Supers de dupe van babbeltruc 'Alex Johnson is een lafaard die misbruik maakte van Ivana' AU LD LANG SYNE 10 Advocaat van familie Smit vertoornd op Brits echtpaar 'Pit wil hiei milten LEIDSCHENDAM Tientallen supermarkten zijn de dupe ge worden van belfraude met ca- deaukaarten. De schade loopt volgens het Centraal Bureau Le vensmiddelenhandel (CBL) in de tonnen. Supermarkteigena ren vermoeden dat de fraude het werk is van één man. Jules van Well, hoofd veilig heid van het CBL, noemt het frustrerend dat de man nog niet is aangehouden. „Hij pleegt al zeker een jaar deze fraude, maar zijn telefoonnummer kan niet worden herleid." Volgens Van Well gaat de man zeer gewiekst te werk. „Hij belt een supermarkt op met de me dedeling dat hij van het hoofd kantoor is. Vervolgens laat hij weten dat een bepaalde giftcard uit het assortiment gaat. De me dewerker van de winkel wordt gevraagd alle codes van die kaar ten door te geven en ze daarna te vernietigen. Tja, zodra de codes zijn doorgegeven, kan hij cas- hen." Van Well benadrukt dat alle medewerkers aangeven dat de man zeer geloofwaardig over komt. „Het is eigenlijk een ordi naire babbeltruc." De supermarkten zelf laten niets los over de geleden schade. „Alex Johnson is een lafaard, die ge woon misbruik heeft gemaakt van een 18-jarig meisje", zei Nair gister ochtend in de rechtszaal in Kuala Lumpur. De advocaat uitte zijn on genoegen erover dat het Ameri kaanse echtpaar wel in e-mails aan het AD beweert onschuldig te zijn van betrokkenheid bij de dood van het model, maar niet in Malei sië opdaagt om te getuigen. „Alex Johnson zegt dat het een ongeluk was en dat ze niet is vermoord, maar dat is aan de rechtbank om te bepalen; niet aan deze man." De 18-jarige Ivana Smit viel op 7 december vorig jaar van het balkon van het appartement van de Johnsons op de twintigste verdie ping van een appartementencom plex in Kuala Lumpur. Dat ge beurde na een wilde nacht vol seks, drank en drugs. Haar lichaam werd 's middags naakt gevonden. Volgens de advocaat van de fami lie Smit was de politie juist aardig voor de Johnsons. „Luna kon vanuit de politiecel bellen om bewijs te la ten opruimen. Ze hielden hen niet vast in Maleisië. Ze zagen Ivana's dood niet als moord en lieten hen gaan." 'Geen respect' „Er is keer op keer gevraagd of Johnson wilde komen", aldus Nair. „Hij weigert. En nu gooit hij vanaf een veilige afstand met stenen. Waarom komt hij niet? Hij toont geen respect voor de rechtbank. De politie kan een opsporingsbevel uitvaardigen om hem hier te krij gen, maar dat gebeurt niet. Als hij een man is, komt hij uit zichzelf. Johnsonzegtdat het een ongeluk was, maar dat bepaalt de rechtbank Nee, hij verstopt zich, verstuurt versleutelde e-mails en zegt: pro beer me maar te vinden." Nair veroordeelde het gedrag van de Johnsons in de tijd dat ze nog in Kuala Lumpur woonden. „Hij zegt dat Ivana roekeloos was. Maar de Johnsons zijn een getrouwd stel en ze laten de wereld weten dat ze kinky seks met haar hadden. Waarom maak je misbruik van zo'n meisje. Ze was nog maar 18 jaar. Wat is er gebeurd met de huwe- lijksethiek. Ze hebben zelf een dochter, dan doe je zoiets toch niet? Wat je niet wil dat jou overkomt, doe je ook niet met een ander. Maar Alex Johnson toont geen enkel be rouw." Nihil De kans dat de Johnsons alsnog ko men vertellen wat er is gebeurd tij dens de laatste uren van Ivana Smit, lijkt nihil. Ze kondigen in hun laat ste e-mail aan dat ze geruime tijd niet van zich zullen laten horen. Waar ze zich bevinden, is onduide lijk. Het leek erop dat ze in de Ver enigde Staten waren, maar dat lijkt gezien het tijdstip dat de e-mails zijn verzonden, onwaarschijnlijk. Vandaag was de zeventiende dag van de rechtszaak in Kuala Lumpur waar de omstandigheden rond de dood van het fotomodel worden onderzocht. Er zijn officieel nog twee zittingsdagen, maar Nair ver wacht dat hij meer tijd nodig heeft voor de verhoren van de laatste ge tuigen: de baas van de forensisch patholoog en de inspecteur die het onderzoek naar de dood van Ivana Smit leidde. Na een daverende kerstshow in 2017 zal Music Show Scotland op 29 december 2018 opnieuw te zien zijn in het Celredome in Arnhem! Deze bijzondere editie van Music Show Scotland krijgt dit jaar de titel 'Auld Lang Syne". Dit betekent vrij vertaald "vervlogen tijd" en zal de rode draad zijn in dit show- programma. Er is een mooie gastrol weggelegd voor misschien wel één van de bekendste orkesten van Nederland: Het Jostiband Orkest Ook dit jaar wordt er weer groots uitgepakt: een schitterend decor, een groot Schots kasteel, meer dan 200 pipers, drummers, dansers, zangers en zangeressen en een groot orkest. Naast diverse solis ten zullen de Ulftse Nachtegalen samen met sopraan Mathanja Kornelissen een prachtige versie van "Avé Maria" zingen. Ook "Hallelujah", een schitterende versie met pipes, zal ditjaar niet ontbreken. Het wordt een onvergetelijke afslui ting van 2018 die u niet mag missen! 29 DEC'18 14:30 CELREDOME ARNHEM Koop uw kaarten via www.ntk.nl of 0900 - 9203 of boek uw volledig verzorgde busarrangement bij Oad via www.oad.nl of 0547 - 201 574 dinsdag 23 oktober 2018 GO De reactie die Alex en Luna Johnson aan het AD gaven over de dood van Ivana Smit en de verdenking tegen hen, heeft de toorn gewekt van Sankara Nair, de advocaat van de familie van Ivana Smit. Ton Voermans Rotterdam/Kuala Lumpur A Ivana Smit, Luna en Alex Johnson, en Sankara Nair. eigen fotos en afp —Sankara Nair, advocaat music se

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10