Oude oplichter weer in de fout: celstraf geëist <r 8 Wethouder schrijft pro-Palestijns bericht Uw persoonlijk keuken keiler SI De bejaarde Goesenaar, die inmid dels een rijke historie aan fraudu leuze handelingen en oplichtingen heeft opgebouwd, hoorde het gela ten aan. „U ziet mij hier nooit meer terug", beloofde hij de rechters. Maar dat had K. met een carrière van meer dan dertig jaar aan oplich tingen al vaker gezegd. Deze keer moest de Zeeuwse heer Olivier zich verantwoorden voor de oplichting van een echtpaar dat hun huis te koop had staan. Dat was tussen 9 mei en 2 juli van dit jaar. Een vrijstaande villa aan de Glenn Millerlaan in Goes. Volgens K. was hij wel gedwon gen om een huis te kopen, want hu ren was hem met zijn staat van dienst vrijwel onmogelijk gewor den. Het huis zou 355.000 euro kos- U loopt al vijftien jaar met hetzelfde verhaal rond ten, alleen was er één probleempje: het geld moest uit het buitenland komen. Vijf miljoen dollar Om een en ander te 'bewijzen', liet hij de verkopers een document zien waarop stond dat hij wel vijf miljoen Amerikaanse dollars op zijn rekening had staan. Er werden handen geschud en het koopcon tract werd ondertekend. De beta ling bleef uit, maar K. wist het ver kopende echtpaar te overtuigen dat het geld echt wel kwam. Toen het weer langer duurder, zou de bank waarop het geld was gestort, met een storing kampen. Voor het echtpaar was dat vol doende om in goed vertrouwen al vast maar een nieuw huis te kopen. Maar het geld kwam er niet en toen de buren van de slachtoffers vertel den dat er een oplichtersechtpaar in Goes bezig was en toen die nog eens bij de makelaar bekend bleek, viel het kwartje: ze waren opge- U heeft geen geld, u krijgt geen geld en u weet dat het er ook nooit komt licht. De koop van hun nieuwe wo ning moest worden geannuleerd en ze gingen met een annulerings boete van circa 30.000 euro het schip in. Vervalste documenten Dat er in het buitenland nog ette lijke miljoenen op K. zouden lig gen wachten, liet Suijkerbuijk maar voor wat het was. „Het is bij u iedere keer weer hetzelfde ver haal. Geld uit Nigeria, Oezbekistan en nu uit Amerika. U loopt vijftien jaar met hetzelfde verhaal rond. Het is ook steeds hetzelfde: u heeft geen geld, u krijgt geen geld en u weet dat het er ook nooit komt. U schermt met vervalste documen ten en probeert zo het vertrouwen van uw slachtoffers te winnen." De echtgenote van K., die zegt van niets te weten, maar volgens Suij kerbuijk na drie dagen cel 'aardig is bijgepraat', moet zich later voor de rechtbank verantwoorden. Uitspraak op 6 november. Reijnierse bezocht afgelopen za terdag een project van ruimte Cae- suur uit Middelburg op het Bad strand wilden twintig kunste naars uit Nederland, België, Duits land, Pakistan en Gaza vliegers op laten. De meeste vliegers bleven in het zand staan, omdat het windstil was. „Vliegers op het badstrand. Prachtige herfstdag in Vlissingen, geen wind, dus de vliegers vliegen niet. Project voor Palestina toch geslaagd", twitterde Reijnierse. Stomme actie Het twitterbericht van Reijnierse riep verontwaardigde reacties op. Terecht, vindt Kraan. „Dit is een stomme actie van de wethouder. Er speelt een conflict in dat gebied, waar je je als gezagsdrager niet in moet mengen. Door die tweet lijkt het alsof Reijnierse de terreurda den daar goedkeurt. Dat is een heel verkeerd signaal." Reijnierse verwijderde zijn be richt gisteren en bood zijn excuses aan. „Mijn welgemeende excuses. Ik wilde mensen niet beledigen. Geen verdriet doen. Ik heb me nooit willen mengen in een con flict. Ik wilde alleen ondersteuning geven aan een kunstproject. Ik heb daarbij de link met vliegers die staan voor geweld niet gelegd. Ik verwijder mijn tweet." Kunstenaar Hans Overvliet van Caesuur is verbaasd over alle com motie. „Ik heb collega-kunstenaars vanuit hun maatschappelijke be trokkenheid gevraagd een vlieger te ontwerpen. Het zijn buitenge woon genuanceerde kunstwerken. Het was niet mijn bedoeling om een protestactie op te zetten. Dan had ik ze wel gevraagd om een af- lk wilde alleen ondersteuning geven aan een kunstproject fiche te maken. Het is geen propa ganda, het is beeldende kunst." Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen 'be treurt de situatie', staat in een be richt dat gisteren op de website van de gemeente gepubliceerd werd. „Wethouder Reijnierse was per soonlijk uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en twitterde hier over. Hij besefte de politieke im pact van dit kunstenaarsproject niet. Dit zorgde en zorgt voor enorm veel boze, verdrietige en verbaasde reacties. Ook naar het college toe. De wethouder heeft zijn welgemeende excuses op twitter aangeboden. Het is nooit zijn bedoeling geweest mensen te kwetsen." Slecht daglicht Kraan overweegt om verder actie te ondernemen tijdens de ge meenteraadsvergadering van morgenavond. „Wethouder ben je 24 uur per dag, zeven dagen per week. Dat had Reijnierse zich moeten realiseren. Hij moet zor gen dat hij nooit meer in zo'n po sitie komt. Hij heeft Vlissingen in een heel slecht daglicht geplaatst. Ik weet niet of je dat met een ex cuus afkunt doen. Daar wil ik me nog over beraden." bij SSK Keukenstudio lM woensdag 24 oktober 2018 Rel over tweet van Rens Reijnierse Zes maanden cel waarvan twee maanden voorwaardelijk, eiste officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk gisteren tegen de 78-ja- rige Goesenaar J. K. Daarnaast moet K. volgens de aanklager nog eens twee celstraffen van eerdere vonnissen - twee weken en vijf maanden - uitzitten. Ad Roos Middelburg -Wilfred Suijkerbuijk (aanklager) -Wilfred Suijkerbuijk De Vlissingse wethouder Rens Reijnierse (50Plus) zet zijn ge meente in een kwaad daglicht met een pro-Palestijns twitter- bericht over een kunstmanifes tatie op het Badstrand. Dat vindt fractievoorzitter Pim Kraan van POV Perspectief op Vlissingen. Cornelleke Blok Vlissingen - Wethouder Rens Reijnierse tTIl'T I Kloosterweg 6 4421PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 Door kunstenaars ontworpen vliegers gaan de lucht in op het Badstrand. foto -slex de meester De meeste vliegers bleven door gebrek aan wind aan de grond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40