Q. J Lozano uit zijn 'wraak' vaker ïy,' 22 CHAMPIONS LEAGUE r AJAX-BENFICA Na de knappe en benauwde 1-0 zege tegen Benfica blijft Ajax verrassend domineren in de Champions League. Het duel met de Portugezen werd in de slotminuten beslist. Kort Groeneveld mist AS Monaco Aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld (21, foto) van Club Brugge moet vandaag de wedstrijd tegen AS Monaco voor de Cham- pions League missen. De international is nog niet hersteld van een enkelblessure, die hij in de competitiewedstrijd tegen Waas- land-Beveren opliep. Het is nog niet duide lijk hoe lang hij aan de kant moet blijven. HSV zet Titz op straat Hamburger SV heeft trainer Christian Titz ontslagen. De clubleiding van de naar de tweede Bundesliga gedegradeerde club heeft er geen vertrouwen in dat het spel van de traditionele volksclub er onder Titz dit seizoen op zal vooruitgaan. Hannes Wolfis aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Hij is oud-trainervan VfB Stuttgart. Mini-WK op agenda FIFA Wereldbond FIFA heeft twee nieuwe grote internationale voetbaltoernooien op de agenda gezet van de komende vergadering. Het zijn de plannen van voorzitter Gianni Infantino (foto) voor een mini-WK met acht toplanden en een uitgebreid WK voor clubteams. De Zwitserse FIFA-baas beweert dat hij een groep van investeerders heeft die zijn plannen wil financieren. Het mini-WK moet vanaf 2021 elke twee jaar plaatsvinden en vervangt de Confederations Cup. Voorts wil Infantino het jaarlijkse WK voor club teams uitbreiden naar 24 teams. Flitsen Rustdag Veelvoud Luiten Met een afgeketst schot is Noussair Mazraoui in de laatste minuut de matchwinaar. In een duel dat in o-o leek te eindigen en intens is. Nooit is er een moment dat de spe lers even naar adem kunnen hap pen. Ajax-Benfica is een heftige strijd die in een moordend tempo wordt afgewerkt. Daardoor worden er ook fouten gemaakt die de dyna miek van de wedstrijd meeslepend maakt. Het is precies deze intensi teit waar de spelers van Ajax zo naar verlangd hebben. Ieder met zijn eigen verhaal. Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt die willen laten zien dat dit niveau hun nieuwe standaard wordt. Ha- kim Ziyech die wil laten zien dat hij, ondanks een minder WK met Marokko, straks óók klaar is voor een stap naar een grote buiten landse competitie. En Dusan Tadic die naar Ajax kwam om eindelijk in zijn carrière eens Champions League te spelen. In München tegen Bayern had Ajax laten zien dat dit elftal tot heel veel in staat is. En dat overwinteren in de Champions League binnen de selectie een enorm item en doel is. Tegen Benfica is het spel weer aan stekelijk en soms mooi. Maar o zo gevaarlijk ook is Benfica. Natuurlijk in de counter, waar de ploeg van trainer Rui Vitória zo bedreven in is. Het is daarom vaak opgelucht adem halen voor het publiek dat op het puntje van de stoel zit. Keuzes Ajax-trainer Erik ten Hag moet voor de zoveelste keer harde keuzes maken. Omdat iedereen nu een maal beschikbaar is. Waar Donny van de Beek begin dit seizoen vaak de pineut was, is het nu David Ne- res. Juist de man die in die eerder gememoreerde wedstrijd tegen Bayern zo fijn speelde. Maar het is zoals bekend dringen. Tadic en Ziy ech zijn onbetwiste basisspelers. Dus is het dringen voor de laatste van de drie plekken rond diepe spits Kasper Dolberg. Het is de Deen die vlak voor tijd het dichtst bij de eerste goal is. Zijn inzet wordt van de lijn gehaald. De Johan Cruijff Arena, zoals altijd weer sfeervol op een Europese avond, schreeuwt om een doelpunt. Maar de doellijntechnologie (in te genstelling tot de videoscheids- rechter wel