Abonneedagen Winter Efteling 13 maandelijkse vergaderweek in Straatsburg (dat is nou eenmaal zo). Nadeel: op dat moment is de zaal meestal nog leeg, want iedereen moet op zo'n maandag nog vanuit zijn eigen hoek van Europa naar de Franse stad komen. Maar er is ook een voordeel: „Als je zorgt dat je al je vriendjes inseint en er tegelijkertijd voor zorgt dat zo weinig mogelijk niet-dierenvrienden hier lucht van krijgen, dan wordt het nog span nend." Zo gezegd, zo gedaan. Na haar oproep tot een resolutie, was het een paar seconden nagelbijten, maar de uitslag bracht verlossing: 147 stem men voor, 110 tegen. Humaner Dus ligt er nu een plofkipresolutie, gezamenlijk ingediend door vier fracties, de allereerste ooit. Ze roept onder meer op tot het terugdringen van het vetmesten van kuikens en een humanere verdoving van de die ren. Ook zijn de partijen bang dat kippen resistent zijn geworden voor de antibiotica die ze krijgen toege diend, waardoor de kans bestaat dat bepaalde ziektes worden overgedra gen op de mens. Verder willen ze dat ook geïmporteerd kippenvlees moet voldoen aan de eisen van de EU. Morgen wordt er gestemd. En dan? „Eh, nou niet zoveel. Net als in Ne derland is een motie niet bindend, maar meer een dringend verzoek. De Europese Commissie hoeft hier niks mee te doen. Dit is een van de rede- nen waarom de Partij voor de Dieren zo euro-kritisch is. Maar dat wil niet zeggen dat alles voor niks is geweest. Dit hele traject is al bijzonder. Er wordt niet alleen gespróken over plofkippen, het parlement gaat er zelfs een standpunt over innemen. Ik had vier jaar geleden niet verwacht dat we zo toonaangevend zouden zijn op het gebied van dierenwelzijn. Dit laat zien dat je als individueel lid wel degelijk een verschil kunt ma ken." Ga naar pzc.nl/efteling woensdag 24 oktober 2018 PC achter plofkipresolutie 4 N- 'V» - I*: Het Europees Parle ment krijgt morgen een flinke kluif op zijn bord: het leed dat plof kip heet. MONTAGE MARK REIJNTJENS INCL. GRATIS PARKEREN T.W.V. €10,- Kom tijdens de winter naar de Efteling, waar talloze twinkelende lichtjes uw gids zijn door de Wereld vol Wonderen. Laat u Leiden langs besneeuwde dennenbomen naar uw favoriete sprookjes, betoverende attracties en sfeervolle pleinen met winters entertainment en warme Lekkernijen. Uw krant trakteert en betaalt €18,- van de ticketprijs! U bent welkom op de volgende dagen: V Zaterdag 24 november 2018 V Zaterdag 1 december 2018 V Zondag 2 december 2018 V Zondag 9 december 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13