Walcheren blijft zaterdag donker Nieuw Molenwaterpark Middelburg is onderweg 7 Programma HORROR EVENEMENT De videoclip van Michael Jackson's Thriller eng? Blijf dit weekeind dan uit de buurt van het Veiligheidscentrum Zeeland. Want over het terrein aan de Vlissingse Buitenha ven struinen totaal ge degenereerde wezens: overlevers van een kernramp, die hun laatste krachten graag opvijzelen met 'vers bloed'. Het Trainingscentrum is van vrijdag tot en met zondag verbo den terrein voor zwangere vrou wen en mensen met een zwak hart, epilepsie of zenuwaanval len. De organisatoren van het 'meest realistische, apocalypti sche Halloween-evenement' van Zeeland verwelkomen het liefst zoveel mogelijk mensen. Maar hoewel ze de bezoekers de rillin gen over de rug laten lopen en de stuipen op het lijf jagen; het moet tegelijkertijd wel leuk blijven. Overlevers De tientallen vrijwilligers die de slachtoffers van een kernramp spelen, laten maandagavond tij dens een generale repetitie zien en horen dat horror en lachstui- pen prima samengaan. Ze genie ten van het tot leven (of wat daar van over is) brengen van sujetten, van wie na een kernramp weinig menselijks resteert. Maurice Hartman en Jeroen GRIEZELEN Butz, die eerder onder meer Fo- rest of Terror op poten zetten, schetsten het verhaal over 'The Meltdown, de hel van Vlissingen' in grote lijnen. Bezoekers die op vrijdag-, zaterdag- en zondag avond worden 'losgelaten' op het terrein belanden in handen van overlevers van een kernramp, die hen willen inlijven. Het terrein buiten wordt bevolkt door dicta tors, kampbeulen en andere en gerds. Maar in 'The Living', een vier verdiepingen hoge flat, breekt de hel echt los. Hier ver toeven de meest angstaanjagende griezels, op wie zelfs de beden kers van The Meltdown geen vat hebben. Mutanten en zombies „De acteurs die in The Living rondzwalken zijn uitgedost in engere vermommingen dan wij ons voor konden stellen. Ze bela gen bezoekers dan ook op wijzen die ons voorstellingsvermogen te boven gaat", gruwen Hartman en Butz. In het door onverklaarbare oorzaak mistige en dampige ge bouw dwalen de meest gruwe lijke mutanten en zombies door kamers, cellen, hokken en smalle gangen. Of ze zichzelf toetakel den of dat de uit een SM-kelder ontsnapte feeks of een ander mis punt hen een vork in het voor hoofd drukte of een mes in rug of schedel stak, blijft onduidelijk. En ook van ondergeschikt belang, omdat de bezoeker alleen uit hun grijpgrage klauwen wil blijven en aan de redding van het eigen vege lijf kan denken. Die redding moet, schrijft het script althans voor, na een uurtje binnen bereik liggen. Buiten de gruwelzone wenkt het Plein van de Vrijheid waar naar adem hap pende bezoekers met behulp van een drankje en een hapje hun hartslag weer tot rust kunnen la ten komen. Of alle acteurs in The Living hun hartslag op peil houden, is ook nog de vraag, bleek tijdens de generale repetitie. Het was maan dag aan het eind van de avond niet helemaal duidelijk of zure zombies en harige heksen alle maal de waarschuwing hadden meegekregen dat de deurklink aan de binnenkant van een aantal kamers ontbreekt... De straatlantaarns op de Vlissingse boulevards gaan zaterdagavond niet aan. Torens als de Lange Jan in Mid delburg, de toren van de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen en die van het voormalige stadhuis van Veere - normaal lichtbakens in de stad - blijven zaterdag donker. De Veerse toren laat zich wel horen, omdat het carillon klokslag 20.00 uur Mag het licht uit speelt. Het lied van de band De Dijk is speciaal voor carillons bewerkt en wordt door beiaardiers door heel het land gespeeld. De Veerse