Stevige wandeling voor 3FM-dj's 28 M VINCENT LUISTERT RADIO Als ik te veel in Soofblijf hangen, word ik een soort nationale troetel beer Knopfler in Ziggo Dome Hij had een echte ouderwetse radio stem, een stem die het best op de middengolf tot zijn recht kwam. Een stem die nooit iets zomaar zei. Wim Kok, hij klonk zoals zijn naam klinkt, geen woord te veel. Kamperen in de zomer. In het weekend zijn meervoudig gehandicapte zoon André gehaktballen leren maken. Een Hoofd Der Schoolstem. Streng en zeer consequent. Een stem die verant woordelijkheid nam. Een soms geprikkelde, kortaangebonden stem. Als er te lang over niks geluld werd, trommelde hij met zijn vingers op tafel. Dat had ik hem al een paar keer op de radio horen doen. Nu zat ik naast hem, in een zaaltje in Pers centrum Nieuwspoort. Tegenover ons zaten presentatoren Sjors Fröhlich en Govert van Brakel van het NCRV-programma Hier en Nu Radio. Dat werd elke donderdagavond tussen 8 en to uitgezonden, compleet met livemuziek en columnist, dat was ik. Aan mij de eer een column over de hoofdgast, in dit geval Kok, te schrijven. Hij was net terug van een handelsreis naar Amerika, met Wim Dik, de man die de PTT privatiseerde. Dik en Kok in The States, dat was humor. Dick en cock, even voor hen die niet zo vertrouwd zijn met de Amerikaanse taal, zijn allebei benamingen voor het mannelijke geslachts deel. „Nee", zei de redactrice aan wie ik voor de uitzending de column voorlas, „dat moet je niet zeggen, je zit wel naast de premier." Dat maak ik zelf wel uit, dacht ik, als hij paars aanloopt doet hij zijn naam als premier eer aan. Maar dat zal hij niet doen, hij komt uit de vakbond, hij kan ergens tegen, en boven dien, ik had de week daarvoor iets erg leuks met Kok meegemaakt. We waren allebei te gast geweest bij Vara's Spijkers Met Koppen. We liepen met zijn tweeën pratend naar buiten, hand in hand, hij begeleidde me naar de taxi die op me stond te wachten. „Hé Bijlo", riep de chauffeur, „wie is die gast die je bij je hebt?" Kok lachte zoals ik hem nog nooit had horen lachen, hard en joviaal. Hij sloeg me op mijn schouder. De chauffeur herkende Kok en stamelde sorry. Kok zei: „Het is een goede vraag die u daar stelt. Wie is die gast eigenlijk?" Quote van de dag Swedish House Maf ia keert terug zijn bekend. Mark van der Molen en Ramon Verkoeijen, Sander Hoogendoorn en Eva Koreman en Rob Janssen en Jorien Renkema lopen uit verschillende uithoeken van het land naar Utrecht, waar ze op de dag voor kerst moeten aan komen in TivoliVredenburg. 3FM gooit het met de jaarlijkse benefietactie dit jaar over een an dere boeg. Zo is er geen Glazen Huis, vanwaaruit dj's zes dagen lang radio maakten zonder te eten. In plaats daarvan trekken drie duo's onder de noemer 'De Life- line' een week lang te voet door het land, van actie naar actie. De opbrengst gaat niet naar één, maar naar drie verschillende goede doe len, wederom in samenwerking met het Rode Kruis. Mark en Ramon, die al een duo vormen op de radio, hebben als startpunt Hengelo en leggen 169 kilometer af. Rob en Jorien beginnen in Weert en moeten 171 kilometer overbruggen. Sander en Eva vertrekken op Vlieland en hebben de meeste kilometers voor de boeg: 179. De dj's moeten onderweg zelf hun onderkomen en maaltijden zien te regelen. De duo's rusten afwisselend, zodat de actie 24 uur per dag kan doorgaan. MUZIEK Mark Knopfler treedt 23 juni op in de Ziggo Dome. De kaart verkoop begint volgende week vrijdag. Knop fler, vooral be kend als front man van Dire Straits, brengt in november zijn album Down —Actrice Loes Visschedijk in Linda. Ze wil ook weieens een ander type spelen. The Road Wherever uit. MUZIEK Swedish House Mafia komt weer bij elkaar. Het Zweedse dj-trio, bekend van onder meer One en Don't You Worry Child, viel vijf jaar ge leden uit elkaar. Gisteren kon digden de drie nieuwe muziek en een tour aan. dinsdag 23 oktober 2018 De drie dj-duo's die voor de 3FM- actie Serious Request een lange wandeltocht moeten afleggen, -4 Van boven naar beneden: Sander en Eva, Rob en Jorien, Ramon en Mark. fotos3fm iusic. iTARTfl HEREI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28