O CD LX vaJC u f 10 ZE Interlanddebuut lonkt voor N AC'ers Van Geyt eervol ten onderin La Baule Jesper Jobse naar 3x3 Worldtourf inale Diverse topsporters weten de weg naar Willem van Eijl te vinden, maar de fitnesstrainer haalt net zo goed voldoening uit hulp bij revalidatie. FITNESSTRAINER WILLEM VAN EIJL Gianni Vandepitte en Yassine Azzagari mogen zich opmaken om hun debuut te maken voor een nationaal jeugdelftal. Vandepitte is voor het eerst opgeroepen voor Curaqao Onder 20. Azzagari mag zich melden bij Oranje Onder 18. De twee Zeeuwse jeugdspelers, die vorig seizoen nog voor JVOZ uitkwamen, spelen sa men bij NAC Onder 19. De achttienjarige Vandepitte mag zich opmaken voor meerdere interlands tijdens het CONCACAF kwalifica tietoernooi voor deelname van het WK onder 20 in 2019. Azzagari ontving een uitnodiging voor een tweedaagse trainingsstage, 29 en 30 oktober op het trainingscomplex van de KNVB in Zeist, met Oranje Onder 18. Sylvia Eckel en Ronald van Geyt uit Hans- weert zijn in het wereldbekertoernooi drie banden in Frankrijk uitgeschakeld. Eckel had in haar poule geen schijn van kans met neder lagen tegen de Nederlander Jordy de Kruijf en de Portugees Rui Manuel Costa. Van Geyt ver ging het zijn eerste partij niet beter. Hij ver loor kansloos van de Nederlands topper Rai- mond Burgman met 5-30 in slechts 14 beur ten, maar speelde zijn afscheidswedstrijd ge lijk tegen de Fransman Mikaël Devogelaere, 30-30 in 30. Woensdag komt ]ean Paul de Bruijn uit Hulst in actie met tegenstanders als o.a. de Griekse topspeler Filipos Kasidokostas. Abali Jesper Jobse speelt komend weekend in Bei jing met het team van Amsterdam de finale van de Worldtour 3x3 basketball. Hiervoor hebben zich twaalf teams geplaatst na een aantal voorronden, die over de hele wereld werden gespeeld. Amsterdam speelde voorronden in Japan, Tsjechië, Zwitserland, Hongarije en Mexico. De daar behaalde resultaten zorgden ervoor dat Amsterdam als vijfde is geplaatst. In Beijing treffen Jobse en Amsterdam in poule D het als vierde geplaatste Piran uit Slo venië en het als twaalfde ingeschaalde Delhi uit India. Koopmans Het is 1980 als Willem van Eijl (64) op een zolderkamertje in Ter- neuzen voor het eerst voorzichtig aan de slag gaat met het tillen van gewichtjes. Samen met wat vrien den, met het simpele doel wat sterker te worden. Nu, 38 jaar later, is dit tillen van gewichtjes uitge groeid tot een passie, of beter ge zegd een levenswijze. Een waar de focus overigens niet enkel op kracht ligt, maar op het trainen van het lichaam in al zijn facetten. Sinds anderhalfjaar runt Van Eijl zijn eigen privésportschool 'Girya Sport Zeeland'. Na jaren van trai nen en opleidingen volgen heeft hij zijn eigen trainingsconcept ont wikkeld. Een methode, die zelfs topsporters naar Terneuzen weet te krijgen. „Het geheim ga ik uiteraard nooit helemaal prijsgeven. Ik kan wel gerust zeggen dat mijn aanpak flink verschilt van die van de ge middelde sportschool. De mensen die ik train komen hier maar een uurtje in de week. Geloof me, dat is genoeg om flinke resultaten te boe ken. Mijn trainingen zijn in wezen totaal anders als bij een sportschool en ontzettend intensief. Het is een uur vol gas geven zonder te verslap pen en 100% concentratie." „Als ik een sleutelwoord moet ge ven, dan is het instabiliteit. Ik zet ie mand instabiel neer en van daaruit ga ik aan het werk. Daar draait alles om