Kiki Bertens is na stroeve -i 22 Ajax - Benfica, een cruciaal duel met het oog op overwintering in de Champions League. Eentje met een nostalgische smaak bovendien. Een clash tussen twee culturen van clubs die óók weer veel gemeen hebben. Kort Ronaldo: ik heb vertrouwen Cristiano Ronaldo (foto), beschuldigd van een verkrachtingszaak in 2009, ontkende gisteren dat hij fout is geweest. „Mijn advo caten hebben alle vertrouwen in een goede afloop van de zaak en ik ook", aldus de ster speler van Juventus dat vanavond met hem in de Champions League aantreedt bij Man chester United. „Ik weet dat ik een voor beeldfunctie heb, op en naast het veld. Ik heb een prachtige familie en vier kinderen. Ik ben een gelukkig man. Ik heb alles. Ik ge niet van het voetbal en mijn leven. De waar heid zal boven tafel komen." Hapel coach Slowakije De Tsjech Pavel Hapal is door de Slowaakse voetbalbond aangesteld als bondscoach. De 49-jarige trainer volgt Jan Kozak op. Kozak stapte op na de nederlaag in de Nations League tegen Tsjechië op 13 oktober. Mourinho niet bestraft Manchester United-coach José Mourinho (foto) wordt niet aangeklaagd voor zijn woede-uitbarsting tijdens het duel van zijn ploeg bij Chelsea van afgelopen zaterdag (2- 2). De FA heeft Marco Ianni, de assistent trainer van Chelsea, wel in staat van be schuldiging gesteld na diens wangedrag. De assistent daagde Mourinho uit na de late ge lijkmaker van Chelsea, waarop de Portugees zijn zelfbeheersing verloor. De United- coach kon nog net in bedwang worden ge houden aan de zijlijn. Flitsen Quote van de dag 'De fans niet, dan gaan wij ook niet' Luiten Dolberg Carrera Twee voormalige Europese groot machten. Uit een klein land. Bin nen de landsgrenzen hebben ze al lebei met afstand de grootste prij- zenkast. Toch namen ze een andere afslag toen het grote geld ging do mineren in het Europese clubvoet bal. Ajax vertrouwde lang op het opleiden van eigen talent en liet pas afgelopen zomer het geld écht goed rollen. Benfica doet het heel anders, als handelshuis van voornamelijk Zuid-Amrikaanse talenten. Ter vergelijking: Benfica draaide afgelopen jaar een omzet van bijna 160 miljoen euro, 40 miljoen meer dan Ajax in de boeken liet schrijven. Een blik op de resultaten van Benfica in Europa de laatste tien seizoenen zegt veel. Twee keer haalden de Portugezen de kwartfi nale van de Champions League (2012 en 2016) en ook twee keer speelde Benfica de finale van de Eu ropa League (2013 verloren van Chelsea en 2014 verloren van Se- villa). Ajax zet daar 'alleen' de fina leplaats in de Europa League van 2017 tegenover. Onbeperkt Stan Valckx, nu technisch manager van VVV, volgt het Portugese voet bal als oud-speler van Sporting Lis sabon, nog nauwgezet. „Zij kunnen bijna onbeperkt spelers uit Zuid- Amerika halen", zegt hij. „Elke zo mer komen er vliegtuigen vol grote talenten richting Portugal. Beper kingen zoals in Nederland, dat spe lers van buiten de Europese Unie minimaal 220.000 euro moeten verdienen, zijn er niet. Brazilianen krijgen door de link met Portugal altijd een werkvergunning. Maar Ajax Benfica Benfica scout in heel Zuid-Amerika hoor, ook veel in Argentinië en Uruguay." En die werkwijze levert succes op. Alleen betaalt de club daar óók de tol voor. Baas in eigen huis? Lang niet altijd. Juist veel van de Zuid- Amerikaanse spelers zijn (gedeelte lijk) eigendom van investerings maatschappijen, zoals het in op spraak geraakte Doyen waarmee in het verleden ook FC Twente zaken deed. Valckx: „Dus kan het gebeu ren dat een speler op verzoek van een investeerder ineens verkocht moet worden. Maar dat is de afwe ging die een club maakt. Die ma nier leidt er namelijk wel toe dat grote talenten