aanwezig in de Cham pions League) is kraakhelder: net geen doelpunt. Dolberg had eerder ook al de ï-o kunnen maken. Ajax weet dat het moet winnen om het uitzicht op de tweede ronde van de Champions League roos kleurig te maken. Doorgaan in de Bij het bestuderen van beelden van PSV zal het de verdedigers van Tot- tenham Hotspur ook zijn opgeval len. Hoe vaak er momenten zijn in wedstrijden waarbij een typische Hirving Lozano-actie voorbij komt. „Dan ben jij verdediger en denk je zeker te weten: deze bal is voor mij, Lozano komt daar niet meer tus sen", zegt Marcel Brands. „Maar vervolgens ben je nét te laat en kost het een overtreding. Dat kleine rappe mannetje heeft de bal dan tóch nog voor je voeten weggetikt." Statistiek Brands kent Lozano als geen ander. De vorige technisch manager van PSV, nu bij Everton, zag wat hij hierboven beschrijft al vaak toen PSV Lozano scoutte in Mexico. Brands moet nu lachen als we hem een statistiek voorleggen. Sinds Lo zano bij PSV speelt, kregen al 30 eredivisiespelers geel voor een overtreding op de Mexicaan. Brands: „30 kaarten, ja? Ongeloof lijk in zo'n korte tijd." Gelet op hoe hij reageert na het hakken en zagen van tegenstan ders, was het patroon in zijn eerste PSV-seizoen duidelijk: kreeg hij een schop, dan nam Lozano wraak. Hij schopte terug of liet zich provo ceren. Om deze tijd vorig jaar was hij al een keer geschorst geweest. Later volgde nog een tweede straf en visite aan de tuchtcommissie. „We zijn vorig jaar natuurlijk met hem gaan zitten", zegt Toon Gerbrands. De algemeen directeur van PSV, waar Steven Bergwijn een twijfelgeval is voor vanavond, doelt i Na een doodschop van Jerold Promes reageerde Lozano met zijn tweede goal Quote van de dag Als personen verschillen ze te veel om samen door te gaan' woensdag 24 oktober 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL De KNVB heeft Björn Kuipers aangesteld als scheidsrechter voor de Klassieker zon dag in de Johan Cruijff Arena. Danny Makke- lie kijkt vanaf 14.30 uur mee naar Ajax-Fey- enoord vanuit Zeist als eindverantwoorde lijke van het videoscheidsrechtersteam. Atlético Madrid kan spits Diego Costa van daag weer inzetten in het Champions League-duel met Borussia Dortmund. Costa is voldoende hersteld van een hamstring blessure die hij begin deze maand opliep. I PSV treedt thuis tegen Ex celsior één dag eerder aan dan gepland, op vrijdag 7 de cember (20.00 uur). De KNVB wil de club meer rust geven richting het uitduel met Inter Milaan in de Champions League, de dinsdag erna. Usain Bolt (32, foto) wil vol gens Australi sche media het 20-voudige van wat Central Coast Mariners hem biedt aan jaarsalaris. De voetbalclub deed een aan bod van 80.000 euro. Golfer Joost Luiten is door zijn elfde plek in de Valder- rama Masters voor het eerst sinds maanden weer een plekje geste gen op de ran king: van 110 naar 109. o (0 GO Ajax pakt in Daniël Dwarswaard Amsterdam 90. Mazraoui Ajax - Benfica 1-0 1-0 Onana Vlachodimos Mazraoui Almeida De Ligt Conti Blind Jardel Tagliafico Grimaldo Schone Pizzi Van de Beek 79. Gabriel 88. Neres Fejsa De Jong Fernandes Ziyech Salvio Dolberg Seferovic Tadic Silva 90. Servi Scheidsrechter: Buquet (Fra) Toeschouwers: 53.379 Soms zit zijn temperament hem nog in de weg. Maar Hirving Lo zano heeft zichzelf bij PSV steeds beter onder controle. Het kan helpen bij de jacht op zijn eerste doelpunt in de groeps- fase van de Champions League, vanavond in de kraker thuis tegen Spurs. Maarten Wijfels Eindhoven Pin Bondscoach Gijs Ronnes over breuk beachvolleykoppel Christiaan Varenhorst en Jasper Butter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22