Inwoners Kapelle mogen meepraten over voorzieningen Brand in Kloetings huis blijft mysterie 6 Borsele belooft snelle aanpak Monsterweg Automobilisten rijden nog steeds te hard op de Monsterweg in Borssele. Toezeggingen van de gemeente dat er maatregelen zouden worden genomen zijn nog niet nagekomen. De bewoners zijn het zat en plaatsten maandag voor de tweede keer in korte tijd stokken met witte vlaggetjes om automobilisten te dwingen zachter te rijden. „Dat heeft onmiddellijk effect", zegt Monica Jacobi, een van de be woners. „Mensen rijden langza mer." De ludieke actie was alleen van korte duur. Al snel stond de po litie in de straat en gisterochtend heeft de gemeente Borsele alle vlaggetjes weggehaald. „We heb ben klachten gekregen van mensen die daar van schrikken", verklaart wethouder Arno Witkam. „Dit is geen normaal verkeersbeeld." De actievoerende bewoners wa ren minder blij met deze snelle re actie van de gemeente. „Dit is echt een soort toneelstuk", zegt Jacobi. We zijn in rep en roer en verbijs terd." Op de Monsterweg in Borssele geldt een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur, maar daar houden veel automobilisten zich niet aan. „Mensen hebben het ge voel dat ze het dorp uit zijn, maar dat is niet zo", zegt Jacobi. In augustus hebben de bewoners ook al een ludieke actie gevoerd en vlaggetjes langs de weg geplaatst om automobilisten te dwingen zachter te rijden. Wethouder Arno Witkam is langs geweest bij de be woners en zegde toe binnen twee maanden maatregelen te nemen, zoals het planten van struiken om de weg smaller te laten lijken. Maar tot op heden staat er nog geen struik. „Dat klopt", zegt Witkam. „We hebben te maken met droogte en daarom hebben we het uit moe ten stellen. Maar de struiken zijn besteld en binnen twee of drie we ken worden ze geplant", zegt Wit kam. „We hebben al wel geld geïn vesteerd, met name in het kruis punt. En we hebben de weg smaller ingericht. Dan hoop je dat automo bilisten langzamer gaan rijden." Naar aanleiding van de actie in augustus heeft de gemeente ook onderzocht of er nog andere maat regelen te nemen zijn, zoals het plaatsen van wegversmallingen of drempels. Wegversmallingen kan niet, omdat die gevaarlijke situaties kunnen opleveren. „En drempels zijn ook geen optie want daar zijn de huizen niet op berekend." De hoge snelheid op de Monster weg is een probleem dat al jaren speelt. In 2012 bleek ook al uit me tingen dat een kleine veertig pro cent van de automobilisten te hard reed. Toen waren het vooral mede dorpsgenoten die zich niet aan de maximumsnelheid hielden en dat is volgens Witkam nog steeds het geval. De gemeenteraad van Kapelle wil graag met inwoners in gesprek over wat goed gaat in de gemeente, en vooral over wat beter kan. Eliervoor organiseert zij twee bijeenkomsten. De eerste is op maandag 12 novem ber om 19.15 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Kapelle. De tweede is dinsdag 13 november om 19.15 uur in De Wemel te Wemel- dinge. Op 12 november zijn de voorzie ningen in de gemeente onderwerp van gesprek. Zijn die er voldoende? Is er genoeg natuur en groen in de buurt? Is het aanbod van woningen aantrekkelijk? Zouden inwoners blijven als de situatie verandert? Willen we ons richten op groei, of willen we juist het dorpse karakter behouden? En wat zijn de unieke eigenschappen van de gemeente en hoe kunnen we die versterken? Eenzaamheid Op 13 november gaat het over spor tieve stimulering en participatie. Hoe kan de gemeente verenigingen ondersteunen? Op welke manier kan de maatschappelijke betrok kenheid van inwoners behouden blijven en versterkt worden? Hoe kan eenzaamheid aangepakt wor den? Moeten er extra voorzienin gen komen voor jongeren? Of moet er juist meer aandacht zijn voor ou deren? De resultaten van de twee inwo nersbijeenkomsten worden ver werkt in de toekomstvisie van de gemeente. Inwoners die