Memory lane Ellewoutsdijkse zamelt geld in voor Sidney Miljoenenstrop door ernstig vervuilde grond 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Column DESTELLING Vandaag: Nederland kan best zonder plastic Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters NEbERLAN&ERS ÊEWE6EN MINDER &AN ZE ZESSEN Oesterdam week lang 's nachts dicht Soufyan Gnini wint modellenwedstrijd KRUININGEN Automobilist gepakt voor rijden onder invloed van drugs Het geld is bestemd voor de 22-ja- rige Sidney Ruiter. De student werd vorig jaar oktober in de Gro ningse binnenstad neergeschoten. Het slachtoffer hield er een verlam ming aan over en zit sindsdien in een rolstoel. De inzamelingsactie is bedoeld om Ruiter te helpen zijn zelfstandigheid weer een beetje te rug te krijgen. Honkoop startte de actie uit com passie. Op Facebook vertelt zij over het schietincident en haar beweeg redenen. „Sidney uit Groningen, destijds een 21-jarige student, stapt van zijn fiets omdat het lijkt dat A. en zijn vrienden hem wat willen vragen. Zonder enige aanleiding schiet A. direct vijf kogels op hem af, waarbij Sidney in zijn rug wordt geraakt", zo valt er te lezen. Inmiddels, een jaar verder, zit de Groningse student door het inci dent in een rolstoel en probeert hij zijn leven weer op te pakken. „Kun nen wij, met een financiële bij- Kunnen wij Sidney een hart onder de riem steken? drage, Sidney een hart onder de riem steken en zo een kleine bij drage leveren aan zijn te herwin nen zelfstandigheid?", vraagt Hon koop aan haar volgers op Facebook. En ja, dat kunnen 'we' blijkbaar. Want de actie loopt als een trein. Binnen een uur was er al 1600 euro binnengekomen. Gistermiddag om half twee stond de teller al op 4000 euro. En die teller bleef maar draaien. Een uur later was er al bijna 6000 euro binnengehaald. Om kwart over zes was de beoogde 10.000 euro een feit en ook daarna bleven er donaties binnenstromen. Om 22.00 uur stond de teller op ruim 11.5000 euro. De Schependijk, een landtong vlak bij de Terneuzense binnenstad, moet deels worden afgegraven om de aanleg van de Nieuwe Sluis mo gelijk te maken. Gebouwen op de dijk werden afgelopen tijd één voor één afgebroken, en het afgraven er van begon onlangs. Dat het boven ste stuk van de grond deels veront reinigd was, was al langer bekend. Maar de vervuiling blijkt dieper te zitten dan eerder was verwacht, zegt omgevingsmanager Harm Verbeek van de opdrachtgever Vlaams-Nederlandse Scheldecom- missie. „We hebben dat ontdekt tij dens het afgraven van de toplaag." Het vervuilde stuk is maximaal 25.000 vierkante meter groot. De grond moet nu op een andere ma nier afgegraven en afgevoerd wor den dan eerder gepland, wat extra tijd en geld kost. Daarnaast moet er een extra stuk van de dijk worden afgegraven en weer worden her steld. Verbeek: „Dat is het stuk waar we een damwand plaatsen. We wil den de grond daar laten liggen, maar dat kan nu niet meer. Die damwand moet wel in schone grond staan." Verbeek weet nog niet wat de extra kosten zijn. „We kunnen nog niet overzien hoe groot de vervuiling is. Pas als we dat weten, kennen we de kosten. Maar het gaat wel om een miljoenenbedrag." Verbeek spreekt van een 'grote tegenvaller'. „Maar we kunnen dit wel probleemloos opvangen binnen het beschikbare budget. We hebben rekening ge houden met tegenvallers." Bij mijn schoonouders staat een digitale fotolijst in de woonkamer. Cadeautje van de kinderen. Het geheugenkaartje is gevuld met meer dan 700 af beeldingen. Elke paar seconden komt een foto voorbij. Het lijstje is een venster op hun verleden. Of zoals de Engelsen zo mooi zeggen: ernaar kijken is a trip down me- mory lane. Van een kleurig kiekje van jeu-de-boulende kleinkinde ren tijdens een familieweekend tot en met hun eigen trouwfoto, in zwart-wit. hoekje van de kamer liggen ook nog twee koffers met dia's, niet gedigi taliseerd. Voor de jeugdige lezer: een dia