Masmeijer opgepakt in hotel bij Breda II EUWS 11 Nederlandse start-up heeft het nakijken Oud-premier Kok zaterdag herdacht OVERSTROMINGEN MEXICO Masmeijer (57) stond internatio naal gesignaleerd en werd gezocht door de Belgische autoriteiten. Die zullen nu om zijn uitlevering vra gen, zegt de Belgische advocaat van Masmeijer, tot verbijstering van zijn Nederlandse advocaat Geert- Jan Knoops De voormalige presentator van Holidayshow zat te lunchen met zijn schoonzoon toen twee agenten binnenkwamen en hem meena men. De arrestatie verliep voor de politie zonder problemen. De rechtbank in Antwerpen ver oordeelde Masmeijer vorig jaar tot acht jaar celstraf plus een boete van 48.000 euro voor zijn rol bij de smokkel van 467 kilo cocaïne via de Antwerpse haven. Masmeijer wil in hoger beroep zijn onschuld aanto nen. Volgens hem is er geen bewijs voor de beschuldigingen. Uitlevering Het hof in Antwerpen wil op 16 november met de zaak beginnen. Dat Masmeijer nu opnieuw in deze zaak is opgepakt komt als een ver rassing. Zowel hij als zijn advocaten waren niet op de hoogte van het ar restatiebevel. Een vreemde gang van zaken, zegt Knoops. „Dat ga ik ook zeker aan de orde stellen." Morgen wordt Masmeijer voor geleid in Amsterdam. De rechter commissaris bepaalt dan of de oud presentator mag worden uitgele verd. Een terreinwagen op maat ge maakt voor de commando's. Uit gedacht samen met de comman do's en op handen gedragen door de voormalige Commandant der Strijdkrachten Tom Middendorp. Het was de troef waarmee de start-up Defenture uit Tiel de lu cratieve order voor 515 terreinwa gens hoopte binnen te slepen. Maar het Duitse Mercedes- Benz, met een grote Nederlandse vestiging in Utrecht, legde een prijs neer die 40 procent lager ligt voor een kwalitatief vergelijkbare auto. Dus mogen zij nu de terrein wagens gaan bouwen waarmee militairen vanaf 2020 op missie kunnen gaan. Hoofd operaties Joost Hubbers van de Luchtmobiele Brigade is vooral blij dat de voertuigen wor den vervangen. „De huidige ter reinwagens zijn meer dan op", zegt hij. „Sommige exemplaren zijn meer dan twintig jaar oud. Omdat onderdelen zo zijn ver sleten, vergt het meer tijd om ze inzetbaar te houden." mee Straks staat er één nieuw model, dat de twee huidige types ver vangt. Eindelijk krijgen Hubbers en zijn collega's een auto waar mee ze ook genoeg materiaal kun nen meenemen op operaties. De huidige voertuigen zijn besteld in een tijd dat de Luchtmobiele Bri gade daar nog geen rol van beteke nis in speelde. Maar op de Balkan, in Afghanistan, Irak en Mali bleek dat ze dit werk prima kunnen doen. Defensie heeft drie types voertuigen besteld. De meeste, 329 stuks, zijn voertuigen waar ook machinegeweren op gemonteerd kunnen worden. Er komen 144 terreinwagens die bedoeld zijn om spullen in te vervoeren, en 42 ambulances. De aankoop ging niet zonder slag of stoot. Fabrikant Henk van der Scheer van de Vector zocht in september van dit jaar de publici teit omdat hij al zag aankomen dat een Mercedes de lucratieve order voor zijn neus zou wegkapen. Ter wijl Defensie de eigen defensie industrie wil stimuleren. Hij vindt dat daar in de aanbesteding onvoldoende rekening mee wordt gehouden en ook de economische voordelen niet goed worden gewogen. Volgens Defensie hebben ze geen andere keus dan het op deze manier te doen. „Als we een Nederlands be drijf zouden voortrek ken, dan hadden we een week later Brussel hier op de stoep gehad omdat dit oneerlijke concurrentie is", gens