bij mij, het lichaam moet in vol ledige stabiliteit komen. Al vrij snel kan ik zien waar de verbeterpunten bij mensen liggen. Vervolgens pas ik daar de oefeningen op aan. Deze zijn heel uitdagend en altijd zo op gebouwd dat het hele lichaam wordt getraind. Vaak hebben men sen dat niet eens in de gaten." Wie denkt dat Van Eijl al zijn. hele werkzame leven bezig is met het trainen en be geleiden van mensen heeft het mis. Ruim dertig jaar werkte hij bij DOW Chemical. Na een vervroegd pensioen kan hij zich negen jaar geleden volledig richten op zijn passie. „In de loop van de jaren heb ik veel opleidingen gedaan. Ik kan je alles vertellen over de werking van spieren, maar ook over het be lang van voeding. In Nederland heb ik de orthomoleculaire opleiding voedingsdeskundige in de genees- Fitheid stopt natuurlijk niet bij het doen van oefeningen, de voeding en water is daar een wezenlijk onderdeel van kunde en sport afgerond. Fitheid stopt natuurlijk niet bij het doen van oefeningen, de voeding en wa ter is daar een wezenlijk onderdeel van." De mensen die bij Willem ko men trainen kunnen op zijn zachtst gezegd een bonte verzameling ge noemd worden. Van revalidanten woensdag 24 oktober 2018 GO VOETBAL BILJARTEN BASKETBAL De uit Vlissingen afkomstige Istvan Bakx (32) heeft met zijn winnende treffer voor kop loper Go Ahead Eagles (0-1 bij Almere) een plaatsje afgedwongen in het Keuken Kampioen Divisie Elftal van de Week. Het bestuur van voetbalvereniging WHS heeft gisteren bekend gemaakt dat, met goed keuring van de KNVB, alle wedstrijden van za terdag 27 oktober worden afgelast. Dit in ver band met het overlijden van Peter den Ouden. Oostkapelle en Vlissingen speelden gis teravond een oefenwedstrijd. Vlissingen won met 1-2 dankzij doelpunten van Quincy Goo- ding (0-1) en Said Bouzambou (1-2). Maarten Hazelaar tekende tussentijds voor de Oostka- pelse treffer. Ilham Abali heeft met Oranje Onder 17 na monster zeges op Geor gië (16-0) en Letland (9-0) met 1-1 gelijk gespeeld tegen Zweden. Abali kwam in 's-Gra- venzande in de 59ste minuut binnen de lijnen toen de 1-1 al op het score bord stond. Ne derland gaat met 7 punten aan kop in de EK-kwalificatie. 254 Rillandia- kroonschutter Arjan Koop- mans keerde afgelopen weekend terug van zijn pensi oen. Als invaller maakte hij de winnende tref fer (2-1) tegen SKNWK. Door zijn doelpunt komt Koop- mans op een totaal van 254 treffers. Daar mee houdt hij Mark Minder- houd (Noor mannen), die inmiddels op 252 treffers staat, voorlopig nog van de vierde plaats op de Zeeuwse topscorerslijst aller tijden. O CL 'Instabiliteit' is* Bas Dingenouts Terneuzen w. - Willem van Eijl (64) Doel: Matthew Lentink (Zee- landia Middelburg), Lars Francke (Luctor Heinkens- zand). Veld: Erwin Franse, Tim de Winter (Goes), Tom Blom- aard, Martijn Simonse, Corné de Jonge (Luctor Heinkens- zand), Frank Oostdijk, Kai Dek kers (DwO'15), Sander Rijk, Robin van Eijkeren, Richard Uitterhoeve, Emiel Almekin- ders (Hoedekenskerke/Kwa- dendamme), Rick Imans, Olde Raas (Lewedorpse Boys), Ramon Weststrate, Kevin Dooge (Patrijzen), Moreno van Aerde, Robin Korsuize (Apollo). Coach: Serge Beulens (Luctor Heinkenszand). KPS9M' Erwin Franse, dit seizoen één van de smaakmakers bij VV Goes, maakt ook deel uit van de Borselse selectie, foto johan van de heijden A Jesper Jobse. fotolukadekruijff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42