Tafeltennisclinic met Vriesekoop in Middelburg De Nooijer spint garen bij trainingen Willem van Eijl Borsels Elftal (met extra's) kleurt lichtfeest Nieuwdorp Vierde trainer in vijftien maanden tijd bij HSV 11 Het palmares van Vriesekoop - in middels 57 - is zeer omvangrijk. In 1988 nam ze deel aan de Olympi sche Spelen van Seoel, waar ze zo wel in het enkel- als het dubbel spel de laatste acht haalde. De Zuid-Hollandse werd daarnaast twee keer Europees kampioene bij de senioren, won tweemaal de Top Twaalf, pakte veertien Neder landse titels in het enkelspel én reikte tot de zevende plaats op de wereldranglijst. Nadat ze in 2002 stopte met de topsport, werd ze correspondent voor de NRC in China, schreef ze boeken over dat land en presen teerde ze radioprogramma's. Nog altijd geeft ze zo nu en dan clinics. De jeugdspelers - niet per se al leen leden van TTC Middelburg - zijn zaterdag in De Zandkuil om 11.00 uur aan de beurt. In ander- Vriesekoop haalde op de Olympische Spelen van 1988 in Seoel tweemaal de 'laatste acht' half uur vertelt Vriesekoop wat er nodig is om hogerop te komen en geeft ze aanwijzingen. Van 13.30 tot 15.30 uur zal de voormalige topspeelster met vijftigplussers aan het werk gaan. Omdat de ruimte in de sporthal enigszins beperkt is, moeten deelnemers zich van tevoren aanmelden. tot aan topsporters. „Mijn ultieme doel is het helpen van mensen bij het bereiken van hun doelstellin gen. Of het nu mensen zijn die een zwaar ongeluk gehad hebben of topsporters. Een mooi voorbeeld van iemand waar ik heel trots op ben is een vrouw, die met een ver lamde arm bij me kwam na een zwaar motorongeluk. In het be gin kon ze bij wijze van spre ken nog geen veertje te genhouden. Nu tilt ze met gemak een gewicht van vier kilogram op. Dat is natuurlijk ont zettend mooi. Het gaat erom de juiste oefeningen met de juiste in tensiteit aan te bieden. Ik werk met oefeningen die tot op het niveau van de zenuwen gaan. Het gaat er niet om hoe vaak je traint, maar op welke manier je dit doet." Afwisseling Het gaat niet om de kwantiteit maar om de kwaliteit. Met gemak kan Van Eijl een hele week vullen met afspraken. Allemaal mensen met hun eigen problemen en uitda gingen. Verwacht echter geen lap top met ingewikkelde trainings schema's. „Ik beslis op het mo ment dat iemand binnenstapt welke oefeningen het beste passen. Afwisseling is ontzet tend belangrijk. Daar heb ik geen apparaten of halters voor nodig. In mijn bescheiden zaaltje heb ik geen enkel fitnessapparaat staan. Ik werk vooral met het li chaam zelf. Ik hoop nog jarenlang verder te kunnen gaan met mijn passie. Het is en blijft prachtig om mensen te helpen hun doelstellin gen te behalen en zich beter te laten voelen." Het betreft acht lichtmasten met 32 lichtbakken van ruim driehonderd watt. „Goed voor een categorie A- verlichting, door de KNVB goedge keurd voor wedstrijden tot en met de hoofdklasse", pronkt de Beve- landse club, die zelf uitkomt in de tweede klasse. Ter gelegenheid van de ingebruikname speelt Nieuw dorp tegen een Borsels elftal. Dat elftal is samengesteld uit negentien De nieuwe verlichting is goedgekeurd voor wedstrijden tot en met de hoofdklasse spelers, het merendeel afkomstig van de diverse clubs uit de ge meente Borsele. Als bonus doen ook Zeelandia Middelburg-doel man Matthew Lentink (woonach tig in Nieuwdorp) en de Goes-spe- lers Erwin Franse en Tim de Win ter (afkomstig uit Kwadendamme) mee. Hofleveranciers Luctor Heinkenszand en de combi- natieploeg Hoedekenskerke/ Kwa dendamme zijn hofleverancier met elk vier spelers. Luctor Heinkens zand levert ook de coach (Serge Beulens). De aftrap van het duel - verricht door wethouder Arno Witkam - is 19.30 uur. Als scheids rechter fungeert Leo Uitterhoeve. HAMBURG Rick van Drongelen uit Axel krijgt weer met een an dere trainer te maken bij de Duitse voetbalclub Hamburger SV. Dinsdag werd Christian Titz de wacht aangezegd. Zijn vertrek volgt twee da gen na het doelpunt loze gelijkspel thuis tegen VfL Bochum. Titz bezette met de club de vijfde plaats in de Tweede Bun- desliga. Titz nam in maart het stokje over van Bernd Hollerbach die wegens teleur stellende resultaten werd vervangen. Hij was op zijn beurt de opvolger van Markus Gisdol. Hamburger SV degra deerde vorig seizoen voor het eerst in de clubhistorie uit de Bundesliga. Hannes Wolf is nu de opvolger van Titz. Hij is de vierde trainer met wie Van Drongelen te maken krijgt in zijn vijftien maan den in Ham burg. woensdag 24 oktober 2018 sleutelwoord Middelburg De beste tafeltennisster die Nederland ooit gekend heeft, Bettine Vriesekoop, geeft za terdag twee clinics bij TTC Middelburg. Zij zal in de och tend de jeugd onder handen nemem, 's middags is er een gasttraining voor vijftigplus sers. Roeland van Vliet Bettine Vriesekoop, voormalig nummer 7 van de wereld, in actie bij een eerdere clinic. foto richard van hoek Willem van Eijl 'in balance'. FOTO CAMILE SOHELSTRAETE Verschillende topsporters weten de weg naar Van Eijl te vinden. Zo traint de Bel gische baan- wielrenner Mo- reno de Pauw, num mer twee van de wereld, al een tijdje in Terneuzen. Ook de Belgische kick bokser Jente Nnamadim staat onder begeleiding van Van Eijl. „Na tuurlijk ben ik er trots op om zulke jongens te begeleiden. Jente gaat bin nenkort probe ren wereldkampi oen te worden in zijn klasse. Dat ik hier een bijdrage aan kan leveren is natuurlijk geweldig. Zo kwam bijvoorbeeld Den nis de Nooijer eens bij me of ik zijn zoon Jeremy wilde trainen. Bij zijn toenmalige club Sparta kwam hij soms fysiek te kort tijdens trainingen en wedstrijden. Ik heb Je remy gedurende acht weken een keer per week bij me laten trainen. Na die periode behoorde hij tot de beste spelers tijdens de fysieke testen. Dat geeft heel veel vol doening." Het Borsels voetbalelftal komt volgende maand samen op het lichtfeest van Nieuwdorp. De se lectie speelt op woensdag 7 no vember tegen Nieuwdorp bij de officiële ingebruikname van de nieuwe verlichting rond het veld. Rudy Boogert Nieuwdorp - SV Nieuwdorp M Rick van Drongelen. FOTO SRDJAN SUKI/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43