II therme SOESTERBE 8 Zesde treffer Boere, ruime zege Twente Van den Broeke bij beste 15 procent Raas doorbreekt stilzwijgen na 15 jaar De middenvelder uit Vlissingen is belangrijk voor de koploper inde Keuken Kampioen Divisie. „Go Ahead is een prachtige club om voor te spelen." GOAHEADEAGLES CREATIEVE GEEST hakje van Bakx net naast schoot. In de slot fase zette de Kerkhove Abali Tom Boere is gisteravond met FC Twente ge klommen naar de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De Terneuzense spits opende al in de elfde minuut van de uitwed strijd tegen Jong FC Utrecht de score. 79 mi nuten later stond het 1-6 in Stadion Galgen waard. Boere keerde bij de Tukkers terug in de spits. Tegen MVV (0-1-nederlaag) zat de Zeeuws- Vlaming nog op de bank. In de basis tegen Jong FC Utrecht kon hij al snel aan de bak: hij mocht aanleggen voor een penalty. Hij stuurde de Utrechtse goalie de verkeerde hoek in: 0-1. Voor Boere was het zijn zesde doel punt van het seizoen. Vijf daarvan maakte hij vanaf de penaltystip. De vijf Zeeuwse deelnemers aan het wereld kampioenschap Obstacle Course Racing in Londen kijken met een voldaan gevoel terug op hun prestaties. Op het 15 kilometer lange parkoers met hon derd obstakels wist trainer Ivo van den Broeke als 60ste te finishen in de leeftijdscategorie 30- 34 jaar. Dat betekende in totaal de 335ste plaats van de liefst 2284 deelnemers, waarmee de Vlissinger zich bij de beste vijftien procent schaarde. Niek de Ridder werd in diezelfde ca tegorie 113de. Theo Kappetein schopte het tot de 90ste plaats in de categorie 50+. Bij de vrou wen 45-49 eindigden Jozina Hoornick en Ni- cole Reichpietsch op een 23ste en 24ste plaats. Oud-wielrenner Jan Raas heeft voor het eerst in lange tijd een interview gegeven. De voor malige wereldkampioen uit 's-Heerenhoek sprak met de Vlissingse journalist Peter de Jonge, die de bundel Van Raas tot Rico schreef voor de Week van het Zeeuwse Boek. Deze is van 31 oktober tot en met 11 november. Raas (65) deed er lang het zwijgen toe. Na zijn succesvolle carrière werd hij ploegleider en directeur bij de Rabobank-wielerploeg. In die laatste functie had hij het zwaar. Uiteinde lijk werd hij in 2003 ontslagen. Daardoor raakte hij verbitterd en trok hij zich volledig terug uit de publiciteit. Peter de Jonge, die onder meer sportjournalist was van de PZC, slaagde erin het zwijgen te doorbreken. Na vijftien jaar heeft Raas gespro ken over zowel zijn amateurtijd als zijn prof- bestaan. Zeeuw gelegenheidsspits Paco van Moorsel alleen voor de doelman, maar ook hij kwam niet tot scoren. Dat Bakx eerst Van de Venne en daarna Van Moorsel vond, kun je We hebben een ploeg die niet heel snel door de ondergrens zakt geen toeval noemen. Het trio is de laatste weken belangrijk voor Go Ahead, dat nu alleen koploper is in de Keuken Kampioen Divisie. Bakx, Van de Venne en Van Moor sel carpoolen vrijwel dagelijks, sa- men met de Braziliaan Bruno An- drade. „We wonen allemaal in en rond Den Bosch", zegt Bakx. „We rijden samen en dat betekent dat je dus maar één van de vier keer moet rijden. Het is een mooi groepje." Afgelopen zomer stapte Bakx, net als Van de Venne, transfervrij over naar Go Ahead Eagles. Na vier seizoenen bij FC Oss was het tijd voor een nieuwe uitdaging. „Voor mij was dit een nieuwe prikkel. Go Ahead is een prachtige club. De thuiswedstrijden zijn ook echt een belevenis. Als je een