stads- beiaardier David van der Vlies speelt na Mag het licht uit nog wat nummers van onder anderen Blof en de Veerse stadsdichter Adriaan Valerius. Ook het Zeeuwse volks lied zal te horen zijn. De Manteling Op Veers grondgebied ligt al één van de donkerste plekken van het land: de Manteling. Het gemeente bestuur van Veere bewees eerder dit jaar met nieuw 'Beleid voor Donker' dat het zich wil inzetten voor het behoud van de duisternis. De Nacht van de Nacht is geen ge legenheid om dat natuurgebied in Beiaardiers in het hele land spelen 'Mag het licht uit' van De Dijk het zonnetje te zetten, maar Terra Maris bezingt overdag wel de lof van de Manteling. Duistere films Natuurlijk zijn er activiteiten bij de sterrenwacht Philippus Lansber gen. Op heel veel andere plaatsen in vooral Middelburg wordt de nach telijke donkerte ook gevierd met zang, dans, muziek (onder meer si- lent disco), 'duistere films' (Klove niersdoelen) en een vuurkunste- naar. De meeste activiteiten zijn te vinden op nachtvandenacht.nl, die van de hoofdstad op nachtvande- nachtmiddelburg.nl. MIDDELBURG Nu de stads schouwburg in volle glorie is herre zen, begint Middelburg aan deel 2 van de metamorfose van het Mo lenwater: de herinrichting van het stadspark. Eendrachtig hebben omwonen den en medewerkers van de ge meente gisteren de eerste spaden de grond in gestoken om een nieuw onderkomen te maken voor de pad den in het park. Dat gebeurde op wat wethouder Johan Aalberts 'een historische plek' noemde: de locatie i Grote doeken in het park tonen het ontwerp en een sfeerbeeld van het oude Miniatuur Walcheren, en 'een historische dag'. „We gaan hier rigoureus ingrijpen. Het zal straks geen gesloten park meer zijn, dat zullen jullie wel zien", voor spelde Aalberts. Wie nieuwsgierig is, kan nu al zien hoe het moet wor den; in het park zijn grote doeken geplaatst met het ontwerp voor het nieuwe park en een sfeerbeeld. Middelburg investeert anderhalf miljoen euro in de herinrichting van het Molenwaterpark en zelfs dat is nog niet helemaal genoeg, merkte Aalberts op. „Om het extra te verfraaien met onder meer speel- voorzieningen moeten we 200.000 euro extra vragen aan de gemeente raad." Naar verwachting is het park over een jaar klaar, zei Aalberts. woensdag 24 oktober 2018 WA Belagen deze slachtoffers van een kernsmelting in Borssele elkaar of de bezoekers van The Li ving? FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Rillingen over je rug bij The Meltdown René Hoonhorst Vlissingen The Meltdown op het ter rein van Veiligheidscentrum Zeeland is te ervaren op vrij dag, zaterdag en zondag; telkens tussen 19.00 en 23.00 uur. Zondagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur wordt The Meltdown Kids Special gehouden. Onder begeleiding van een ouder of andere toezicht houder kunnen kinderen het trainingscentrum ook bekij ken. Bij daglicht zijn de zom bies minder eng, ze dansen zelfs met kinderen en gaan met hen op de foto. De kleintjes - onder de zestien mogen ze niet zonder bege leiding mee naar de 'gewone' Meltdown - worden uitgeno digd zich als engerd te ver kleden en zo een echte Hal- loweenmiddag te beleven. Kaarten voor The Meltdown kunnen met korting via www.themeltdown.nl worden geboekt. Voor de Kids Spe cial en de avondvoorstellin gen zijn aan de kassa ook kaarten te krijgen. De Nacht van de Nacht wint ook op Walcheren terrein. Steeds meer restaurants doen geen lamp aan, maar serveren diners bij kaarslicht. René Hoonhorst Vlissingen P IjÏËSS: ,T Omwonenden hielpen gisteren mee bij de aanleg van een nieuw onderkomen voor de padden in het park. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39