Abdenbi nadert vroeg in seizoen al dubbele cijfers II 9 'Ik had liever thuis gespeeld tegen Ajax' KFaMiiilffiïïfFl maakt en staat daarmee derde in het topscorersklassement. Ook Sinan Coban van HW'24 heeft in alle (vijf) wedstrijden van zijn team gescoord. Daarin heeft hij acht goals verzameld, waarmee hij de top drie in de nek hijgt. Daarach ter delen Kyle Doesburg (Hoek) en Gijs van Duijvenbode (FC De West hoek) de vijfde plaats met tien pun ten. Awards Patrick Joossens, voetballer van MZVC, is uitgeroepen tot speler van de week. Dit in het kader van de Voetbal Awards, een initiatief van de PZC en CTV. De spits scoorde liefst zes keer voor de Middelburgse zaterdag-vierdeklasser. Tegen Apollo'69 (8-1-zege) maakte hij zo wel voor als na rust een hattrick. Lotte Elenbaas van FC Dauwen- daele is speelster van de week. Lewedorpse Boys mag zich club van de week noemen. Mede door de 2-0-overwinning op Patrijzen is de vierdeklasser nog altijd zonder puntverlies. Bij 's-Heer Arends- kerke draait het eveneens goed; za terdag werd het 5-1 tegen RCS. Adri- aan Nieuwenhuijse kreeg daarom de titel van trainer van de week. Het doelpunt van de week was van Rudy Ridderhof. Met een snoekduik - zoals Bep Bakhuys dat ooit deed in Oranje - scoorde hij voor Stavenisse. 5 1,5 trainer constant laten staan. Steeds werken aan vastigheden, ook tijdens de trainingen. Alleen Paco van Moorsel, Jaroslav Navro- til en Thomas Verheydt zijn er la ter nog bijgekomen. Spelers die we nog nodig hadden." De resultaten zijn tot nu toe uitstekend. Go Ahead won zeven van de tien competitieduels, doen, specifiek op startsnel heid. Gewoon om het te onder houden." Want hij weet inmiddels wel hoe het werkt in de voetbalwe reld. „Het kan ook ineens over zijn hè. Dat is voorlopig nog niet mijn plan. Ik geniet nu echt en dat wil ik nog zo lang mogelijk volhouden, op een goede ma nier." ALMERE Vrijdag speelt Go Ahead Eagles een thuiswedstrijd tegen Cambuur, vijf dagen later wacht een mooi affiche in de beker. Dan gaan Ist- van Bakx en Julius Bliek, die vrijdag tegen Almere City 90 minuten op de bank bleef, op bezoek bij Ajax. „Ik had Ajax eigenlijk lie ver thuis gehad", zegt Bakx. „In de Adelaars horst is de kans op een stunt je toch wat groter dan in de Arena. Maar Ajax-uit blijft natuurlijk wel een mooi affiche. Mijn schoonbroers heb ben allemaal een sei zoenskaart, zij vinden het prachtig dat ik nu te gen Ajax moet." tegenzit en wat minder gaat of het is een koude, gure avond, dan moet je ook die drie punten pak ken. We hebben nu nog helemaal niks, we zijn op een kwart van de competitie. Lekker doorgaan met Ik geniet nu echt en dat wil ik nog zo lang mogelijk volhouden, op een goede manier speelde twee keer gelijk en ver loor alleen van Jong AZ (3-2). Bakx heeft een belangrijke rol binnen het elftal en wordt ge roemd door medespelers en leden van de technische staf. Maar be gin bij hem niet over een 'tweede jeugd' of iets dergelijks. „Ik ben gewoon fit en dan is het heerlijk voetballen. Ik ben iemand die er graag veel energie in stopt, ik wil voorop gaan. Daar voel ik me lek ker bij. Kijk, ik heb ook echt het idee dat wanneer je tijdens trai ningen minder gaat doen, het op een bepaalde leeftijd ook minder wordt. Als je ouder wordt, moet je soms juist wel meer doen. Hard trainen. Je weet dat je startleeftijd wat minder wordt naar mate je ouder wordt. Dan moet je zelf een paar extra series Abdenbi (foto) zette Vlissingen na een