Restaurant Goese Poort geeft volgens gemeente geen overlast Studenten en docenten van de HZ halen afval uit Binnenhavens Vlissingen 4 CLASSIS DELTA Een aantal studenten helpt mee voor de studiepunten. Enkele ande ren doen puur mee vanwege hun maatschappelijke betrokkenheid, meldt docente circulaire economie Ingrid de Vries. „Docenten willen laten zien dat de theorie die ze studenten leren, hen persoonlijk ook bezig houdt. Walking the talk, practice what you teach", benadrukt De Vries. Paul Montet, student Delta ma nagement, is een van de studenten die dat oppikt. Als vierdejaars krijgt hij geen studiepunten, maar hij gaat toch graag mee 'afvalvis- sen'. Hondshaai Paul laat een hondshaaitje zien dat op het wateroppervlak dreef, ver strikt in (vis)touw en plastic. „Dit verwacht je niet zo snel op het wa- Veel plastic afval verpulvert op den duur. Vissen zien de kleine deeltjes aan voor plankton en eten het op ter. Maar het laat wel heel duidelijk zien hoe funest plastic is voor het leven van waterdieren." Docente De Vries bevestigt Montets waarneming. „Veel plas tic afval verpulvert op den duur. Vissen zien de kleine deeltjes aan voor plankton en eten het op. We hebben zelfs plastic tonnen ge zien, die door vissen zijn aange vreten. Op die manier komt het plastic uiteindelijk ook in onze magen terecht." Enkele stuurlui aan de wal wij ten veel van de afvaloogst uit de Binnenhavens aan de gebruikers, vissers voorop. De Vries geeft die anonymi geen gelijk. „Met de vin ger wijzen, heeft geen zin. We moeten juist blij zijn met de in spanningen van steeds meer vis sers, die via Fishing for Litter veel troep uit zee meenemen. We zul len met zijn allen de wereld scho ner moeten maken en de plastic vervuiling een halt toe moeten roepen." Reinigingsrondje HZ-studenten en docenten doen vrijdag nog een reinigingsrondje door de Binnenhavens. De Vries is benieuwd of er dan weer net zo veel afval boven komt drijven als gisteren. Overigens zijn studenten niet de enigen die de havens schoonma ken deze week. De gemeente Vlis singen laat de veegwagen een paar keer extra over de kades rijden. De reclassering maakt met cliënten taluds schoon en zeilers van de Watergeuzen pikken zaterdag het laatste drijfafval op. De opruimacties onderstrepen de samenwerking van de ge meente Vlissingen met bedrijven als Amels en Oceanwide Expediti- ons. Die hebben gedrieën 'Seabins' (drijvende prullenbakken) aange schaft, die afval als het ware naar binnen slurpen. Amels heeft een eigen Seabin bij het bedrijf. Het onderhoud en het verwisselen van de afvalzakken in de Eerste en Tweede Binnenhaven komt voor rekening van de ge meente. DEN HAAG Volgens de gemeente Goes is het niet mogelijk dat een be woner van de 's-Heer Hendrikskinderendij k overlast gaat krijgen van het restaurant dat onder nemer Gé daar mag bou wen. Dat bleek gisteren bij de Raad van State in Den Haag. Volgens de ge meente staat het huis van buurtbewoner G. Spaans te ver van De Goese Poort om last te hebben van de bedrijvigheid daar. Het gaat om een af stand van 175 meter. Ook de rechtbank Zeeland- West-Brabant meent dat er op zo'n afstand geen Spaans vreest overlast van het verkeer naar het restaurant ruimtelijke effecten zijn en verklaarde Spaans niet-ontvankelijk. De man is met een advocaat in hoger beroep gegaan bij de Raad van State. Volgens Spaans gaat hij wel degelijk veel merken van het verkeer dat op De Goese Poort afkomt. Veel van dat verkeer zou langs zijn woning ko men. Hij stelt ook dat hij uitzicht heeft op het res taurant. Spaans vreest bovendien voor overlast van de terrassen. De Raad van State be slist over enkele weken of de rechtbank Spaans terecht niet-ontvankelijk heeft verklaard. woensdag 24 oktober 2018 HZ-docenten en leerlingen Alco, Maarten, Ingrid en Paul vissen met grijpers afval uit de Binnenhaven van Vlissingen. «ML 'r%PUr FOTO'S LEX DE MEESTER -M Visnetten, plastic handschoe nen, flessen en ander verpak kingsmateriaal. En een klein hondshaaitje verstrikt in touw en plastic. Dat is gisteren de oogst van twee uur afval vissen vanuit een bootje in de Binnen havens van Vlissingen door stu denten en docenten van de HZ. René Hoonhorst Vlissingen -Ingrid de Vries, docente circulaire economie Afval uit de Binnenhaven Het breed moderamen van de classicale vergadering Delta heeft het voornemen om De Hervormde gemeente te Poortvliet samen te voegen met de Hervormde gemeente te Scherpenisse tot de Hervormde gemeente te Scherpenisse; De Hervormde gemeente te Sint-Maartensdijk samen te voegen met de Hervormde gemeente Rehoboth te Sint-Maartensdijk tot de Hervormde gemeente Rehoboth te Sint-Maartensdijk. Het voorgenomen besluit tot samenvoeging alsmede de laatste vastgestelde jaarrekeningen van de gemeenten en van de betrokken diaconieën liggen ter inzage bij de scriba van de classicale vergadering en kunnen bij hem digitaal worden verkregen. De contactgegevens zijn: dhr. P. van den Boogaart, 0186-615059, classisscriba-delta@protestantsekerk.nl Schuldeisers van de samen te voegen gemeenten en/of diaconieën kunnen tot een maand na deze publicatie tegen het voorgenomen besluit bezwaren inbrengen bij de classicale vergadering op het bovenstaande adres, waarbij zij moeten aangeven waarom naar hun inzicht hun verhaalspositie wordt benadeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36