Baarlanders in actie voor strandje Bedrijven steeds trager met betalen 5 CLIP PEER HOEKMAN BROTHERS Na een teaser- campagne gaat hij vandaag eindelijk live. Carousel is de nieuwe videoclip van de band PEER. Het is een creatie van de ge broeders Hoekman, de nieuwe videoclip van band PEER. Tarantino in de bossen bij Oostkapelle. Het Middelburgse filmduo Matthias en Sebastiaan Hoekman maakte de clip. De Hoekman Brothers werken als filmmakers voor diverse op drachtgevers als CTV en Omroep Zeeland. Maar videoclips maken deden ze nog niet vaak. ,Ja, een voor Danny Vera, maar dit was een heel andere uitdaging", vertelt Sebastiaan Hoekman. „Het is gewoon lekker om alle vrijheid te hebben en te doen wat je leuk vindt. Dit zijn echt leuke projecten om te doen. We wilden altijd al een clip maken op een vet num mer." Het stijltje bepaalde PEER. Beetje jaren zeventig, Ame rikaans. Het budget ook, namelijk geen. Verder kregen de Hoekman nen alle vrijheid. PEER kende de Hoekmannen al een beetje, vertelt Gijs Theuwsen, zanger van de band. „We hadden eerder met ze samengewerkt voor een video over Zeeland. Wij kwa men er in voor, Peter Slager van Blof ook. Het was wel goed beval len. We zijn nu met het grootste gedeelte van ons debuutalbum klaar. Voor onze single Carousel wilden we iets dat er tof en mooi uitzag. Niet iets als heel simpel het verhaaltje van het liedje vertellen." De combi PEER/Hoekman klikte vrij snel volgens Theuwsen. „We hadden direct het gevoel dat De muziek legt echt een bed onder de beelden ze aanvoelden wat we wilden. Ik moet wel zeggen dat we eerst een beetje onze bedenkingen hadden toen we ze hoorden over een Ta- rantino-stijl. Maar dat enthousi asme van die twee... We hebben ze eigenlijk direct onze blessing ge geven." Dat het allemaal niks mocht kosten, vormde geen probleem voor Sebastiaan. „De medewer king die we van iedereen kregen, zo tof. Twee van de drie mensen in de clip komen van de toneelop leiding. We hebben in de buurt gefilmd. Het lijkt Amerikaans maar het is gewoon bij Oostka pelle. Stroom voor de krultang kregen we van de snackbar ver derop. De auto's hebben we van vrienden en kennissen. We had den nog op internet gezocht naar een typische seriemoordenaar- bril. Zo'n getint model als wat wielrenner Gerrie Knetemann ook droeg. Uiteindelijk vonden we precies de goede bril in een winkeltje hier." Bieravondjes Ook het duistere karakter in Ca rousel is een lokale vondst, vertelt Matthias. „Hij woonde vroeger bij ons in de straat en had precies de uitstraling die we zochten. Hij had alleen nog nooit geacteerd. Tijdens een paar bieravondjes hebben we hem klaargestoomd voor de rol." PEER zelf komt niet in de clip voor. De band zorgde tijdens de opnamen voor de catering. Zanger Gijs Theuwsen: „Het was echt een gewaarwording om te zien. Ze hadden er al tweehonderd uur aan voorbereiding ingestoken. Dan zie je dat echt alles geregeld is. Aan al les was gedacht. Theuwsen is dik tevreden over het resultaat. „Het klopt ook gewoon helemaal met de opbouw, ook waar het refrein steviger wordt. De muziek legt echt een bed onder de beelden. Het is beter geworden dan we hadden durven hopen." BAARLAND Een groep veront ruste Baarlanders is een volks raadpleging begonnen naar aan leiding van de plannen voor het strandje bij De Landing. In een huis-aan-huis bezorgde brief vra gen zij de mening van alle dorps genoten over de plannen. „Als we nu niet al wat tegengas geven, dan staat het er voor je er erg in hebt", zegt jet Remijn. De Baarlandse is één van de initiatief nemers van de volksraadpleging. 'Het' betreft in dit geval de plan nen van ondernemer Robbert Northolt. Hij wil dijkpaviljoen De Landing vervangen door drie- laagse nieuwbouw. Daarnaast wil hij zestien lodges bouwen, die elk twee hotelkamers herbergen. „Dat plan is in maart al geop perd. Toen is er nog een informa tieavond geweest waar Northolt zijn plannen heeft uitgelegd. Daarna is er niets meer gebeurd. En wij willen niet wachten tot er iets staat. Wij zijn tegen en we willen de mening van het dorp weten." In de brief die gisteren en vandaag wordt rondgebracht kun nen inwoners van Baarland aan geven dat zij ook tegen de plannen zijn. „Het is eigenlijk een stelling met een aantal argumenten. Vol gende week halen we de brieven weer op." Het betaalgedrag van het Zeeuwse bedrijfsleven is overigens nog steeds keurig. Landelijk gezien be talen bedrijven in de provincie hun rekeningen nog steeds het snelst, die in Flevoland nemen het langst de tijd. Zij maken het geld pas na gemiddeld 41,7 dagen over. Opval lend is de positie van het Drentse bedrijfsleven. Deze provincie staat nu op een tweede plek als het gaat om snel betalen. Bedrijven in Dren the betalen bijna twee dagen snel ler ten opzichte van vorig jaar. Uit onderzoek van zakelijke in formatieleverancier Graydon blijkt dat niet alleen de Zeeuwse bedrij- Levranciers moeten gemiddeld 38,8 dagen wachten op hun centen ven langzamer zijn gaan betalen in het derde kwartaal van dit jaar. Ge middeld deden alle bedrijven in ons land er 0,7 dagen langer over om te betalen en moesten leveran ciers gemiddeld 40,6 dagen wach ten op hun geld. Volgens Graydon is de betalings- moraal in het derde kwartaal altijd wat minder dan in de eerste drie maanden. Dat heeft naar alle waar schijnlijkheid te maken met de on derbezetting op financiële afdelin gen door vakanties. Het verschil in betalingsgedrag tussen het tweede en derde kwartaal was volgens woordvoerder Maurice van Weer denburg nog nooit zo groot. Hij heeft daar geen verklaring voor. De horecasector doet het wat be talingen betreft het best. Restau rants, cafés en hotels betalen hun rekeningen gemiddeld na 38,6 da gen. De transport- en logistiek is het traagst met overmaken van geld. Dat duurt gemiddeld 44,1 da gen. woensdag 24 oktober 2018 Tarantino in bossen Oostkapelle Guido van der Heijden Oostkapelle -Gijs Theuwsen over de nieuwe videoclip Meer videoclips van PEER op www.youtube.com/PEERofficial Zeeuwse bedrijven zijn hun re keningen langzamer gaan beta len. Leveranciers moeten nu ge middeld 38,8 dagen wachten op hun centen. Dat is iets meer dan een dag trager dan in dezelfde periode vorig jaar. Ab van der Sluis Middelburg Sebastiaan Hoekman (rechts) kijkt met de mannen van Peer hoe Matthias Hoekman aan de clip werkt, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37