Enquête: 68 procent ondervraagden wil niet naar Vlissingen Pro-Palestijnse tweet Vlissingse wethouder leidt tot ophef ZEELAND9 Fitness is levenswijze voor Willem van Eijl Topsporters weten fitnesstrainer in Terneuzen ook te vinden zeeland 10 Wie een zwak gestel heeft, doet er goed aan dit weekeinde uit de buurt van het Veiligheidscentrum Zeeland te blijven. Over het terrein aan de Vlissingse Buitenhaven dwalen dan namelijk allerlei gedegenereerde wezens rond, overlevenden van een fictieve kernramp. The Meltdown is volgens de organisatoren 'het meest realistische en apocalyptische Halloween- evenement van Zeeland'. Maandag was de generale repetitie voor de acteurs die zich al helemaal konden uitleven. Wie standvastig genoeg is, kan het vrijdag, zaterdag en zondag zelf gaan ervaren. Informatie en toegangskaarten zijn te krijgen via themeltdown.nl. zeeland 7 De stelling 'Ik zal vertrekken bij operationele eenheden mariniers als ik in Vlissingen word geplaatst' wordt door 68 procent van de deel nemers aan een enquête onder schreven. Deze enquête, gehouden in opdracht van het ministerie van Defensie, was naar in totaal 1398 mariniers verstuurd. 988 militairen stuurden het formulier ingevuld terug. De regionale omroep RTV Utrecht heeft de onderzoeksresul taten gisteren gekregen na een be roep op de Wet Openbaarheid van Bestuur. Volgende maand praat de Tweede Kamer over de Defensiebegroting. Daarbij komt ook de bouw van een nieuwe kazerne voor de mariniers aan de Buitenhaven in Vlissingen ter sprake. Onder druk van de Tweede Kamer en de medezeggen schap heeft staatssecretaris Barbara Visser (Defensie, WD) het bouw rijp maken van de grond uitgesteld. Ook is aan de drie bouwcombina ties die een offerte maken voor de Michiel Adriaanszoon de Ruyter Kazerne onlangs te kennen gege ven pas op de plaats te maken. De resultaten van deze enquête, die Defensie liet uitvoeren door het bureau Trends Onderzoek en Sta tistiek (TOS), waren tot nu toe niet openbaar. Wel schreef staatssecre taris Visser in september aan de Tweede Kamer dat mariniers de aangekondigde verhuizing naar Vlissingen het vaakst aangeven als Twee derde denkt er de laatste tijd over om ander werk te zoeken, blijkt uit een enquête van Defensie reden voor het zoeken naar een an dere baan. Visser vermeldde daarbij niet de exacte percentages en aan tallen. Het bureau TOS hield de enquête het afgelopen voorjaar. Dat ge beurde min of meer tegelijk met een ander onderzoek onder de ma riniers waarvoor de provincie Zee land opdracht had gegeven. De uit komsten van de provinciale rond vraag werden in april bekend ge maakt: liefst 86 procent van de ma riniers verklaarde toen 'zeker niet te willen verhuizen'. Onvrede Verplaatsing naar Vlissingen is niet de enige reden waarom mariniers weg willen. Uit de TOS-enquête blijkt dat er veel onvrede is binnen het korps. Bijna de helft van de mari niers zegt het eens te zijn met de stelling 'Ik zal vertrekken als ik een andere baan kan krijgen'. Twee derde denkt er de laatste tijd over om ander werk te zoeken. Een derde zegt zelfs actief naar ander werk te zoeken. Reistijd De helft van de deelnemers aan de enquête noemt het salaris als reden om het Korps Mariniers vaarwel te zeggen. Dat is bijna twee keer zo veel als drie jaar geleden, toen ma riniers ook gevraagd werden naar hun redenen voor vertrek. Ook reistijd en de staat van het materieel wordt vaak genoemd als reden om ander werk te zoeken. m woensdag 24 oktober 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Mariniers weg bij verhuizing Een ruime meerderheid van de mariniers zegt het korps te ver laten als de verhuizing van de marinierskazerne van Doorn naar Vlissingen doorgaat. Dat blijkt uit een enquête in op dracht van het ministerie van Defensie. Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33