Q ANGELA KIJKT TV De smurfen wonen in paddenstoelen De smurfen zijn vegetariërs Ga ik het nu weer over RTL Late Night hebben? Ja dus. Want elke keer als ik denk dat het niet erger kan met dat programma, dient zich toch weer een nieuw dieptepunt aan. Dit keer in de vorm van de kijkcijfers, die maandagavond niet boven de 188.000 uitkwamen. Het zakt daarmee on der Koffietijd. Nog even en Business Class met Harry Mens of Astro TV zijn grotere kijkcij ferkanonnen. wist hij dat hij een lastige klus op zich nam en daar royaal voor gecompenseerd wordt, met naar verluidt 9 ton per jaar. Maar dit drama gun ik hem niet. Want bovenal is hij gewoon een goed journalist die logischer wijs toehapte toen Erland Galjaard hem een vette worst voorhield. Een latenight- talkshow met eigen naam in de titel is voor elke presentator wat de Champions League is voor een voetballer. Bovendien zat Huys al meer dan tien jaar bij Nieuwsuur en lag zo'n promotie niet in het verschiet bij de pu blieke omroep, al was het maar omdat hij geen vrouw en geen minderheid is. Daarom dit welgemeende advies, vanaf mijn comfortabele positie op de driezitter langs de zijlijn: gooi alles van je af en ga ge woon de talkshow maken die bij je past. Kap met onderwerpen als Stuk TV, Olcay Gulsen als deskundige over wat dan ook, David Guetta wiens naam je niet wist uit te spre ken of Angela Schijf, die een paar dagen gele den al bijna een uur lang over haar theater voorstelling in Van der Vorst Ziet Sterren mocht vertellen. Haal Lex Uiting niet steeds als gast aan tafel om over zijn eigen inter viewtjes te praten. Kies in plaats daarvan voor de Haagse poli tiek, maar dan echt de grote onderwerpen. Voor de brexit. De misstanden bij het UWV. Desnoods de vermoorde journalist uit Saoedi-Arabië. Trump voor mijn part. On derwerpen waar je echt in bent geïnteres seerd en niet met macht der wanhoop enige belangstelling voor probeert te veinzen. Want dat voel je als kijker en maakt het kij ken naar de show uiterst onprettig. Kortom: volg je hart én verstand. Verras de RTL-kijker, laat los waar die wel of niet op zit te wachten. Want als het dan toch op een deceptie uitloopt bij die zender, kun je maar beter vertrekken met opgeheven hoofd én de troostende overtuiging dat de directie Twan wilde en ook de echte Twan gekregen heeft. RTL staat achter Huys Weening stopt ermee VERJAARDAG Smurf I Puffi (Italiaans) Samaafu (Japans), Seumeopeu (Koreaans), Smolferne (Deens), Schlümpfe (Duits) en Pitufos (Spaans)._ Moppersmurf Salsaparilla Het lievelingseten van de smur fen is salsaparilla, een groene plant met vruchten die smurfbeien worden genoemd. Staartje Een belangrijk ken merk van de smurfen is hun staartje dat uit hun broek steekt en in een aantal verhalen een belangrijke rol speelt. Musical In diverse theaters in Nederland en België is en wordt deze maand de Smurfen - de musical gespeeld. Kunst van de smurfen werd dit jaar in station Brussel Cen traal onder de passage op het plafond een smurfen schildering aangebracht. De fluit met de zes smurfen De eerste smurfen doken op in 1958 in een stripalbum Johan en Pir rewietvan Pierre Culliford, beter bekend als Peyo. De wezentjes had den een bijrol in het album De Fluit met zes smurfen. In Nederland do ken ze voor het eerst op in het stripblad Robbedoes. Blauw Smurfen zijn blauw, omdat an dere kleuren wegvielen, stelt de echtgenote van Peyo, die in kleurde. „Groen zou niet opvallen in het bos, roze zorgt voor te wei nig verschil met mensen, rood valt te veel op en geel was gewoon niet mooi. Het werd dus blauw." Brilsmurf Mopperen onderhouden elkaar. Ze worden ingezet op de terreinen waar ze goed in zijn: knutselen, koken, gewassen verbouwen en, voor uit, mopperen. Quote van de dag Mensen worden te snel voor de leeuwen gegooid op tv woensdag 24 oktober 2018 Advies Ik vind het sneu voor Twan Huys. Ook al TELEVISIE De kijkcijfers mogen tegen vallen, RTL houdt vertrou wen in RTL Late Night met Twan Huys. Maandag avond zakte de talkshow onder de 200.000 kij kers. „Dat moet beter, maar we werken er hard aan", aldus een woordvoerster. TELEVISIE Dennis Weening (41) geeft vol gend jaar zijn presentatie stokje van Ex peditie Robin- son door. Wee ning kan zijn baan niet langer combineren met de opstart van zijn eigen be drijf. Het is on bekend wie hem opvolgt. Verschillende benamingen voor smurf: Na de strips ver schenen de smurfen ook als animatie reeks (256 afleve ringen) op tv, ge maakt in tekenfilm studio Hanna-Bar- bera, bekend van The Flintstones. Hij die altijd moppert en zegt: 'Ik haat...' m In 1977 verscheen 't Smurfenlied Man Vader Abraham, alias Pierre Kartner, die met het lied ook over de grens succes had. In 2015 werd bekend dat zo'n zeventien miljoen exemplaren zijn verkocht. Voor de 60ste verjaardag Karakter uit de smurfen die zichzelf als plaatsver vanger van Grote Smurf ziet. Ook wel Zaniksmurf genoemd, 'want Grote Smurf zegt altijd...' Smurfen hebben geen geld, ze Oorspronkelijk woon den in het smurfen dorp 99 smurfen, maar naar verluidt is dat aantal - mede door de komst van Smurfin, Ba bysmurf en Robot smurf - inmiddels ge groeid naar 106. Chantal Janzen in Beau Monde over (nieuwe) presentatoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28