graag mee willen praten kunnen zich tot don derdag 8 november aanmelden via e.evers@kapelle.nl. IN DE REGIO Digitaal spreekuur Kledingbeurs Emergis Stoomtrein en Halloween MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 24 oktober 2018 BE Bewoners vlaggen tegen hardrijders Melita Lanting Borssele e ~'/r> 1 De witte vlaggetjes als snelheidsremmers zijn al weer weg. FOTO MONICA JACOBI KLOETINGE Wie schuldig is aan de brandstichting in de Rietweg in Kloetinge, blijft onduidelijk. Op 13 au gustus ging daar een woning in vlammen op. De brand begon 's nachts rond half drie in een schuur achter een woning op de hoek van de Buys Ballotstraat. Het vuur sloeg al snel over naar het dak van het pal ernaast naast gelegen huis aan de Riet- weg. De politie ging uit van brandstichting en begon een onderzoek. Ze hoopte onder meer op camera beelden. Dat heeft niet ge leid tot een aanhouding, zegt een woordvoerder. „De zaak is niet opgelost." De eerder dit jaar gehouden in wonerspeiling in de gemeente Kapelle krijgt een vervolg. Op twee avonden in november kun nen inwoners in gesprek met de gemeenteraad. Tijdens de bij eenkomsten worden verschil lende onderwerpen besproken. Willem Adriaansens Kapelle HEINKENSZAND Bibliotheek Hein- kenszand organi seert op meerdere donderdagen in ok tober en november een digitaal inloop spreekuur. Het inloopspreek uur is bedoeld voor mensen die vragen hebben op digitaal gebied. Denk bij voorbeeld aan vra gen als: hoe stel ik mijn mail in? En: hoe download ik apps? De eerstvolgende donderdagen zijn 25 oktober en 1, 8 en 15 november. Het inloopspreek uur duurt van 09.30 uur tot 11.30 uur. Het spreekuur is gratis toegankelijk en vooraf aanmel den is niet nodig. KLOETINGE Emergis houdt mor gen een kleding beurs. Van 10.00 tot 15.00 uur zijn er kleding stukken, schoenen en accessoires te koop voor een euro per stuk of per paar. De beurs vindt plaats in de theater zaal van het hoofd gebouw in Kloe tinge. De opbrengst van de kledingbeurs wordt gebruikt voor activiteiten voor cliënten van Emer gis. GOES Stoomtrein Goes- Borsele houdt van daag een stoom treinrit. In- en om de trein zijn extra spelactiviteiten. Vrijdag en zaterdag zal de Halloween- expres rijden. Alle treinen vertrekken vanaf het museum terrein van de SGB in Goes. Voor meer informa tie en tijden zie destoomtrein.nl. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45,10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Museumterrein SGB, Albert Plesmanweg 23, overdag: Kin- der-Doe-Dag bij Stoomtrein Goes-Borsele; HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridge avond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00- 11.15 uur: Wandeling in groeps verband; THOLEN Oudelandestraat 11,19.30 uur: Thema-avond van de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap Tholen, lezing Kees Slager; WEMELDINGE Hotel Wemeldinge, Noordelijke Achterweg 62,18.30 uur: Dames- en woonaccessoires- beurs; YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidin gen door Oosterscheldemu- seum; Haven, 14.30-16.00 uur: Sleep- vis-tour met demonstratie vis techniek; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Bijbellezing. VISSEN NAAR PLASTIC BOMMENEDE Tegenwoordig gaat geen evenement meer voorbij zonder duurzaam aspect, dus ook de Blue Peter Hardzeildagen niet. Want als de oude vissersschepen dan toch over de Grevelingen varen, kan de bemanning net zo goed gelijk plastic uit het water vissen. Dat plastic vissen ge beurde dan ook, na afloop van de race. „De één met een schepnet, de ander met prikkers", vertelt organisator Boudy van der Veer. De jutterbak die de organisatie achterliet bij het haventje van Bommenede, zat gelijk halfvol. Aan de schoonmaakactie werkten ook Staatsbosbeheer, Rijkswa terstaat, gemeente Schouwen-Duiveland en de Bende van het Strand mee. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67