Defensie een zorgvuldig tra ject doorlopen. „Wij zitten er ook echt niet op te wachten als advoca ten rechtszaken aanspannen omdat er een zweem van partijdigheid aan deze order kleeft. Voor je het weet kunnen we opnieuw beginnen." Henk van der Scheer van Defen ture heeft zich er inmiddels bij neergelegd dat hij de auto's niet mag bouwen. „Natuurlijk zijn we hier ziek van. Ik vind het ook een gemiste kans. Dit product is samen bedacht met de militairen waarmee we in het buitenland goede sier hadden kunnen maken." De belangenbehartiger van de Nederlandse defensie-industrie NIDV vindt het jammer voor Defenture dat zij het niet zijn geworden. „Dat laat zien hoe moei lijk het is om als nieuwe speler toe te treden tot de defensie-industrie. Maar tegelijkertijd zijn we heel blij voor Mercedes dat zij wel heb ben gewonnen, want zij zijn ook lid en zijn met hun Nederlandse vestiging heel belangrijk voor de economie in Nederland", zegt directeur Ron Nulkens. zegt generaal-majoor Ivo de Jong, die betrokken is bij de aankoop. „Als we spullen willen aanschaffen waarbij een wezenlijk veiligheids belang aanwezig is, kunnen we zelf kiezen. Maar dat belang zie ik niet bij een auto." De Jong wijst erop dat ook de Duitse bouwer grote voordelen heeft voor Nederland. Zo wordt de wagen grotendeels bij de Neder landse vestiging in Utrecht ge bouwd en wordt de opbouw in Ne derland verder ontwikkeld en ge bouwd. Ook wordt het onderhoud de komende tien jaar hier gedaan. Voordat de beslissing viel, is er vol- De huidige terreinwagens zijn meer dan op. Sommige zijn meer dan 20 jaar oud woensdag 24 oktober 2018 GO BREDA Voormalig presentator Frank Masmeijer is gisteren ge arresteerd in Van der Valk Hotel Princeville langs de A16 in Bre da, dicht bij de Belgische grens. DEN HAAG De uitvaart van oud-premier Wim Kok is komende zaterdag. De uit vaart is in besloten kring, maar diezelfde middag wordt de overleden PvdA'er ook herdacht in het Amsterdamse Concertgebouw. De herdenkingsbijeenkomst is alleen voor genodigden. Anderen die hun medeleven willen betuigen, kunnen dat doen in een online-condolean- ceregister. Brieven en bloe men zijn ook welkom. Die kun nen naar het uitvaartcentrum worden gestuurd. Op hoofdgebouwen van de overheid hangt de vlag zater dag halfstok wegens het af scheid van de oud-premier. Minister-president Mark Rutte heeft daarom gevraagd. Kok overleed zaterdag op 80-jarige leeftijd in een zie kenhuis aan een hartkwaal. Hij was onder meer minister van Staat. Op het overlijdensbe richt volgden bedroefde en bewonderende woorden uit binnen- en buitenland. Luchtmobiele Brigade krijgt 515 nieuwe 4x4's Niet het oer-Hollandse Defen- ture, maar het van oorsprong Duitse Mercedes-Benz mag de 515 nieuwe militaire terreinwa gens leveren aan de Luchtmo biele Brigade. Beide wagens zijn meer dan geschikt voor het zware werk, maar de Duitsers waren een stuk goedkoper, oordeelde Defensie. Raymond Boere Den Haag De overstromingen en de he vige regenval waren nog maar de voorbodes van orkaan Willa. Die raasde gisteren over de Stille Oceaan naar de Mexi caanse stad Morelia. Willa be reikte boven zee een kracht van 5 op de Schaal van Saffir Simpson, met windsnelheden van 250 kilometer of meer. Bewoners probeerden giste ren aan de orkaan te ontko men, maar door het water in de straten werd hun vlucht extra bemoeilijkt. FOTO'S IVAN VILLANUEVA/EPA -Joost Hubbers Artist impression van de nieuwe terrreinwagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11