is een op doorzichtig mate riaal ontwikkelde foto die met be hulp van een lamp kan worden ge projecteerd op een scherm of een witte muur. Toen we afgelopen weekend op de koffers werden ge wezen, kwam de onvermijdelijke vraag op: „Moeten we niet eens een dia-avondje organiseren?" welke zolder de dia-projector is op geborgen. En of hij nog werkt. Ik kijk er al naar uit. De geur van ver brand stof. Om de een of andere re den moet er ook altijd een bijbel onder het apparaat worden gescho ven, anders staat hij niet goed op het witte scherm gericht. Zo'n gammele constructie houdt na tuurlijk geen stand. Bij elke dia - die met een uit alles herkenbare klik voorbij komt - zakt het beeld verder opzij. Of anders dondert het bouw werk wel in één klap in elkaar. Het eeuwige scherpstellen. En, hoe goed je ook je best doet om ze te sorteren, altijd zit een aantal dia's er verkeerd om in. De dia is een raam op het verle den, maar de vertoning is daadwer kelijk een stap terug in de tijd, bin nengelaten worden door een deur aan het Geheugenlaantje. binnen. We hadden allemaal ook een filmcamera. Van acht millime ter tot digitaal. Uren en uren aan bewegend beeld, ongemonteerd. Leuk voor een filmavondje. Moeten we niet eens een dia-avondje JE STAPPENTELLER HANGT AAN t>E MIXER/ TOOS... 8-daagse wintersportvakantie in Tirol o.b.v. volpension dinsdag 23 oktober 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik geloof nog steeds 568 reacties THOLEN De Oesterdam is van maandag 29 oktober tot en met vrijdag 2 novem ber afgesloten voor het wegverkeer. De afsluiting begint om 19.00 uur en duurt tot 6.00 uur. De nachtelijke afsluiting is nodig omdat de dam een nieuwe asfaltlaag krijgt. Het verkeer tussen Ril land en Tholen moet tij dens de afsluiting omrij den via Bergen op Zoom, over de A58 en A4. De omleidingsroute wordt met borden aangegeven. De Speelmansplaten zijn tijdens de werkzaamhe den wel bereikbaar vanaf Tholen. VLISSINGEN Soufyan Gnini, die in Vlis- singen opgroeide, is gis teravond winnaar gewor den van Holland's Next Top Model. Tijdens de finale van het RTL5-programma liet hij de andere drie kandida ten achter zich. Gnini (19) woonde tot zijn tot zijn zestiende in Vlis- singen en verhuisde daarna naar Breda, maar komt nog regelmatig in Zeeland. Hij had geen en kele ervaring met model lenwerk en gaf zich op advies van een vriend op voor het programma, dat voor het tiende seizoen te zien is. Een 21-jarige automobi list uit Bergen op Zoom is in de nacht van zon dag op maandag bij Kruiningen gepakt voor het rijden onder invloed van drugs. De man reed over de A58 toen hij door de politie aan de kant werd gezet. Bij een speekseltest bleek dat hij onder invloed was van THC, de belangrijk ste werkzame stof in hasj en wiet. Er is bloed afgenomen en de man kreeg een proces-ver baal. Het bloed is voor onderzoek naar het Ne derlands Forensisch In stituut gestuurd. De inzamelactie van Jasmijn Honkoop uit Ellewoutsdijk voor een vorig jaar neergeschoten Groningse student gaat als de brandweer. De Zeeuwse startte de actie zondagmiddag op met als doel 10.000 euro op te halen voor het slachtoffer. Gisteren aan het begin van de avond was het beoogde bedrag al binnen. Willem Adriaansens Ellewoutsdijk -Jasmijn Honkoop De eerste grote tegenvaller tij dens de aanleg van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen dient zich aan. Een deel van de Schepen- dijk blijkt een stuk erger vervuild dan gedacht. Dat kost tijd en veel geld - het gaat om een mil joenenbedrag. Martijn de Koning Terneuzen Het is een keuze, want in een Dan moeten we eerst kijken op Er schiet me trouwens iets te First Mountain Hotel Öztal 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet S Dagelijks lunchpakket van ontbijt Dagelijks 4-gangendinerbuffet Koffie met cake en gebruik sauna Tip: skiën in skigebied Solden hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2