociale en fysieke veiligheid bij Defensie. „De Marechaussee doet een straf rechtelijk onderzoek en het is t Louter onderzoek door Marechaussee 'niet gewenst' altijd goed om deze ongevallen ook door een onafhankelijke in stantie te laten onderzoeken, want ik vermoed dat Defensie dit in eigen hand wil houden", aldus Henry Lanting van de VBM. Minister Bijleveld van Defensie liet gisteren in een brief aan de Tweede Kamer weten: „Dit tra gische nieuws heeft iedereen in de krijgsmacht, ook mij, diep ge raakt. Wij leven intens mee met zijn geliefden, nabestaanden en collega's, en zullen hen waar mogelijk bijstaan." 6- of 8-daagse wintersport Berghotel Holzer Itójs BjrMftilli 409 M, woensdag 24 oktober 2018 GO @Nynke Rolmodellen Afgelopen maandag gingen Er moet onafhankelijk onder zoek komen naar de dood van een commando in opleiding, als gevolg van een incident in een zwembad. Chris Klomp Roosendaal Vertrek: 9 december 2018 t/m 30 maart 2019 skigebied Kitzbuhler Alpen/Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental op ca. 400 meter van de bergbaan kinderen t/m 6 jaar gratis Heerlijk genieten in de Kitzbüheler Alpen! Een van de grote skigebieden van Oostenrijk, waar er voor iedereen een piste is, van beginner tot ski-expert en voor zowel gezinnen als stellen. Tussen de bergtoppen van de Kitzbüheler Alpen ligt het skigebied Kitzbühel/Kirchberg. De 170 kilometer pistes, gemarkeerde skiroutes van licht tot zeer zwaar en het super Snowboard- Funpark, garanderen grenzeloos ski-plezier. Naast skiën kan je hier ook terecht voor wandelingen of langlaufen door het prachtige winterlandschap, 's Avonds zijn er allerlei sportactiviteiten en kun je genieten van de talrijke bars en restaurants. Je verblijft in het comfortabele 4-ster- ren hotel Berghotel Holzer, die bij uit stek geschikt is voor de echte Inbegrepen overnachting inclusief ontbijtbuffet dagelijksdriegangendiner kerstdiner op 24.12 dagelijks gebruik wellnessfacili- teiten (Finse sauna, stoombad, rustruimte, openingstijden ter plaatse) »ï*-o wintersportliefhebber. In een paar stappen sta je op de piste en zitje in de skilift om daar te genieten van een geweldig skigebied, 's Avonds kan je direct vanaf de pistes weer het hotel in! Tijd voor wat ontspanning in de sauna? Kinderkorting (bij minimaal 2 volbetalenden op de kamer) Ot/m 6 jaar: helemaal gratis 7 t/m 12 jaar: 50% korting 3een4e persoon 13 jaar e.o: 20% korting Data 6 dgn 8 dgn 09/12-22/12 289 399 06/01-02/02 329 469 03/02-15/02 439 619 16/02-02/03 469 659 03/03-09/03 509 709 10/03-16/03 329 469 17/03-30/03 289 399 Prijzen zijn p.p. o.b.v. een verblijf met halfpension. Exclusief reserveringskosten (€20,-), kosten Calamiteitenfonds (€2,50) en toeristenbelasting 1,80,- p.p.p.n. vanaf 18jaar) Meer informatie en boeken: Ga voor Skiën in de Kitzbüheler Alpen! naar onze website reiskatern.nl/pzc/pr1847 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18686 pharosreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6