voor Benfica kiezen." Rivaal Toch vallen de recente prestaties van Benfica tegen. Vorig jaar pakte het geen enkel punt in de groeps- fase van de Champions League, in een poule met Manchester United, CSKA Moskou en FC Basel. De titel in Portugal moest Benfica aan ri vaal FC Porto laten. Valckx: „Maar denk maar niet dat Ajax 'even' wint. Ik ben vooral benieuwd naar de botsing van stijlen. Benfica is echt een 'resultaatploeg'. Aantrek kelijk voetbal? Totaal oninteressant in Portugal." En tóch is het sentiment in Ne derland vrij positief over van avond. Die gedachte is natuurlijk ook gesteund door de overtui gende manier waarop Ajax dit sei zoen voor de dag komt in Europa. Grappig wel: toen Ajax begin dit seizoen in de voorrondes van de Champions League mogelijk Ben fica kon treffen, was de publieke opinie: Benfica? Die moet je abso luut ontlopen. Na een paar goede maanden is die gedachte dus ge- De gebalde vuist was zo intens, dat Kiki Bertens zich bijna nog bles seerde na haar partij. „De kramp schoot erin, hij kwam van diep", lachte ze in de persconferentie, na een douche en een handmassage. De klok gaf half 2 aan in de nacht. „Ik heb nog zo veel adrenaline dat ik waarschijnlijk rechtstreeks door kan naar het ontbijt." De overwinning van Bertens was uit haar tenen gekomen. Na een goed half uur spelen tegen Ange- lique Kerber stond ze 1-6 en 0-2 achter. Er lukte maar bar weinig. „Op een bepaald moment dacht ik: het kan nu niet meer slechter. Laat ik alleen nog maar proberen een paar games te winnen." Maar het grote verschil met afge lopen jaren is dat ze nu niet te lang blijft hangen in die destructieve ge dachten. Al moet gezegd dat het haar coach Raemon Sluiter was die de aanzet gaf tot de ommekeer in de wedstrijd. Het beginplan van Bertens tegen 'schaker' Kerber was om gedoseerd voor haar kansen te gaan. Na twee goede games in het begin van de set, lukte dat niet meer. Doe maar /N .'"S dinsdag 23 oktober 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL In het onderzoek naar fraude in het Belgi sche profvoetbal heeft de politie trainer Peter Maes van Lokeren gearresteerd. Inter Milaan kan morgen voor het duel met Barcelona in de Champions League geen be roep doen op de geblesseerde middenvelder Radja Nainggolan. Trainer José Mourinho neemt Alexis San- chez niet op in zijn selectie voor het Champi ons League-duel met Juventus vandaag. De Chileen zou ontevreden zijn over zijn rol. - MVV-preses Marcel Joris gaat vrijdag niet mee naar Helmond Sport, want die club weert zijn supporters na een 'relletje' op de tribune vorig seizoen n Golfer Joost Luiten heeft in de Andalucia Valderrama Masters een bemoedigende rentree ge maakt op de Europese Tour. Hij eindigde in zijn eerste toernooi - na vijf maanden afwezigheid door een bles sure - als elfde. I Kasper Dol berg (21, foto) heeft zijn con tract bij Ajax met een jaar verlengd. De overeenkomst van de spits, die na lange tijd weer fit is, loopt nu door tot en met 30 juni 2022. De zevende plek van Spar- tak Moskou in de Russische competitie heeft coach Massimo Car rera de kop ge kost. In 2017 maakte hij de club nog kam pioen. O fi. <0 Ook Benfica Daniël Dwarswaard Amsterdam c -•» S.Ö- Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Ruddy Buquet (Frankrijk) Vanavond aftrap 21.00 uur Veronica, Ziggo Sport Johan Cruijff Arena Amsterdam A Kiki Bertens. foto reuters Hoor ik hier wel thuis, vroeg Kiki Bertens zich gisteren af na een half uur tennissen op de WTA Finals. Het antwoord gaf ze zelf: ja, dat hoort ze. Ze versloeg de nummer 2 van de wereld, Ange- lique Kerber: 1-6,6-3, 6-4. Rik Spekenbrink Singapore SAFEty STEWAR0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22