uur op voorsprong en de derde zege van het seizoen leek aan staande. Totdat Vlissingen met tien man verder moest na rood voor Mi- quel Crucq en uiteindelijk met ne gen man eindigde door ook een rode kaart voor Vjeko Krezo. De uit eindelijke 1-1 voelde daardoor als meer dan een punt. Met acht doelpunten zorgt Ab denbi momenteel aanvallend voor de ruggengraat van Vlissingen. Hij loopt na acht wedstrijden één op één en zijn bijdrage aan de totale productie van Vlissingen (dertien goals) is bovengemiddeld. Boven dien ligt Abdenbi op schema om voor het eerst in zijn carrière in één seizoen de dubbele cijfers te halen. Bij RCS (11/12) en Vlissingen (13/14) strandde hij op negen treffers. Vorig seizoen bij Halsteren maakte hij er acht. Met deze veelbelovende cijfers leidt hij de dans in het PZC-topsco- rersklassement. Die eer moest hij aanvankelijk delen met Erwin Franse van Goes, maar doordat hij dit weekeinde niet tot scoren kwam, is Abdenbi nu solo koploper. De marges zijn echter klein. Joran Maliepaard (Duiveland) komt er bijvoorbeeld aan. Abdenbi's clubge noot in de zaal bij Groene Ster Vlis singen heeft dit seizoen in elke wedstrijd gescoord, met zijn vijf treffers zaterdag tegen Brou wershaven (10-0-zege) als voorlopig hoogtepunt. Hij heeft in totaal dertien ge- Topscorer moet het wéér goed zijn. Daar ha mert de trainer op. Hij is heel erg met vandaag bezig en zorgt voor veel duidelijkheid." Go Ahead Eagles had een dui delijk plan voor dit seizoen, met gerichte aankopen. Stegeman en technisch manager Paul Bosvelt hebben voor een mooie mix ge zorgd. Bakx: „Deze groep zit ka rakterologisch gezien echt goed in elkaar, daar is op gescout en gese lecteerd. Leidinggevende types, maar niet te veel jongens die al leen maar het eigen straatje zien. Dat hebben ze goed gedaan. Ie dereen moet beseffen dat we ver kunnen komen, als we het samen doen. Dat wordt er door de tech nische staf ook wel ingepompt. De ervaren jongens weten ook: dit is leuk, we staan nu bovenaan, maar straks als het een keer z'n allen, hard blijven trainen en dan zien we wel waar we uitko men." Deze zomer werd al snel duide lijk welke kant Stegeman op wilde met zijn ploeg. „Op 1 juli zijn we begonnen. En op 8 juli speelden we in een oefenwed strijd al met acht van de elf na men die hier in Almere op het veld stonden. Die basis heeft de dinsdag 23 oktober 2018 GO Hoewel zijn lichaam de laatste weken niet altijd meewerkt, be leeft Abdoe Abdenbi wel één van de productiefste seizoenen uit zijn carrière. De ranke aan valler van Vlissingen bracht zijn totaal zondag tegen UDI'19 op acht treffers. Abdoe Abdenbi Vlissingen HBzon 8 2 16 Erwin Franse Goes 3edivzon 7 2 Duiveland 4Bzat 13 1 14 Joran Maliepaard 13 Sinan Coban Kyle Doesburg HVV'24 3Azon 8 1 1,5 12 ■Hoek 3edivzat' 5 De Westhoek 4Bzat 10 2 10 .j.-t 10 Gijs van Duijvenbode 1 Sylvio Hage 'Yerseke 2Ezat 6 1,5 9 Jens Pyfferoen Sluis 1 5A zon 9 1 9 Riklmpens Hoek 3edivzat 4 2 8 Daniël Wissel Goes 3edivzon 4 2 8 Ricklmanse Lewedorpse Boys 4A zat 8 8 Patrick Joossens MZVC 4Azat 8 1 8 Urmeion Martis FCAxel 2Ezat 5 1,5 7,5 Stefan van der Klooster Nieuwdorp 2Ezat 5 1,5 7,5 Niels Luteijn ZeelandiaMb 2Ezon 1,5 i 7,5 Corné de Jonge Luctor Hkz 3Azat 5 7,5 Yordi Nijland RCS 3Azat 5 1,5 7,5 Rudy Boogert Vlissingen Istvan Bakx schiet de bal door de benen van Almere City-doel man Timo Plattel. FOTO ERIK PASMAN/PRO SHOTS -Istvan Bakx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41