lijstje mag maken met mooie clubs in de Keu ken Kampioen Divisie, dan staat Go Ahead in de top drie." Bakx is de creatieve geest op het middenveld, de man van de steek pass. „Vorig seizoen bij Oss speelde ik ook lekker, maar nu voetbal ik in een team dat meer de bal heeft", zegt hij. „Ook met iets meer jongens om me heen die ik weg kan steken. We voetballen kort op el kaar, dat is lekker. We hebben ook een ploeg die niet heel erg snel door de ondergrens zakt, qua werklust en tactische discipline. Jongens die als de brandweer wil len gaan, ook als het even iets min der gaat. Dat is onze kracht." Hiërarchie John Stegeman is een trainer die er dag in dag uit bovenop zit, zegt Bakx. „Een goede trainer kan ook het verschil maken. Wat hem pre cies zo goed maakt? Het is het hele plaatje. De trainer pakt iedereen aan. De zogenaamde hiërarchie die er binnen een selectie is, daar gaat hij dwars doorheen. Als het goed is, is het goed. Als het slecht is, is het slecht. Heel simpel. Boven de trainer zitten ook weer mensen die er precies hetzelfde in staan. Als we goed hebben gespeeld, is dat prima. Maar volgende week Het moment vlak voor rust was kenmerkend voor de voetballer die Istvan Bakx is. Een doelpunt of een assist, het maakt hem niet zo heel veel uit, zolang er maar gescoord wordt. En dus keek de aanvallende middenvelder van Go Ahead Eagles na zijn slimme loopactie eerst even opzij. „Ik wilde zien of iemand anders er beter voor stond." Toen de Vlissinger consta teerde dat dat niet het geval was, plaatste hij de bal tussen de benen door van Timo Plattel, de doelman van Almere City. Het was de 0-1 in de topper in de Keuken Kampioen Divisie en het bleek ook het enige doelpunt van de avond te zijn, waarmee Bakx dus matchwinnaar werd. Het was ook de beloning voor een sterke wedstrijd van de linkspoot. „Ik had eigenlijk ook nog twee assists achter mijn naam moeten hebben, maar we maakten de kansen niet af." Halverwege de tweede helft combineerde hij vlot met Richard van de Venne. die na een subtiel dinsdag 23 oktober 2018 Berry Dallinga is bij het wereldbekertoer nooi driebanden in het Franse La Baule in zijn eerste ronde uitgeschakeld. De biljarter uit Sluiskil verloor gisteren tweemaal. Vandaag komen Sylvia Eckel en Ronald van Geyt uit Hansweert in actie, morgen begint Hulstenaar Jean Paul de Bruijn. nu Tennisster Les- ley Kerkhove uit Zierikzee is prima begon nen aan het 25.000 dollar- toernooi van Oslo. In de Noorse hoofd stad won de 26-jarige Zierik- zeese gisteren met 6-2 6-4 van de tien jaar jon gere Noorse Lilly Elida Ha- seth. De nummer 175 op de wereld ranglijst is in Oslo als derde geplaatst. Mor gen speelt ze haar partij in de tweede ronde. VOETBAL OBSTACLE RUN De Zeeuwse voetbalster llham Abali (ADO Den Haag) speelt vanavond met het Nederlands team onder 17 jaar de derde EK-kwalificatie- wedstrijd bin nen een week. De tegenstan der in 's-Gra- venzande is Zweden. Eerder al won de Oranje equipe met 16-0 van Geor gië en 9-0 van Letland. Jan Raas (midden) liet zich al zien in de Tour de France van 2017. Nu heeft hij zich laten interviewen voor Van Raas tor Rico. WIELRENNEN Dertiger Bakx geeft nog steeds vol gas «QtSTlKBtRQ -Istvan Bakx (32) Barry van der Hooft Almere T Istvan Bakx heeft de 1-0 ge maakt tegen Almere City en zoekt de supporters van Go Ahead Eagles op. FOTO ERIK PASMAN/ PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40